Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2015, 19:41   #3601
Irekz
ford::amateur
 
Imię: Irek
Zarejestrowany: 20-10-2014
Skąd: Pruszków
Model: Ford Galaxy Mk2
Silnik: 1,9 Tdi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Niniejszym głośno (i na forum) chcę podziękować Stefano za przerobienie mojego dogrzewacza d5zf na hybrydę. Czynię to gdyż ja także chcę potwierdzić rzetelność i fachowość tego Specjalisty. Urządzenie od miesiąca fantastycznie pracuje, a jego skuteczność niech zobrazuje fakt, przy temp. zewnętrznej ~-8 osiąga temperaturę 90 stopni po około 5-6 km, gdzie brata passat nawet po przejechaniu 12 km nie dochodzi do tej temp. Koszt - wart tego co zapłaciłem, a jeśli ktoś nie chce wydać określonych pieniędzy to niech reperuje sobie sam - jeśli tylko potrafi :-) Stefano (i inni fachowcy) bezpłatnie udzielili nam wszystkim mnóstwa wskazówek za co również bardzo dziękuję. Zachęcam do dołączenia do rzadkiego grona właścicieli dogrzanych trojaczków - rzadkiego bo jak mój brat mówi nie spotkał nikogo kto by nie narzekał na ogrzewanie w tych autach - ja jestem pierwszym (brat pracuje na stacji diagnostycznej więc trochę samochodów się przewija)
Stefano - BARDZO CI DZIĘKUJĘ!!!
Irek

Irekz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 06:32   #3602
bna
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-12-2014
Skąd: Puławy
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam Serdecznie

Panowie ogłaszam sukces w naprawie mojego piecyka D5WZ- wymieniłem świecę sitko bo było już zużyte i uszczelki, co prawda po złożeniu na stole i założeniu do auta musiałem jeszcze raz rozkręcić piecyk ponieważ wyskakiwął błąd wentylatora, nie wiem może za mocno skręciłem obudowę czy coś go blokowało, po prostu nie wiem. Mam tylko jedno pytanie czy po wystartowaniu pieca tak powinien pracować jak na załączonym zdjęciu ? W szczególności zastanawia mnie pozycja 2 grupy 3 ? link do zdjęcia: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 08:33   #3603
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

tak ma byc
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 13:33   #3604
rydlon
ford::beginner
 
Avatar rydlon
 
Zarejestrowany: 22-06-2009
Skąd: ŚREM
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1997
Postów: 31
Domyślnie Dogrzewacz-wyłącza się

Witam posiadam SHARANA 2000r ,wymieniłem świecę w moim dogrzewaczu i teraz pięknie startuje ale po chwili się wyłącza,poszukałem pompkę pod podszybiem ale ona raczej działa gdyż po zgaszeniu silnika słychać jeszcze jak tyka,jaka może być przyczyna że dogrzewacz się wyłącza?czy wyciągnąć tę pompkę i sprawdzić na zewnątrz?może tylko tyka a nie pompuje płynu?
dzięki za podpowiedzi.

VAG pokazuje taki błąd:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg błąd.jpg (42.0 KB, 31 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez rydlon ; 08-01-2015 o 17:26
rydlon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2015, 22:26   #3605
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Irekz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....................
Stefano - BARDZO CI DZIĘKUJĘ!!!
Irek
Ja równiez dziękuję ci bardzo.

Cytat:
Napisał rydlon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...............................
startuje ale po chwili się wyłącza,poszukałem pompkę pod podszybiem........................może tylko tyka a nie pompuje płynu?
dzięki za podpowiedzi.

VAG pokazuje taki błąd:
Błąd wskazuje na przegrzanie urzadzenia, pompka ma pracować normalnie, a nie tykać.
Musisz raczej wymienić tą pompkę, lub ją zregenerować.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 08-01-2015 o 22:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 14:17   #3606
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: Dogrzewacz-wyłącza się

Cytat:
Napisał rydlon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wyciągnąć tę pompkę i sprawdzić na zewnątrz?może tylko tyka a nie pompuje płynu?
dzięki za podpowiedzi.

VAG pokazuje taki błąd:
Tak jak napisał Ci Stefano pompka powinna wydawać jednostajny dzień a nie "tykać". Najlepiej zregenerować starą koszt (jeżeli masz trochę pojęcia technicznego) będzie ok 10zł. Ja kupiłem używaną z 120zł i padła mi po tygodniu.
Starą naprawiłem w/g opisu znalezionego na forum i śmiga do dzisiaj, drugą też zrobiłem i mam w rezerwie.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 16:02   #3607
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Panowie pomocy bo nie mogę znaleźć a nie chciałbym strzelić babola. Obieg płynu chłodzącego i kierunku w piecu. W którą stronę biegnie płyn chłodzący. Niestety gdzieś wetknąłem folder z tego typu info i nie mogę znaleźć. Jak dobrze pamiętam zimny płyn płynie z nagrzewnicy tylnej do pieca a potem podgrzany do silnika. Czyli w piecu króciec bliżej sterownika płyn wychodzi ciepły i idzie do silnika , a analogicznie drugi jest od strony nagrzewnicy wiec do niego jest tłoczony płyn...Już nieaktualne znalazłem instrukcję jest tak jak napisałem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Hydronic_D5WZ_razmery.jpg (63.5 KB, 42 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 10-01-2015 o 16:16
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 21:48   #3608
mrowek81
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Piaseczno
Model: sharan
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 98
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam, proszę o pomoc. Samochód VW Sharan 1.9 TDI 110km, mk1. Chcę przełożyć piec (D3WZ) z tyłu na przód a konkretnie chcę zamontować go w okolicy i na wysokości akumulatora. Czy:
-dodatkowa pompka nie będzie zapowietrzała układu?
-pompka paliwowa podłączona przed filtrem da radę pompować paliwo?
Pompkę obiegu podłączę (w układzie - na powrocie) na wejściu do pieca z pieca do silnika i z silnika do nagrzewnicy i z powrotem na pompkę czy to ma sens? Cały układ został zmontowany w miejscu oryginalnym, dołożyłem sterowanie na pilota ale pochodził miesiąc i padła prawdopodobnie świeca. Z uwagi że nie mam kanału ani podnośnika (wynajmuję na czas naprawy - 22zł/h) montaż w komorze silnika ułatwi mi zdecydowanie obsługę oraz z mniejszy koszty eksploatacji. Proszę o porady i sugestie. Dziękuję
mrowek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 06:58   #3609
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

generalnie ma sens tylko w komorze jest ciasno weź pudełko po butach ( mniej więcej połowa pudełka) dł x szer x wys 25x 10 x 13 cm takie wymiary masz pieca.. kiedyś szukałem miejsca od maska i nie za bardzo je znalazłem. I owszem jest pod akumulatorem obok zbiorniczka z płynem teoretycznie by się zmieściło ale coś tam mi nie stykało nie pamiętam co teraz mam webasto ( termo topa i na wiosnę może pomyśle o czymś podobnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 07:01   #3610
mrowek81
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Skąd: Piaseczno
Model: sharan
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 98
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

miejsce miejscem a czy takie podłączenie obiegu płynu i paliwa spełni swoją rolę?
mrowek81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.