Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2015, 07:14   #3611
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Generalnie tak tylko czy jest potrzeba ruszać pompę paliwa z miejsca jej koło zbiornika paliwa jest dobrze pompkę obiegu dokładałeś więc nie wiem gdzie masz ale pewnie w okolicy piecyka. jeszcze jedna uwaga woda jakoś trzeba powykręcać te węże a w komorze silnika jest naprawdę ciasno ( co prawda to nie to samo co w omedze 2,5 czy 3 litry ale nie jest wesoło) naprawdę zacznij od popatrzenia czy wsadzisz umocujesz i zamkniesz maskę. A może lepiej do tyłu w okolice koła zapasowego jest lepszy dostęp nie trzeba z kanału wystarczy położyć się i wsunąć pod autko.......

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 09:19   #3612
mrowek81
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Piaseczno
Model: sharan
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 98
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

pompe wody zamontowalem w okolicy pieca, jezeli zamontuje z tylu to nic mi to nie ulatwi poniewaz mieszkam w cholernym blokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., pompke paliwa zostawic z tylu a przewodem ciagnac pod maske ma to sens? nie lepiej rozdzielic przy filtrze lub za? szczerze wole miec wszystko z przodu nawet kosztem gorszego dojscia. o miejscu pomyslalem za akumulatorem od strony grodziowej, ewentualnie przesune troche akumulator do przodu. czy pompka obiegowa nie bedzie zapowietrzac ukladu jak bedzie tak wysoko? czy lepiej umiescic ja za filtrm paliwa?
mrowek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 15:11   #3613
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Powietrze będzie gromadzić się w najwyższym punkcie i jeśli węże będą wyżej zbiorniczka wyrównawczego to też niedobrze.
Możesz ewentualnie przewidzieć jakiś zawór kulowy, którym wypuścisz powietrze z obiegu, ale jak się zachowa obieg płynu chłodniczego trudno przewidzieć.

Wniosek, lepiej zmajstruj sobie jakiś najazd pod koło tylne i już masz dostęp do piecyka... poza tym obsłużyć go jesienią i nie powinien przez sezon grzewczy ulegać awarii.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 18:02   #3614
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ze swej strony podpowiem ze ja bym zostawił pomke paliwa na starym miejscu a wężykiem cienkim podprowadził paliwo do przodu auta do pieca.Mam tak w jednym Vw T4.Piec z przodu a pompka przy zbiorniku,jest ok.2 m przewodu paliwowego.
Jeśli chcesz usilnie przenosić pompkę paliwa to przed filtrem głównym zrób trójnik.Możesz założyć maly przezroczysty filterek (mam tak w 3 autach).
Wiadomo pompka tez lubi siasc i tez problem.
Jesli piec jest raz na rok wyjmowany i przegląd robiony to w zimę nie powinno byc problemu.Wiadomo nie będziemy wymieniać np.dobrej świecy żarowej aby uniknąć awarii.

Zgromadź węże wodne z załamaniami fabrycznymi gdyż z prostego węza na załamaniu ci sie złamie,i nic z tego nie będzie.

Najlepiej zamocuj piec niżej jak nagrzewnica kabiny przód,powinno byc dobrze.

Ostatnio edytowane przez peters ; 12-01-2015 o 21:13
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 14:35   #3615
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam ponownie, możecie mi podpowiedzieć, co może być przyczyną bardzo dużego kopcenia dymem (biały bądź szaro-biały kolor) z piecyka D3WZ. Jakiś czas temu wymieniłem świecę na sztyft żarowy oraz pompkę paliwa - na taką jak była tj. 3,1kW. Do tej pory piecyk pracował prawidłowo. Wczoraj przejechałem 200km, piecyk grzał, silnik był dogrzany i ciepło w kabinie - włączona dmuchawa przednia i tylna dodatkowa. Dziś pokonując ok. 100km zauważyłem na postoju auta wspomniane duże kopcenie. Niestety tego modelu piecyka nie można diagnozować VAG-iem więc znów muszę liczyć na pomoc. Dzięki.

Ostatnio edytowane przez rafalsiem ; 13-01-2015 o 14:37 Powód: zmiana
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 19:51   #3616
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wita moja fascynacja tym urządzeniem właśnie się zakończyła. Urządzenie się zblokowało. Skasowanie błędów nie pomogło. Pewnie silnik dmuchawy skończył swój żywioł. JA się poddaje jak nie urok to sraczka. W tamtym roku wydałem dużo kasy na przeróbkę tego dziadostwa na postojowe. Teraz jak bym naprawił silnik dmuchawy bądź go wymienił na nowy to pewno za jakiś czas trzeba będzie świece wymienić i sitko a później pewnie pompkę paliwa, szczotki w pompce cieczy i tak w nieskończoność. Ja się poddaje. To są błędy szczytne vagiem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 22:50   #3617
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał rafalsiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie, możecie mi podpowiedzieć, co może być przyczyną bardzo dużego kopcenia dymem (biały bądź szaro-biały kolor) z piecyka D3WZ. Jakiś czas temu wymieniłem świecę na sztyft żarowy oraz pompkę paliwa - na taką jak była tj. 3,1kW. Do tej pory piecyk pracował prawidłowo. Wczoraj przejechałem 200km, piecyk grzał, silnik był dogrzany i ciepło w kabinie - włączona dmuchawa przednia i tylna dodatkowa. Dziś pokonując ok. 100km zauważyłem na postoju auta wspomniane duże kopcenie. Niestety tego modelu piecyka nie można diagnozować VAG-iem więc znów muszę liczyć na pomoc. Dzięki.
Kopci na bialo bo cos albo ze sitkiem na świecy albo sama świeczka cos nie tak (ale skoro wymieniałeś na sztyft) to sprawdź czy on nadal działa.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 12:56   #3618
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kopci na bialo bo cos albo ze sitkiem na świecy .
czytaj d3wz sitka nie ma a więc sprawdz sztyft wygląda jak by nie miał spalania..... brak rozżarzenia
całej długości sztyftu pewnie nie grzeje cały lub za zimno sprawdź po wyjęciu czy cały sie rozgrzewa..
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 18:39   #3619
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nawiązując do mojej poprzedniej wypowiedzi i kopcenia D3WZ - czy przyczyną może być zbyt mała prędkość obrotowa silniczka dmuchawy? (piecyk kopci bo jest niewłaściwa mieszanka paliwa i powietrza - dmuchawa go podaje zbyt mało). Dziś odkręciłem rurkę zasysającą powietrze z progu oraz rurkę wydechu z piecyka, zauważyłem że brakuje charakterystycznego świstu dmuchawy (kręci się ale znacznie wolniej), po chwili pracy pod piecykiem widać było czarną maź - tak jakby niespalone paliwo. Po zdjęciu górnej obudowy i ręcznym zakręceniu wiatraczkiem dmuchawy zrobił on około pół obrotu - nic nie trze, czy obciera.
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 20:04   #3620
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mozesz mieć problem z szybkoscią wentylatora, dmuchawą lub ta pompka paliwa którą załozyłeś jest rozregulowana i daje za duzą dawkę paliwa. Biały dym z rozgrzanego pieca moze tez być oznaką dostawania sie płynu do paleniska, czyli nieszczelności w piecu. Płynu w zbiorniczku nie ubywa?
Swieca, czy sztyft służą tylko do rozpalania pieca i nic nie maja wspólnego do kopcenia już po rozpaleniu i jego nagrzaniu, są wyłączone. Włącza się ich grzanie również przy gaszeniu piecyka, celem oczyszczenia paleniska przed następnym startem, Może przy gaszeniu i wypalaniu resztek, troszkę dymić i moze o to ci chodzi?
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 14-01-2015 o 20:09
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.