Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2013, 00:50   #31
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

tedi k
zamiast tyle pisać mogleś przyznać,że jednak coś było w tymi moimi pretensjami do obecnego systemu parktronika. Jakkolwiek bardzo ładnie opisałeś parktronik, który mam i który jest dużo lepszy od obecnego. Ale jakoś dalej bijecie pianę na temat instrukcji. Urządzenia obecnie produkowane powinny upraszczać życie, być Intuicyjne i pewne w działaniu. Dla mnie obecny system jest krokiem w tył. Oczywiście możemy dalej bić pianę, ale jak sam mówisz... nie miałeś kontaktu z tym akurat systemem. Co do unikalności , to też się nie zgodzę , bo było pare postów na temat niedziałających czujników przód-tył w rozdziale c-max

ps. co do c-maxa , to przeczytałem również "Sam naprawiam" wieć proszę nie sprawdzać mojej biblioteki ....
ps2. co do kwestii "dlaczego były montowane różne systemy parktronic w różnych latach" i już dawno byśmy osiągnęli konsensus. --- czy uważasz, że moim, czy twoim obowiązkiem jest śledzenie rozwoju systemów? Przez wiekszość tematu nie chcieliście przyjąć do wiadomości,ze są także inaczej działające systemy. Czy są lepsze ,czy gorsze , to rzecz gustu... Moim pierwszym wrażeniem była ułomnośc systemu stąd post o nie działających czujnikach. Możemy dalej bić pianę ... mam dużo wolnego czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 27-03-2013 o 01:14 Powód: P
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 07:21   #32
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Nie chodzi o bicie piany tylko o zaprowadzenie elementarnego porządku i pozostawienie jasnych informacji dla innych użytkowników forum.
1) Twoje przednie czujniki w S-maxie 2010 działają prawidłowo - zgodnie z instrukcją. Te w C-macie 2004 zresztą też - tyle, że są totalnie inne. Nie zajrzałeś do instrukcji i założyłeś wątek, który ma błędny temat. Wniosek podawany po raz piąty - warto sprawdzić w instrukcji zanim się napisze parę postów wprowadzających zamieszanie.
2) Czujniki parkowania czy to z przodu czy z tyłu potrafią ulec awarii. Jest to urządzonko dość wrażliwe. Sam u siebie wymieniałem 2 sztuki (akurat z tyłu). Były info o na prawdę popsutych czujnikach z przodu w C-maxach (sam mam fabryczne przód-tył), ale nie zauważyłem, by ktoś zwracał uwagę na taki sposób działania jak w Twoim przypadku. Stąd uwaga o rzadkim występowaniu.
3) W poszczególnych typach samochodów montowane są różne wersje wyposażenia (najbardziej trywialny przykład to silnik - ja mam np. 2.0tdci w wersji 110KM: większość mechaników się dziwi "takiego silnika nie było" - wówczas pracowicie tłumaczę czym się różni od 2.0tdci 136koni. W ten sposób unikam wprowadzania zamieszania). Wniosek kolejny - warto jednak dowiedzieć się o swoim w końcu aucie co ma na pokładzie i dlaczego zachowuje się inaczej niż inni mówią. Szczególnie dotyczy to czytelników książek typu "sam naprawiam", bo należy domniemywać, że są w stanie to intelektualnie ogarnąć...
Pretensje, że coś mogło by być inne (lepsze): - u mnie silnik, u Ciebie przedni parktronic - są bez sensu. Wszystko może być inne lub lepsze. Ważne aby wiedzieć jakie jest i czego się można spodziewać po tym jakie jest. Jak się wie to się nie ekscytuje, że to jest popsute i do d....

Na tym zakończmy już ten wątek - mam nadzieję, że będzie odpowiednio pouczający dla kolejnych zainteresowanych...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 27-03-2013 o 10:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 23:08   #33
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Tytuł problemu był inny , ale moderator zmienił na taki jaki jest widoczny.
Co do prawidłowego działania, to ... nie jest zgodne z instrukcją, bo raz się załacza raz nie.Pisałem o tym .... W zalezności od szybkości ręki. Mówie o załączaniu w kierunku jazdy przód. A to, że dyskusja poszła w innym kierunku, to już inna sprawa.
Co do silników , to w warsztacie powiedzieli mi,że w S-maxie mam prawdopodobnie silnik od Kugi. Doszli do tego po numerze części rozrządu. Czy to prawda.... nie jestem w stanie sprawdzić.
Cytat:
Wniosek kolejny - warto jednak dowiedzieć się o swoim w końcu aucie co ma na pokładzie i dlaczego zachowuje się inaczej niż inni mówią.
Odpowiedz:
No i po to jest forum ,aby pytać.
Zakończmy ...
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 07:37   #34
rubinio
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do prawidłowego działania, to ... nie jest zgodne z instrukcją, bo raz się załacza raz nie.Pisałem o tym .... W zalezności od szybkości ręki.
Widać że dalej nie przeczytałeś instrukcji. Jak nie znasz niemieckiego to czytaj po polsku, instrukcje są powszechnie dostępne na stronie forda.
Dowiesz dwóch istotnych rzeczy na temat systemu wspomagania parkowania w S-maxie.
rubinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 19:32   #35
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

strona 188.
i nie wiem do czego pijesz...
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 19:56   #36
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

Panowie - bardzo proszę: kończymy.
Temat ogryziony jak kość a szpik wyssanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne co jest do dodania to bardzo proszę aby kolega eclipse spróbował sprawdzić part number swojego modułu parktronic i go podał. Niestety nie jest to całkiem proste i wymaga wysiłku:
- albo demontaż boczka bagażnika i fotka naklejki na module
- albo wizyta w ASO gdzie się robi przeglądy i namówienie kolegów do wydrukowania raportu sesji diagnostycznej (ostatniej) - tam jest info o wszystkich zainstalowanych modułach - w tym o parktronicu... To drugie to trochę mission impossible Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety ELMconfig dla MND4/S-max nie podaje info o modułach tak jak w przypadku FF2/C-max - tu mamy duży minus wersji dla MND4...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Info będzie bardzo przydatne wszystkim chcącym ewentualnie zamienić obecny "głupi" moduł na stary "mądry" - pod warunkiem, że sprawdzimy iż są wymienne.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-03-2013 o 20:20
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 21:53   #37
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

MODUŁ PARKTRONIKA DO FORDA C-MAX LIFT
NUMER 6M5T-15K886-BD Valeo jest teraz dostępne na allegro, ale jaki to rodzaj, to trudno mi powiedzieć.
drugi to Bosh 0263004112, także obecnie na allegro.
Problemem może być zastosowany przycisk włączania. w S-maxach jest ON, które się świeci jak system działa.
W c-max jest przycisk OFF , ktory świeci , gdy system jest uszkodzony lub wyłączony.
Jeśli wtyczki będą kompatybilne, to musielibyśmy się pogodzić z odwrotną informacja w S-maxie. Czyli nie świeci -działa , swieci- nie działa. Ale to pikuś.
3M5T-15K866-BE --- ten jest zdaje się na przód i tył, ale jak działa, też nie wiem. Valeo. Obstawiam, że to ten, bo był stosowany zdaje się w 2004.
8G92 -15k866-AA--- ten jest prawdopodobnie z S-maxa. Valeo.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 28-03-2013 o 22:36
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2013, 23:36   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

C-max LIFT 6M5T-15K886-BD Valeo - mam dokładnie taki moduł - czyli "głupi"...
Wszystkie Bosche były zdaje się tylko na tył.

Prawdopodobnie we wszystkich P/N parktroniców przedostatnia litera -Bx oznacza moduł przód-tył, a -Ax tylko tył.

Przyciski - też były różne - wszystkie nowe są typu "ON" (też w C-maxie)- czyli świecą jak moduł jest włączony i migają jak jest uszkodzony. Z tym nie jest duży problem, bo konstrukcja włącznika i kontrolki jest taka sama, co najwyżej logika świecenia kłóciła by się trochę z napisem...

Zidentyfikować funkcjonalności po part numberach się nie da inaczej, niż podając jaki kto ma spośród wyszczególnionych już różnych parktroniców. Czyli potrzebujemy - jak wcześniej napisałem - wiedzieć jaki moduł ma kolega eclipse oraz jaki moduł zamontowany jest w C-maxie kolegi kolopeter. Wtedy będziemy mieli zidentyfikowane "mądre" moduły - choć stare i nie wykluczone, że nie współdziałające z fabryczną kamerą cofania. To trzeba będzie sprawdzić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-03-2013 o 23:44
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 17:02   #39
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

S-max "glupi" modul to BS7T-15K866-AB.
Można przeczytać bez rozbierania.
Niestety w C-maxie bede musial rozebrac boczek.
EDIT:
sciągnąłem boczek i moduł to 3M5T-15K866-BE

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 01-04-2013 o 18:19
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 20:19   #40
Gery81
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Kopenhaga
Model: S-MAX,Ka,BMW
Silnik: 2.5T, 745Li
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Nie działają czujniki parkowania przod.

witam. co moze byc przyczyna blednych wskazan parktronika, chodzi mi o to, ze czasem piszczy mimo, ze nie ma zadnej przeszkody. dodam jeszcze, ze piszczy tylny z przednim na przemian(nie zawsze, czasem dziala prawidlowo). Problem pojawil ´sie po wymianie zderzaka.

Ostatnio edytowane przez Gery81 ; 26-04-2013 o 20:21
Gery81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki cofania , czujniki parkowania , parktronic



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.