Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2013, 15:19   #3481
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał misda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie zastanawia dlaczego twierdzicie że zmiana parametrów pracy nie skraca żywotności. Przecież jak podniesie się ciśnienie to wtryski się szybciej skończą, turbina szybciej padnie. Lepiej pojeździć wolniej a dłużej. Jakoś nie mam przekonania że to jest bezpieczne. Niektórzy robię wtryski po 100 k km a inni po 300kkm. U mnie tylko dwumasę ze sprzęgłem zrobiłem wkrótce po zakupie czyli przy 140k km. Jak samochód będzie się sprawował za kilka lat po przejechaniu 300k km nie wiadomo. Może bez chipa tyle przejedzie a z chipem pewnie mniej. Kwesta jest tylko o ile mniej.
...chyba nie do końca wiesz co piszesz. Niby logicznie ale jednak. Jak napisał nasz tuner, argument z ciśnieniem nie trafiony...
Nie masz chipa, a dwumasę wymieniłeś...
Ja mam chipa od 5kkm a teraz mam 172kkm i zapewniam Cię, że ani sprzęgło, ani dwumasa, a już na pewno silnik nie jest bardziej zużyty niż gdybym miał serię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie na swoim przykładzie, choć znalazło by się wielu bo na tym forum jest już pewnie kilkaset chipowanych autek, mogę stwierdzić, że chip w takim wykonaniu jest absolutnie bezpieczny.
Jeżeli coś się sypie to przez bezmyślność i / lub głupotę kierowcy...bez obrazyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 15:42   #3482
misda
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Nigdy nie twierdziłem że wiem jak to działa. Takie wysnułem wnioski po zapoznaniu się z tym tematem a dokładniej że wyniki zależą od wtrysków i turbiny. Bo wtryski przeciekają a turbina mało powietrza daje. Głównie po mieście użytkuję pojazd. Gdy gdzieś poza miasto jadę to autostrada. Moc na autostradzie jest potrzebna aby po hamowaniu znów uzyskać prędkość podróżną w szybki sposób, aby nie blokować tych na lewym. Każdy wie jak wygląda sytuacja jak się wyprzedzają dwaj duzi (klakson, mruganie światłami).
A najważniejsze by mieć obroty w punkcie z najwyższym momentem czyli tak 2200-2400 obr czyli 130-140km/h. Wówczas spalanie najniższe. Po chipie pewnie na autostradzie było by mniej ale w mieście więcej. A że głownie po mieście śmigam to nie za bardzo widzę sens wydawania na to kasy.
misda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 15:43   #3483
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Chciałem tylko zauważyć, że mój kopciuch też ma się dobrze a moc wzrosła o ponad 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 10:27   #3484
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał misda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Moc na autostradzie jest potrzebna aby po hamowaniu znów uzyskać prędkość podróżną w szybki sposób, aby nie blokować tych na lewym. Każdy wie jak wygląda sytuacja jak się wyprzedzają dwaj duzi (klakson, mruganie światłami).
A najważniejsze by mieć obroty w punkcie z najwyższym momentem czyli tak 2200-2400 obr czyli 130-140km/h. Wówczas spalanie najniższe. Po chipie pewnie na autostradzie było by mniej ale w mieście więcej. A że głownie po mieście śmigam to nie za bardzo widzę sens wydawania na to kasy.
I właśnie dlatego mam chipa. Po pierwsze na autostradzie mam niemal max momentu w duuuużo szerszym zakresie niż na fabryce (mój mondziak przestaje kopać i ciągnąć przy ok. 4tys obr), a więc rozpędzam się parzystymi biegami, 2-4-6 , bo mogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do miasta to również się nie zgodzę, że auto po chipie pali więcej. Z moich 5 letnich obserwacji wcale tak nie jest. Generalnie obojętnie czy miasto, czy autostrada (ale tam to 140-160 bardziej niż 130-140) mondziak pali od 7 do 8 litrów na setkę.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 12:44   #3485
misda
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 89
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Z tym spalaniem to mnie zaskoczyłeś, ja przy 140-160 mam 6,5l. Jak jechałem na wakacje to na dystansie 3200km w tym połowa po autostradzie z prędkością 130km/h miałem 5,4. Sporo też w tym jazdy po krętych górskich grogach z klimą na maksa. W mieście w zimie na krótkich odcinkach dom-praca to 7.5l w lecie w 7l się mieści.
Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I właśnie dlatego mam chipa. Po pierwsze na autostradzie mam niemal max momentu w duuuużo szerszym zakresie niż na fabryce (mój mondziak przestaje kopać i ciągnąć przy ok. 4tys obr), a więc rozpędzam się parzystymi biegami, 2-4-6 , bo mogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do miasta to również się nie zgodzę, że auto po chipie pali więcej. Z moich 5 letnich obserwacji wcale tak nie jest. Generalnie obojętnie czy miasto, czy autostrada (ale tam to 140-160 bardziej niż 130-140) mondziak pali od 7 do 8 litrów na setkę.
Przy okazji nasunęło się pytanko. Jeżeli wgram wirusa zrobię np 50 tys km to stan wtrysków się pogorszy to wówczas trzeba modyfikować program by nadal jeździć bez ingerencji we wtryski. Czy jak na zawirusowanym będą problemy z wtryskami to tak samo było by be wirusa?

Ostatnio edytowane przez misda ; 23-04-2013 o 12:55
misda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 12:56   #3486
jarecki70
ford::average
 
Avatar jarecki70
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Jeżeli ty Kolego jeździsz po autostradzie z prędkością 130km/h to chips w żaden sposób nie jest ci potrzebny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Jeżdżę szybko, bo...lubię
jarecki70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 13:10   #3487
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

czemu nie - łatwiej się osiąga jakąkolwiek prędkość przelotową, a i w razie potrzeby auto ładnie reaguje na pedał gazu a nie zalicza muła jak to w serii bywa.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 13:21   #3488
jarecki70
ford::average
 
Avatar jarecki70
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Ze spalania widzę, że misda jeździ delikatnie, więc pewnie te 130 kucy zupełnie mu wystarcza. Co nie zmienia faktu, że chips jest jak najbardziej ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Jeżdżę szybko, bo...lubię
jarecki70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 13:33   #3489
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

w dieslu moment się liczy i jego rozkład w funkcji obrotów (oczywiście fajnie jak max moc wypada w wysokim rejestrze obrotka ) , a fabrycznie tenże rozkład jest rozkładający na łopatki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego własnie warto to modzić, żeby nie było krótkiego zrywu i zaraz zadyszka.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 14:02   #3490
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał misda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji nasunęło się pytanko. Jeżeli wgram wirusa zrobię np 50 tys km to stan wtrysków się pogorszy to wówczas trzeba modyfikować program by nadal jeździć bez ingerencji we wtryski. Czy jak na zawirusowanym będą problemy z wtryskami to tak samo było by be wirusa?
...powtarzam, wirus nie wpływa na stan wtrysków...jedyne co się zmienia we wtryskach w miarę ich "erozji" to stan zaworka (niema to wpływu na modyfikacje programową) oraz stan końcowki, i tu także nie wpływa to na program Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
chip , chiptuning , hamownia , tuning



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.