Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2011, 23:42   #31
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Odp: Czy te felgi będą pasowały?

O tym nie wiedziałem, tak czy owak, po 7 latach z moich felg lakier już schodził płatami, jak napisałem, i na alusach już nigdy w życiu ciężarków nabijanych widzieć nie chcę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale dzięki za informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 05:41   #32
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: Czy te felgi będą pasowały?

Jeśli ma felgi w dobrym stanie to lepiej niech klei. Mniej inwazyjna metoda. Pozro.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2011, 00:52   #33
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czy te felgi będą pasowały?

inwazyjna czy nie ale w niektórych modelach felg aluminiowych nie da rady zamontować nabijanych ciężarków bo rant jest nieprzystosowany do takiej operacji i tylko pozostaje klejenie (przynajmniej od zewnątrz). ja mam właśnie takie oryginalne fordowskie 18
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 10:18   #34
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

chce zakupic sobie 18calowe alusie do mojego cuda,ale mam pare pytan mianowicie czy nie beda czasem ocierac sie oblotniki podczas obciazenia czy jakichs nierownosci...prosze o wypowiedzi tych ktorzy maja i jezdza na 18calowych felgach...dodam,ze mam kombiaka i czasem przewoze ciezsze przedmioty stad moje pytanie...i czy moglby sie ktos wypowiedziec odnosnie dystansow,czy zakladacie je do swoich furek i czy wogole warto interesowac sie tym tematem??
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 11:52   #35
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

dystanse zakładasz jak masz problem, że felga jest za głęboko i chcesz ją wysunąć na zewnątrz a nie w przypadku planowana zakupu felg bo to jest trochę bez sensu. po prostu kup felgi z takim et żeby od razu było ok i wtedy masz dodatkowe 200-300 zł więcej na zakup felg.
jeśli felgi będą miały szerokość 7,5 cala to spokojnie możesz kupić takie z et-40, nawet możesz próbować 35 ale tu już ryzykujesz obtarcia o błotniki (oryginalnie jest 52,5). wg mnie ideałem by było et 40 z przodu i 35 z tyłu ale zaraz mnie ktoś skrytykuje, że tak się nie robi natomiast ewidentnie przy równym et koła z tyłu bardziej się chowają do środka.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 17-04-2011 o 11:55
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 12:27   #36
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

Na 18" wychodziły niektóre mondea z fabryki, więc problemów nie ma pod warunkiem, że szerokość i ET będą takie jak napisał kolega post wyżej.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 12:49   #37
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: Odp: czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli felgi będą miały szerokość 7,5 cala to spokojnie możesz kupić takie z et-40, nawet możesz próbować 35 ale tu już ryzykujesz obtarcia o błotniki (oryginalnie jest 52,5). wg mnie ideałem by było et 40 z przodu i 35 z tyłu ale zaraz mnie ktoś skrytykuje, że tak się nie robi natomiast ewidentnie przy równym et koła z tyłu bardziej się chowają do środka.
Bo się nie robi, nawet samego ET nie warto wyraźnie zmieniać w aucie z dobrze zestrojonym zawieszeniem, a już na pewno nie należy bezmyślnie zmieniać rozstawu kół tyłu względem przodu! Opisana przeróbka (ET 40 z przodu i ET 35 z tyłu) spowoduje najpewniej zwiększenie podsterowności, co w aucie FWD nie jest raczej pożądane.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 15:02   #38
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
chce kupic takie felgi,one maja ET 55,tak jest przynajmniej napisane,wiec gdy je zaloze to czy bedzie ok??czy lepiej bedzie zalozyc do nich dystanse??mam na chacie tokarke wiec ze zrobieniem dystansow nie bedzie problemu,oczywiscie chodzi mi o to czy zalozenie ich poprawi wyglad samochodu i czy wogole warto??
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 15:19   #39
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Re: czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

Może być problem, bo ET jest większe niż fabryczne, a dodatkowo felga jest szersza niż najszersza montowana w mk3 o pół cala. Czyli wewnętrzna cześć koła będzie bliżej zawieszenia o prawie centymetr niż powinna.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2011, 15:56   #40
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: czy ocieraja wam 18 calowe felgi??dystanse

a jeszcze mam pytanie co do nakretek,czy kupujac felgi musze zakupic jakies inne nakretki??
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.