Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2014, 19:23   #361
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Mam ate pd i ceramic na obu osiach od dwóch tygodni i na razie obserwuję sytuację. Wymieniłem tylko z powodu bicia oryginałów. Prawdę mówiąc, to nawet za darmo nie wziąłbym tych fabrycznych ponownie, bo tyle jest lepszych opcji wyboru...

weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2014, 20:11   #362
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Jeżeli masz już Ate Ceramic na przód to je wypróbuj. Z tymi klockami jest tak jak pisałem kilka postów wcześniej - jednym sprawdzają się super innym niestety nie. Klocki te nie lubią długotrwałego, łagodnego hamowania i trzymania nogi na hamulcu pod światłami. Jeżeli będzie się spełniać te warunki nie powinno być żadnych problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To nie jest tak, że klocki Ate Ceramic są złe, taka jest charakterystyka wszystkich klocków ceramicznych
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2014, 21:25   #363
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klocki te nie lubią długotrwałego, łagodnego hamowania i trzymania nogi na hamulcu pod światłami.
Jakieś szczegóły? Czemu akurat im to szkodzi?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 09:11   #364
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Oczywiście. Cramiczne klocki to nic innego jak zmienione zbrojenie klocka z metalicznego na carbonowe (ceramiczne). Klocek podczas długotrwałego, łagodnego hamowania jest narażony na przegrzanie gdyż dłużej pozostaje w wysokiej tempraturze (a maksymalna temperatura ciągłej pracy mieszanki jest dużo niższa od chwilowej). Jeżeli dodatkowo po takim długotrwałym, łagodnym hamowaniu, lub krótkim ale z wysokiej prędkości, będziemy trzymalni nogę na hamulcu to są spełnione wszystkie czynniki aby zaszła reakcja chemiczna - temperatura, czas, kontakt a nawet dodatkowa energia w postaci naprężenia. Wtedy na powierzchni tarcz mogą powstać różne odmiany alotropowe żelaza - m.in cementyt który jest bardzo twardy lecz kruchy. To najczęściej pojawienie się cementytu powoduje "rycie" rowków w tarczy, gdyż po powstaniu "wykrusza" się on z powierzchni tarcz i wbija w okładzinę cierną klocka.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 17:15   #365
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miesiecznie 10 tysi kilometrow ? to musisz pozniej niezle krecic licznik ,aby auto sprzedac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tez mam ate ceramic na tyle i kurka mam tez ceramiki na przod, ale jakos ich nie zalozylem , jak sie zaczely pojawiac te informacje , ze ate ceramik bee na przod. jakie macie opinie na temat jurid , czy jakos tak. chyba z przodu je mam i felgi cziorne
Kolego śmiało zakładaj je na przód.Naprawdę mam ogromne doświadczenie z eksploatacji różnych samochodów i nigdy mi tak nie hamował jak na ceramicach.Auto będę sprzedawał dopiero jak kupię nowy model S-maxa,może w nastepnym roku.Do tej pory pewnie na liczniku będzie najmniej 600 tyś i sprzedam go z takim przebiegiem.Nie jestem oszustem,auto jest regularnie serwisowane i każdy potencjalny kupiec może się dowiedzieć prawdy.A teraz ma 480 tys km.Życzę wszystkim takiej bezawaryjności.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 11:58   #366
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Dzieki chłopaki za odpowiedz nadal mam pewne watpliwosci jakie mam kupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak jak mówi pawpor, jezdze szybko i raczej normalna jazda to to nie jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do tego na obecnych tarczach( nie wiem jakie) i klockach ferodo,przy 7 osobach hamulce są tragiczne. Ceny sa konkretne klocków EBC Green 425zł szukam tarcz zobaczymy jak to będzie wyglądać cenowo
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 12:58   #367
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Chomiczek - klocki EBC Green na obie osie i tarcze Zimmermann standard - będzie Pan zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 15:24   #368
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ja poprzednio miałem komplet Forda i po założeniu EBC Ultimax + YellowStuff to widzę przepaść w stosunku do serii. Wczoraj miałem zhamowanie z 210 do 150 bo gościu postanowił na pustej autostradzie, że jednak lewy pas jest lepszy. Przy tej prędkości po ostrym depnięciu koła zaczęły drzeć asfalt. Dosłownie. Do tej pory jestem zdziwiony z jaką siłą to cisnęło. Zestaw Fordoski w takich warunkach zwyczajnie zwalniał samochód. Z resztą to właśnie jedna z podobnych sytuacji doprowadziła go do przegrzania i wykwitów na tarczach. Nie żałuję ani złotówki! Choć przyznać trzeba, że było ich od groma.
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 15:41   #369
Chomiczek
ford::average
 
Avatar Chomiczek
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Będzin
Model: Ford S-Max Titanium S Lunar Sky (7 Osob.)
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

Latar widze,ze mocno latasz 222 konie w eSiu no niezle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapewne mi nie beda potrzebne takie jak twoje ale na prawde mocno sie zastanawiam nad propozycją pawpor'a... pawpor możesz mi podac cene zestawu na przód? w zasadzie podaj mi cene na przód i na obie osie,bo tył mam ok ale sprawdze w weekend na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chomiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2014, 13:54   #370
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Jakie Tarcze hamulcowe i klocki?

pawpor, dziękuję za konkretne wyjaśnienie. :-)

Czyli stać na ręcznym mogę? Tyłowi to nie zaszkodzi?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.