Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2010, 16:12   #31
Słoniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
długo nad tym myślałeś?
a może złośliwa konkurencja?

a Heko który namiętnie tu Vtech reklamuje tez nie ma co robić tylko "łapie" klientów?

Widzisz 1firma to nie koniecznie jedna osoba





co Ty wiesz o "zabijaniu" widzę że to Twója 4a wpowiedź dopiero i od razu pełen dziwnych stwierdzeń post...

widzisz są takie auta w których bez problemu można najpierw usunąć filtr a potem "wyłączyć" sofotowo szczególnie jak się ich zrobiło kilkanaście czy kilkadziesiąt...jeśli temat jest trudniejszy to nigdy nie usuwamy FAPa/DPFa przed ingerencją w soft, chyba że właściciel przyjedzie do nas już bez filtra.





kolejna nietrafiona uwaga, na temat tego czy FAP/DPF jest "ekologiczny" trwają dyskusje, jeśli chodzi o katalizatory to w tym wypadku nikt nie powie że nie sa ekologiczne...i nie montuje się ich po to żeby "wymusić parametry" jak przy f.cz.stałych




Myślę że zanim coś głupiego zaczniesz wypisywać powinieneś trochę poczytać i popytać...

Ohohoho, ależeś się zjerzył...

Każdy ma prawo wypowiadać swoje poglądy, Ty widzę nie znosisz jak ktoś ma inne zdanie od Ciebie.
Kolego przyjmij czasem trochę krytyki bo nie ma ludzi nieomylnych i nie podniecaj się tak bo FAPy to nie ladne laski tylko filtryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

Z mojej strony złośliwości nie było, a to czy mam na forum 4 posty czy 4000 o niczym nie swiadczy heh.

Mówisz heko vtech reklamuje, hmmm być może, ale sam się przekonałem, ze to profesjonalna firma i tez każdemu będę ją polecał.

Powiem Ci na koniec , wyłączaj FAPy DPFy , rób to wg swojej teori i tak niech zostanie, jedni przekonają się do Twoich racji , a inni będą ich przeciwnikami i niestety takie życie, ale i z tym trzeba umieć się pogodzić.

I tak na marginesie życzę Ci troszkę więcej dystansu chociażby do samego siebie - to zawsze wychodzi na zdrowie.

Pozdro chłopaki

Słoniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 17:06   #32
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

...spoko Słoniu...nie stresujcie się...bo to zawsze bagno robi na forum...prędzej czy późniejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 17:28   #33
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Słoniu może troszkę za bardzo się uniosłem...ciężki tydzień za mną i może dlatego zareagowałem zbyt "narowiście" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 18:27   #34
Słoniu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słoniu może troszkę za bardzo się uniosłem...ciężki tydzień za mną i może dlatego zareagowałem zbyt "narowiście" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tune Force z mojej strony luz , każdy może mieć gorszy dzień.
Słoniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 10:26   #35
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Mam pytanko, nie miałem potrzeby wcześniej korzystać z forum, ale macie już pewnie doświadczenie z filtrem DPF, więc liczę na wasza pomoc, bo serwis niestety liczy sobie nie małe sumy, a nie raz już się u nich przejechałem...

Znalazłem w necie firmę c-tronic, mieszczą się pod Wrocławiem, więc mam blisko.
Czy miał ktoś z was wcześniej okazję korzystać z ich usług?
Znajomy bardzo zachwalał, aczkolwiek robił u nich porządek z AIR BAGiem. Stąd moje pytanie.
Czy usuwaliście może u nich DPF? Koszta przyzwoite, w perspektywie czasu się zwrócą, tylko pytanie jaki efekt?

Będę wdzięczny za wszelkie info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2010, 19:39   #36
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

..ale c-tronic nie usunie Ci DPF z Forda programowo...tylko założy emulator...programowo to wyższa szkoła jazdyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 08:16   #37
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Dzwoniłem do nich przed świętami i robią to programowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam termin na piątek, zobaczymy co z tego będzie.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2010, 14:39   #38
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..ale c-tronic nie usunie Ci DPF z Forda programowo...tylko założy emulator...programowo to wyższa szkoła jazdyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w takim razie pytanie. Czym się różni dodanie emulatora od wykonania usługi programowo? Jak te dwie rzeczy wpływają na pracę silnika, ewentualnie na sam układ wydechowy, bo widzę,że to już druga krytyka montażu emulatora.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 23:52   #39
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Cytat:
Napisał kris83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w takim razie pytanie. Czym się różni dodanie emulatora od wykonania usługi programowo? Jak te dwie rzeczy wpływają na pracę silnika, ewentualnie na sam układ wydechowy, bo widzę,że to już druga krytyka montażu emulatora.

1. Po założeniu emulatora auto nadal będzie wchodziło w tryb wypalania i co 500km bedzie się ciągneła smuga białego dymu za samochodem...

2. soft nie skoroduje czy nie utleni sie tak jak to ma miejsce w przypadku elementów lutowanych...po jakimś czasie dodatkowa instalacja może zacząć sprawiać problemy

Jeśli jest możliwe wyłacznie fapa programowo to jest to lepsze rozwiązanie niż emulator, który z powodzeniem można zastosować w przypadkach gdzie sofotowo nie ma jeszcze możliwości wykonania takiej operacji(np. sterowniki denso)

Ostatnio edytowane przez TuneFORCE ; 16-04-2010 o 23:21
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2010, 11:45   #40
kris83
ford::amateur
 
Avatar kris83
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Namysłów
Model: Ford Focus
Silnik: diesel 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak skutecznie usunąć DPF

Byłem tam w piątek 09.04, mogłem nawet siedzieć w aucie podczas zabiegu i widziałem jak jeden z pracowników, był to chyba szef, pisał program przy mnie, więc nie ma mowy o kupowaniu oprogramowania.

Razem z przewiertem trwało to nieco ponad 3h i do dziś wszystko się sprawuje prawidłowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.