Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2021, 09:00   #381
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

W gnieździe obd2 poza pinem 6 i 14 wszystko jest ok-napięcia, rezystancja (nie patrzyłem oscyloskopem jak wyglądają ramki bo nie mam). Sprawdzałem ciągłość przewodów od bsi do gniazda obd2 i jest ok. Samochód jeździ, nie mam z nim żadnych problemow, na liczniku w test Mode wyrzucił tylko błędy od padniętego kiedyś akumulatora także do licznika komunikacja jest ok (tylko tam z tego co patrzyłem po schematach nie leci hs can). Pozostał wg mnie tylko bcm jako podejrzany.

szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 09:55   #382
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,056
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał szczenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Pozostał wg mnie tylko bcm jako podejrzany.
Kolega najwyraźniej "nie wierzy w słowo pisane"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BCMi ma dokładnie NIC do opisanego przypadku.
Warto sobie poptrzeć jak zrealizowana jest sieć komunikacyjna CAN - ona "nie zaczyna się z BCMi". Wszystkie moduły dokładnie na tej samej zasadzie podpięte są do CAN. BCMi "nie jest uprzywilejowany"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sugeruję po diagnozę udać się do kogoś, kto ogarnia komunikację CAN w aucie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Warto sobie popatrzeć "jak to jest zrobione" - strona 36 schematów poliftowego MK4 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 02-04-2021 o 09:57
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 11:07   #383
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

To że żaden moduł w sieci nie jest uprzywilejowany to wiem.
Po świętach sprawdzę jeszcze przejście między bcmi a skrzynka bezpieczników w komorze silnika-wydaje mi się że widziałem tam skrętkę can. Jeśli będzie to nadal wykluczamy bcmi czy jednak można zacząć go podejrzewać ze to tam się cos ten tego?
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 12:00   #384
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,056
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał szczenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....wykluczamy bcmi czy jednak można zacząć go podejrzewać ze to tam się cos ten tego?
Ale O CO???? Jeśli wszystko działa a jedynie gniazdo OBD jest "odpięte" - to co do tego ma BCMi???
Poza wszystkim - co oznacza "rezystancja w kosmos"???
Do tego dodam, że możliwość "połączenia z samochodem" dla większości programów (FORSCan, IDS) determinuje "widzialność" PCM a nie BCMi...
No ale jeśli Kolega się upiera - to "nie ma problemu"... Wymiana BCMi w polifcie MK4 wymaga do wykonania posiadania dostępu dealerskiego do serwerów Forda. Czyli dla zdecydowanej większości "magików" jest poza zasięgiem...
Próby przelutowywania eeprom ("IMMO") na pewno gwarantują, ze wreszcie zaczną się REALNE PROBLEMY z tym autem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc - POWODZENIA!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 13:12   #385
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,993
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał szczenka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mogę się nijak połączyć z samochodem
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto sobie poptrzeć jak zrealizowana jest sieć komunikacyjna CAN
możliwe że została zamontowana dodatkowa blokada OBD2 https://expero.com.pl/zabezpiecz-aut...owy-omega-immo

i właśnie taki daje efekt jaki jest.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 13:23   #386
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Chodzi o to że to z bcmi idą przewody do złącza obd2-chyba że źle interpretuje schemat. Jeśli okaże się że nawet od pcma do wtyczki przy bcm jest przejscie, przy równoczesnym przejściu z wtyczki przy bcm do gniazda obd2 to chyba na logikę zostaje jedno miejsce w którym tracimy ciągłość obwodu.
Rezystancja pinów w gnieździe obd2 1 i 8 - mam 60 ohm, 3 i 11 tez 60 ohm, a między 6 i 14 miernik pokazuje nieskończoność, przy równoczesnym braku jakiegokolwiek napięcia.
Samochód nie miał żadnych przygód blacharskich, żadnych wodowan itp.
Jeden elektryk samochodowy siedział, kombinował i wskazał że wg niego chyba w bcm jest problemem, ale przekonany do końca jie byl . Średnio mu wierzyłem, bo wszystko działa jak należy, nic nie głupieje jak to w typowych przypadkach walniętego modułu. Zacząłem więc sam powoli sprawdzać, bo nurtuje mnie co jest powodem tego stanu rzeczy- wiedzy nie mam stąd zadaje pytania.
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 18:45   #387
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Kupiłem wiązkę kokpitu. Rozkminilem miernikiem w domu wszystkie kostki oraz przejścia. Doszedłem ze do zespołu włączników kierunkowskazów, voice oraz wycieraczek tez idzie szyna can h. Wróciłem do samochodu, zdjąłem osłonę kierownicy, sprawdziłem-we wtyczce mam sygnał can h. Więc wracam do okolic obd2. Wyciągnąłem tą polke, sprawdziłem ile się dało kamera podłączana do smartfon-żadnego włącznika ani nic nie widać. Padła więc decyzja-zwalam ta otulinę (taśmę) w ktorej lecą kable do gniazda obd2 i włącznika świateł i... znalalem - jakiś WULGARYZM przeciął kable i je zaizolował dokładnie tak samo jak oryginalnie. Dodatkowo znalazłem pozostałości po jakimś module GPS. Zatem pewien salon Forda w Warszawie skąd kupiłem samochód (w dniu oglądania samochodu podpinalismy kompa, zaś samochód odbierałem dzień później) na szybko pozbywał się dolozonego gpsa i zapomniał (tak to nazwijmy) wrócić do pierwotnego stanu z wiązka.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 24-05-2021 o 18:51
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 22:12   #388
Vilu
ford::amateur
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 17-08-2021
Skąd: Mielec
Model: S-max WF0SXXGBWS7Y24262
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Witam wszystkich, bardzo potrzebuje waszej pomocy, podczas włączania funkcji tempomatu forscanem, wyskoczył błąd połączenia i wysypało się wszystko w aucie, brak możliwości uruchomienia nic nie świeci itd. Działaja tylko światła mijania po włączeniu zapłonu i nie da się nic z tym zrobić. domyślam się że wysypała się pamięć bcm, teraz brak możliwości zczytania przez forscan i elm config. Czy byłby ktoś w stanie mi z tym pomóc choćby zdalnie? Dysponuje interfejsem viakena, laptopem i jakąś tam wiedza. Za pomoc zapłacę $$ gdyż w sobotę muszę jechać tym autem do Niemiec do pracy. Bardzo proszę o pomoc
Vilu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 22:14   #389
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Odepnij aku na początek
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2021, 00:14   #390
Vilu
ford::amateur
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 17-08-2021
Skąd: Mielec
Model: S-max WF0SXXGBWS7Y24262
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Moduł komfortu (BCM) -wymiana

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odepnij aku na początek
Już to robiłem - bez skutku
Tak to wygląda jak chciałem zczytać ELMconfig:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mój nr bcm 7G9T-14A073-DB

Opcja pobrania oryginalnej konfiguracji "as built" czy jakoś tak
u mnie nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy wymiana bcm na inny np o nr 7g9t-14a073-dc (taki mam dostępny na dziś w odległości do 100km ode mnie i jakimś cudem zaprogramowanie immo, to lepsze rozwiązanie?

Ostatnio edytowane przez Vilu ; 01-09-2021 o 00:59
Vilu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.