Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2021, 11:11   #341
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Witam wszystkich,
Słuchajcie, odkąd zrobiło się cieplej, mam problem z filtrem DPF. Zimą wypalał się czasem nawet co 1000km. Teraz co 100 - 200km. Robi się to już powoli dla mnie uciążliwe. Sprawdziłem właśnie Car Scannerem poziom zapełnienia. Po przejechaniu 10km, bo tyle przejechałem od ostatniego wypalania, filtr mam zapełniony już na poziomie 21%. Jestem powiem szczerze z lekkim szoku. Na pewno coś musi być nie tak. Zrobiłem screen. Załączam. Czy mogę liczyć na pomoc i na nakierowanie mnie, co jeszcze mógłbym sprawdzić? Jak ta aplikacja jest za słaba to mam interfejs ELM327 i mogę coś zczytać forscanem. Tylko prośba o informacje na co mam zwrócić uwagę. Mam nadzieję że wspólnymi siłami uda nam się rozwiązać problem.

Auto to ford mondeo mk4, 2013r, silnik 2.0TDCi 140PS

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeszcze kilka screenów z forscana:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Błędów jakichkolwiek brak. Kompletnie nic.

--EDIT---
Wczoraj jak widzicie było 21%. Dziś przejechałem ok 100km z czego ok 40km po mieście (Warszawa), spore korki. Zapełnienie podskoczyło z 21% do 53%. Nie wiem czy to normalne aby tak mocno wzrosło.

mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 11:35   #342
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Dw10c tak ma, pracujący egr to powoduje, ja go zaslepilem i wyprogramowalem i mam cały rok minimum 800km
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 11:41   #343
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

A jest jakaś możliwość na weryfikację komputerową tego zaworu EGR? Jeżeli jest ktoś z Warszawy lub okolic kto dysponuje jakimś rozszerzonym komputerem do forda to ja oczywiście podjadę. Nie chciał bym nic zaślepiać bo wychodzę z założenia że skoro coś jest w samochodzie to znaczy że jest to potrzebne. Dlatego chciałbym potwierdzić czy to na 100% EGR. Uwierzcie mi, że gdyby jego koszt był niewielki i wymiana prosta to nawet bym Wam tu nie zadawał głupich pytań tylko od razu zajął się wymianą albo czyszczeniem ale jak zapewne wiecie, EGR w tym silniku to koszta jeżeli chodzi o sam zawór ale i wymiana nie jest prosta więc wolał bym mieć jakieś potwierdzenie że ten zawór faktycznie pracuje źle. W zeszłym roku było super. Wypalanie co 800 - 900km. Książkowo. Zimą też normalnie. Teraz jak tylko zrobiło się cieplej, zaczął głupieć.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 11:44   #344
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Ale on pracuje prawidłowo, ja zanim zaslepilem miałem takie samo nastawienie, wymieniłem 2x egr w tym raz nowy Valeo, wymieniłem wszytkie czujniki, mam nowe wtryski I pompę po regeneracji, i to nic nie dało na wypalanie, dopiero zaślepka i wyprogramowanie dało efekt.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 11:52   #345
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Ale tam na zdrowych chłopski rozum, skoro przez 8 lat było dobrze, bo samochód mam od nowości i jestem jego pierwszym właścicielem, i teraz nagle coś się skopało to jest to już problem nie odwracalny i nie da się go usunąć bez zaślepiania EGR-a? Ja nie neguję Twojego rozwiązania ponieważ wiem że takie istnieje, ludzie je stosują i ono działa aczkolwiek wydaje mi się że jakaś przyczyna takiego stanu rzeczy być musi.

Trochę poczytałem sobie ten temat. Coś tu piszecie o czujnikach mierzących ciśnienie na wejściu i wyjściu filtra. Czy one są do sprawdzenia forscanem? Kolejna rzecz to ta świeca dopalająca. O niej też wspominało ASO. Czy ją da radę jakoś sprawdzić? Kurcze, gdyby były chociaż jakieś błędy to identyfikacja była by łatwiejsza. A tu jeden jedyny błąd jaki był w samochodzie to błąd od przycisków po lewej stronie kierownicy bo faktycznie była sytuacja że przestały mi działać jednego dnia ale drugiego zaczęły więc nic z tym nie robiłem. Błąd wykasowałem sobie od razu i on nie wraca.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 11:57   #346
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Nie wiem, może wcześniej nie zwróciłeś uwagi? Nie mam pojęcia, świece dopalajaca i czujnik ciśnienia dpf też oczywiście zmieniłem, nic nie pomaga, egr jest jakby za mocno otwierany i przez to silnik zaczyna kopcić i zapycha dpf, nie mam pojęcia dlaczego skoro wszystko już wymieniłem a problem jest dalej.

Bump: Jedyne czujniki których nie zmieniłem to temp spalin, więc możesz zacząć od nich, reszty nie ruszaj bo nie ma sensu I nie da rezultatu
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 12:03   #347
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Tylko ja jestem przyzwyczajony z doświadczenia z innymi autami, że jak pada jakiś czujnik, to pojawia się błąd komputerze. A tu nie ma nic. Chyba że w fordzie działa to inaczej. Nie wiem bo ten samochód mi się ani razi nie zepsuł. Jeżdżę nim 8 lat i do serwisu zaglądam co 15kkm na wymianę oleju i filtrów i tyle. Jedyne co wymieniałem z nim to eksploatacja i kompletnie nic poza tym. To pierwszy taki samochód w mojej historii w którym nigdy nic się nie popsuło.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 12:40   #348
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

a może to wina softu, jest tak zaprogramowany, że minimalnie coś wyjdzie z parametrów i dupa... podono euro V wymusiło utrzymanie parametrów spalin przez całe życie auta co jak wiadomo nie jest możliwe więc może stad ten cyrk...

może zamiast wywalać egr, poprawić mapę EGR oraz dawek paliwa rozwiązaniem byłaby zaślepka ale nie całkowita temat znany wśród użytkowników fiata - zamiast kanału 2cm 3 otworki ok 5mm średnicy
.

Wygląda na to, że tyle walki jest w szukaniu przyczyny a może jej po prostu nie ma a winna jest sama mapa ECU.

Kiedyś ludzie walczyli z uruchomieniem ciepłego silnika w starych klekotach 1,9tdi i żadne czarny nie pomagały, wymieniano wszystko, a efekt był niezadawalający kończyło się na korekcji mapy i daweki rozruchowej i po temacie już do końca życia silnika.

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 12-05-2021 o 12:45
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 12:46   #349
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Możliwe. Softu nie wykluczam. Auto było w ASO w lutym na przeglądzie. Ale nie wiem czy coś aktualizowali czy nie. Da radę sprawdzić forscanem wersję softu?
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 12:46   #350
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Możliwe że właśnie tak jest. Za dużo wydałem na walkę żeby jeszcze walczyć z tym więc zrobiłem jak zrobiłem wydaje mi się że to najbardziej uzasadnione ekonomicznie, jaki masz przebieg? U mnie zaczęło się w okolicy 250tys
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.