Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2013, 12:30   #3511
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Napięcie 5V dochodzi a mimo to poziom sygnału 0. Czy można jakoś sprawdzić samą stopkę?
Skoro do stopki anteny dochodzi 5V, to ewidentnie wskazuje na uszkodzenie anteny GPS, bo nie sądzę by czytnik DVD uszkodził się (czytaj: jego część odpowiadająca za czytanie sygnału z satelit).
Sposób na sprawdzenie anteny GPS?
Jedynie co mi przychodzi do głowy, to sprawdzenie w drugim fordzie z jakąś nawigacją.

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Pisząc "modyfikowany" chodziło mi o ten, który umożliwia ponoć korzystanie z map toyoty.
Nawet jak wgrasz taki soft, to w niczym nie jest on lepszy od oryginału. Ja na oryginalnym sofcie czytam mapy Toyoty TNS300/310, ale z nich nie korzystam. Ostatnią jaką testowałem była bodajże z 2008/09r. Jej mankamentem jak dla mnie jest całkowity brak lektora, dlatego jeżdżę na mapie Jaga 2010r.

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-11-2013 o 12:34
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 13:09   #3512
robinson1970
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Skoro do stopki anteny dochodzi 5V, to ewidentnie wskazuje na uszkodzenie anteny GPS, bo nie sądzę by czytnik DVD uszkodził się (czytaj: jego część odpowiadająca za czytanie sygnału z satelit).
Sposób na sprawdzenie anteny GPS?
Jedynie co mi przychodzi do głowy, to sprawdzenie w drugim fordzie z jakąś nawigacją.


Ja mogę poradzić jeszcze coś innego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kup ten obiornik (ok 40 zeta) i spróbuj czy złapie satki-u mnie padła stopka gps i taki właśnie sobie kupiłem,zapodałem na tylną półkę (sedan) i hula aż miło.
Jak by nie chciał wtyk wejść w gniazdo w dvd to trzeba lekko ściąć dwa wąsy z wtyczki-na siłę nie wciskaj bo rozwalisz gniazdo.
Kabel jest długi 5 metrów więc możesz zamontować odbiornik w każdym miejscu w aucie. Jeżeli masz podgrzewaną przednią szybę to tam nie polecam chyba że wstawisz w okolicach gdzie nie ma żyłek ogrzewania tzn na dolnym rogu szyby-system ogrzewania zakłóca sygnał

Ostatnio edytowane przez robinson1970 ; 18-11-2013 o 13:15
robinson1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 13:55   #3513
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Tak zrobię. Dzięki za rady koledzy.


EDIT:
Moje denso uratowane! Okazało się, że ktoś potraktował auto strzałem z jakiegoś startera i poleciało kilka elementów w tym kondensatorów, które wylewając się przy okazji "skleiły" przycisk INFO. Teraz wszystko chodzi pięknie. Czekam jeszcze tylko na antenę GPS i navi będzie jak nowa.



EDIT:
No jednak nie jest jak nowa. Antena działa jednak nie mogę wyznaczyć trasy. Po dodaniu celu wyskakuje komunikat: "Unable to calculate route". Nie pomogło usunięcie wszystkich punktów z "historii". Wyczytałem, że komuś pomógł update softu. Niestety, link na peb.pl nie jest już dostępny. Mam ściągnięty z chomika, ale nie wiem czy to jest ten sam. Ten jest opisany jako V4.40. Nie chcę uwalić czytnika.
Mariusz, mógłbyś się wypowiedzieć, ewentualnie podpowiedzeć gdzie mogę znaleźć ten soft?

Ostatnio edytowane przez robertmat ; 20-11-2013 o 13:57
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 15:26   #3514
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mariusz, mógłbyś się wypowiedzieć, ewentualnie podpowiedzeć gdzie mogę znaleźć ten soft?
Soft Ci wysłałem, reszta na PW. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał robertmat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Okazało się, że ktoś potraktował auto strzałem z jakiegoś startera i poleciało kilka elementów w tym kondensatorów, które wylewając się przy okazji "skleiły" przycisk INFO.
Strzałem ze startera? Nie rozumiem za bardzo.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 16:47   #3515
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Pewnie akumulator był słaby i żeby szybko odpalić podłączyli jakieś mocne urządzenie rozruchowe i poleciało. Najważniejsze, że udało się naprawić.

Co do update.
Dzięki Mariuszowi udało się go wgrać. Po update problem jak ręką odjął. Co prawda sprawdziłem tak na szybko jedną krótką trasę, ale odpaliło bez problemu. Przedtem nie mogła wyznaczyć nawet kilka ulic dalej, chociaż miała wszystko usunięte z historii. Udało się nagrać na płycie Verbatim DVD-R programem ImgBurn z najniższą możliwą prędkością i to na nowym laptopie. Poszedł za pierwszym razem.
Jeszcze raz wielkie dzięki.
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2013, 20:39   #3516
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

robertmat, sie ciesze sie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A czy te kondensatory wylały się w Denso i narobiły spustoszenia? Jeśli tak, to kto Ci to naprawił? Jakiś magik z okolicy?
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 20-11-2013 o 20:41
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 06:46   #3517
robertmat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2013
Skąd: Bielawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy te kondensatory wylały się w Denso i narobiły spustoszenia? Jeśli tak, to kto Ci to naprawił? Jakiś magik z okolicy?
Naprawił to miejscowy elektronik. Kondensatory wylały się na pewno bo był zblokowany przycisk "INFO" i przyciski "OFF" oraz "strzałka w prawo" nie chodziły tak jak powinny. Czy coś jeszcze było uszkodzone nie wiem. Powiedział tylko, że kilka elementów było "wystrzelonych".
robertmat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 13:47   #3518
gierzgorz
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: Białystok
Model: Hyundai Sonata
Silnik: 2.4
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam Panowie!
Nagrałem płytkę z mapkami do Denso przeznaczonymi dla Jaguara na rok 2012-2013. Nagrana na Verbatimie dual layer z minimalna prędkością w Nero. Wrzucam do napędu Kenwooda DV3200 i... odpala! Mapy się załadowały, wszystko pięknie ładnie a jednak coś jest nie tak. Otóż wybierając przycisk "Adress" czyli opcje wyboru adresu navi nie otwiera zakładki! Podobnie w przypadku POI! Cała reszta działa jak trzeba.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i jak go rozwiązał.

Nawi jaką posiadam to Kenwood ddx 6027 + KNA DV3200

P.S. Mapy nagrywałem 3 razy verbatimach i raz na maxellu. za każdym razem występuje ten sam problem!

Ostatnio edytowane przez gierzgorz ; 28-11-2013 o 13:50
gierzgorz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 15:42   #3519
mariuszmajewski
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: Mrozów
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2006
Postów: 68
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Problem z wyświetleniem zakładki do wprowadzenia adresu, wyboru kraju docelowego, etc. to efekt problemów z odczytem płyty. Przynajmniej u mnie tak było. Sprawdź na mapie nagrywanej na płycie jednowarstwowej (Europa Wschodnia), taką łatwiej nagrać poprawnie.
__________________
Mondeo Titanium X Hatchback Denso Navi, Phone, Voice Command, CB President
Bądź NIEBIESKI zarejestruj się.
mariuszmajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2013, 18:09   #3520
gierzgorz
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-11-2013
Skąd: Białystok
Model: Hyundai Sonata
Silnik: 2.4
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Hej, dzięki za odpowiedź!
Mapa na rok 2010 nagrana na płytę jednowarswową działą bez problemu, wszystkie funkcje działają. Mapa na 2013 r. dedykowana Jaguarowi nie występuje na płycie jednowarstwowej niestety.

Postaram się zdobyć płytę dual layer TDK. Dam znać rezultatu.
gierzgorz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.