Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2012, 12:31   #31
drylo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

na 95% potencjometr w pedale przyspieszenia. Jest to nawet w instrukcji napisane. Po odpalaniu na kable też może się pojawić EAC FAIL. tez jest w oryginalnej instrukcji napisane. Niestety trzeba wymienić cały pedał przyspieszenia. Na aukcjach za ok 100 zł można kupić, ale nigdy nie wiadomo czy tez nie jest juz wytarty. Ten sam jest i do tdci i do benzyny, robota prosta - trzy śrubki i jeden kabelek, jak ktoś wymieniał filtr powietrza to wie o co chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i powodzenia.

PS na mrozy polecam kieliszek depresatora na zawsze pełen bak paliwa. z denaturatem to tylko do benzyny i uwazajcie - czesto denaturat ma teraz 60 albo 70%, czyli 40% to woda, sprawdzcie wczesniej czy dobrze się pali i czy woda nie zostaje, gdy spalicie wszystko w łyżeczce od herbaty na przykład.

drylo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 13:11   #32
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Troszkę nie na temat, ale może komuś pomoże.
U mnie błąd EAC FAIL wystąpił 3 razy. W każdym przypadku przy dużej wilgotności powietrza.
Za pierwszym razem oczywiście lekka panika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gaszenie samochodu etc. - bez rezultatu. Ponieważ jednak musiałem wtedy dojechać do pracy, postanowiłem się "kulać" z tym błędem. Po przejechaniu ok 2km włączyłem... TYLNĄ WYCIERACZKĘ. I auto jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy dwóch następnych EAC FAIL, od razu w ruch poszła wycieraczka i auto "sie naprawiało".
Obstawiam na przełącznik kolumny kierownicy.
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 13:45   #33
ishi
ford::beginner
 
Avatar ishi
 
Zarejestrowany: 17-02-2011
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał El_Yogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ishi jak zdiagnozujesz problem to podziel się wynikami.
Dwa tygodnie temu zaczęło mi się dokładnie to samo, szarpanie i brak mocy, jeżeli chciało się gwałtownie przyspieszyć. Pierwsza diagnoza u mechanika - cewka zapłonowa do wymiany. Wymienili, dwa tygodnie jeździł bez najmniejszych problemów, jednak w sobotę wszystko wróciło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Jutro czeka mnie wizyta w warsztacie i zobaczymy co powiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
"Wożąc panią Daisy" i jakoś przetrwałem do dziś. Tzn przy delikatnej jeździe jakoś się kulam tym autem. Mechanik wczoraj wymienił 3 podejrzane sprawy (po podpięciu kompa): czujnik temperatury, sonda lambda, cewka na 4 zaworze... Pokasował te błędy i znowu mam wykonać jazdę próbną, jak wskoczy błąd, wtedy zacznie się wymiana części. Myślę, że zacznie od cewki :/
c.d.n.
ishi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2012, 15:50   #34
daglas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-01-2012
Skąd: mazowsze
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 16V benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Czy nie jest przypadkiem tak, że dużo usterek powstaje na skutek zaśniedziałych styków złączy elektrycznych, zanieczyszczonych kabli, przewodów wysokiego napięcia, których to zaniedbań w porę nie usuniemy? Zdjąłem po przebiegu 70000 km "czapę" z silnika mojej fuzji. Przewody wysokiego napięcia brudne. Dawno temu miałem Cinquecento 700 z salonu z tzw. "japońskim gażnikiem". Był to wynalazek, który na dobre "uszczęśliwił" rzesze posiadaczy. W porywach swoich "możliwości" samochód przejechał np. 500m i gasł silnik. Laweta i do serwisu. Tam żmudne badania itd...Doszło do tego, że mechanicy serwisu rozkładali ręce i w końcu wycofano te rozwiązanie z następnych egzemplarzy wychodzących z fabryki. Ja z kolei dałem sobie spokój z tym serwisem i raptem udało się mnie przypadkowo wykryć przyczynę. Złącze przewodu od czujnika wału korbowego po oczyszczeniu usuwało dolegliwość, ale na jakieś 300km, po czym silnik kichał i pojazd jechał żabką. W końcu znajomy elektronik poradził mnie, abym do tego złącza wlał kroplę oleju w celu zapobieżenia utlenianiu się powłoki złącza. Miałem spokój na kilka lat, aż zmieniłem samochód. Więc uważam, ze warto co jakiś czas sprawdzać i konserwować te złącza i przewody, gdyż raptem ich drobna usterka może spowodować dużo bałaganu w urządzeniach sterujących. To oczywiście moje domniemanie i ciekaw jestem co na to inni forumowicze.
daglas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 12:02   #35
El_Yogi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Szczecin/Koszalin
Model: Fusion FX Silver
Silnik: 1.4 16V 80 KM
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał ishi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Wożąc panią Daisy" i jakoś przetrwałem do dziś. Tzn przy delikatnej jeździe jakoś się kulam tym autem. Mechanik wczoraj wymienił 3 podejrzane sprawy (po podpięciu kompa): czujnik temperatury, sonda lambda, cewka na 4 zaworze... Pokasował te błędy i znowu mam wykonać jazdę próbną, jak wskoczy błąd, wtedy zacznie się wymiana części. Myślę, że zacznie od cewki :/
c.d.n.
Ja wymieniłem cewkę zapłonową, świece były z 20 tys. temu wymieniane i powiedzieli, że są w dobrym stanie. Kable też nie wymagały wymiany. Odpukać, póki co już tydzień jeździ z nową cewką i szarpanie (spadki mocy) ustąpiły, a błąd EAC Fail nie wyskakuje.
El_Yogi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2012, 08:29   #36
ishi
ford::beginner
 
Avatar ishi
 
Zarejestrowany: 17-02-2011
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2004
Postów: 14
Smile Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał El_Yogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniłem cewkę zapłonową, świece były z 20 tys. temu wymieniane i powiedzieli, że są w dobrym stanie. Kable też nie wymagały wymiany. Odpukać, póki co już tydzień jeździ z nową cewką i szarpanie (spadki mocy) ustąpiły, a błąd EAC Fail nie wyskakuje.


Auto sprawne! Przyśpiesza aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem komplet... Możliwe było, że nawalała jedna świeca lub jeden przewód, lub cewka. Stwierdziłem, że zamiast płacić za takie podchody w serwisie wymienie komplet samemu i tym samym w cenie 310zł mam spokój.

Dodam, że to moja pierwsza jakakolwiek praca pod maską. I każdemu kto ma podstawowe narzędzia mogę polecić zrobić to samemu.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Może to się komuś przyda:


ŚWIECE: FORD 60zł

Ford Fusion silniki ZETEC 1,4 1,6 16v – 02/2002 – 02/2007
Komplet na jeden samochód to cztery sztuki.
Finish kod to 1493001
Numer fabryczny : 4M5G 12504 XE
Symbol na świecy AYFS22CB

CEWKA ZAPŁONOWA: BERU 140zł

FORD FUSION (JU_)
1.4 (2002.08 - ???); 1388.00 ccm - 80.00 KM/59.00 kW; Silnik: FXJA; FXJB
1.6 (2002.08 - ???); 1596.00 ccm - 100.00 KM/74.00 kW; Silnik: FYJA; FYJB
1.25 (2004.08 - ???); 1242.00 ccm - 75.00 KM/55.00 kW; Silnik: FUJA; FUJB
1.3 (2002.11 - ???); 1299.00 ccm - 60.00 KM/44.00 kW;

PRZEWODY ZAPŁONOWE: NGK 110zł

NUMER PRODUCENTA: RC-FD807
FORD FUSION (JU_)
1.4 (2002.08 - ???); 1388.00 ccm - 80.00 KM/59.00 kW; Silnik: FXJA; FXJB
1.6 (2002.08 - ???); 1596.00 ccm - 100.00 KM/74.00 kW; Silnik: FYJA; FYJB
1.25 (2004.08 - ???); 1242.00 ccm - 75.00 KM/55.00 kW; Silnik: FUJA; FUJB
ishi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 23:01   #37
dr_wal
ford::amateur
 
Avatar dr_wal
 
Zarejestrowany: 24-06-2010
Skąd: POLSKA
Model: FORD FUSION
Silnik: 1,4 BENZYNA
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Miałem EAC FAIL 2Xrazy w ciągu tygodnia zimą - efekt;typowe ograniczenie mocy i wyświetlanie błędu jak to opisano w książce serwisowej. Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu wszystko OK!. Pojechałem do autoryzowanego serwisu. Autko na komputer i w efekcie aktualizacja oprogramowania sterującego przepustnicą. Ford wydał biuletyn, z którego wynika takie działanie serwisu, jeśli nie ma innych błędów! Teraz wszystko OK! Zatem nie zawsze trzeba wymieniać pedał gazu , przepustnicę itd......
dr_wal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 10:08   #38
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Cytat:
Napisał dr_wal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Autko na komputer i w efekcie aktualizacja oprogramowania sterującego przepustnicą.
A ile Cię kosztowała ta operacja?
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 16:49   #39
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Witam,
Miałem tylko raz EAC FAIL, i tak jak inni, główkowałem, główkowałem, i może coś ciekawego znalazłem. Ale zaznaczam że to tylko moja własna teoria : Tak jak wiecie, EAC FAIL dotyczy głównie układ "bezlinkowego pedału gazu" i skoro błąd jest wywołany niskimi lub zmianami temperatury, pomyślałem sobie że może trzeba się skupić raczej na części układu wewnątrz samochodu. Po przeanalizowaniu sprawy, doszedłem do tego że błąd jest spowodowany przez wilgoć (kondensacja) wewnątrz wtyczki lub na potencjometrze wewnątrz pedału. Faktycznie, w zimie jak tylko są zmiany temperatury w środku pojazdu, natychmiast się pojawia wilgoć. A zauważyłem,że... bezpośrednio na wtyczkę dmucha z wentylacji, więc jak samochód sie rozgrzeje, na pewno tam paruje i elektronika zwariuje. Może tak jest że jak to wszystko się porządnie rozgrzeje, wilgoć znika i błąd również.

Więc zgodnie z moją teorią, najpierw odłączyłem wtyczkę, usunałem brud (jakiś bardzo lekki rdzawy nalot - jak kropeczki) z kontaktów, zabezpieczyłem sprayem do kontaktów, potem po ponownym połączeniu dałem na całość silikon w sprayu, i zabezpieczyłem dodatkowo górna część pedału i wtyczkę folią i taśmą klejącą.

Od tego czasu (to było ponad 2 lata temu), nic się nie dzieje. Przypadek? rozwiązanie problemu? Nie wiem, ale czekam na wasze opinie.

pzdr

Ced
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2013, 09:21   #40
cyberrmen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Model: FUSION
Silnik: benzyna 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Odp: EAC FAIL i Błędy - co to może być?

Witam.
Mam podobne objawy.
EAC fail (sporadycznie ze 4 razy się zdażyło do tej pory).
Błąd z kompa P2119 razem z P0100.

Ze względu na P2119 mechanik radzi wyczyścić przepustnicę.


Czy miał ktoś ten błąd P2119 i to naprawił ?

Proszę o info.
cyberrmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
eac fail , fusion



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.