Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2013, 21:29   #331
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

I jeszcze dziś S-max


U nas w kraju deklarowany przebieg 151 tys:


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://otomoto.pl/ford-s-max-2-0d-14...C29472196.html



A pewnego rau w Holandii 201343 tys:



Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=pl
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2.jpg (87.7 KB, 142 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2a.jpg (92.9 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (89.0 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (95.9 KB, 101 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (74.8 KB, 85 wyświetleń)

wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 20:49   #332
intruz14
 
Postów: n/a
Domyślnie Uwaga na Mondeo VIN WF0GXXGBBG7M57182 - Oszust!!!

Przestrzegam wszystkich przed zakupem Forda Mondeo z tego ogłoszenia: http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0-be...C29736980.html
Numer VIN WF0GXXGBBG7M57182
Mondeo 2,0 TDCI 2007 za 30700 zł w Świdnicy, kolor granatowy.
Sprzedający jest HANDLARZEM a nie osobą prywatną.
Samochód jest w stanie skrajnie przeciwnym do opisywanego KAŻDY element nadwozia wymaga naprawy bądź kosmetyki, przy czym CAŁE nadwozie jest matowe, pokryte klarem, który ciężko wypolerować. Uszkodzone są: drzwi tylne prawe w całości, drzwi przednie lewe i prawe punktowo - w opinii sprzedającego od kamyczków na autostradach, ha ha! Tylny prawy błotnik wgnieciony w 3 punktach, zaciek z klaru na przednim prawym błotniku (auto nigdy nie lakierowane, fabryczny lakier??). Deklarowany przebieg 180 tyś. km - chyba ze 3 lata temu) kierownica wytarta i łuszczący się lewarek biegów na którym się pokaleczyłem!!! Auto nie picowane - wnętrze ocieka od plaqua! Dalej nie drążyłem tematu, bo przejechałem 600 km, a sprzedający przez telefon zapewniał mnie że nie jest handlarzem, mogę mu zaufać, spokojnie przyjechać i na pewno nie będę zawiedziony. Na pytanie o stan techniczny, tak przez telefon, jak i na miejscu przysięgał, że stan techniczny jest idealny. Na sugestię, że chyba stracił moje zaufanie i jak jego zapewnienia co do stanu technicznego są tyle warte co zapewnienia i opis w ogłoszeniu, obraził się i stwierdził że na pewno nie znam się na autach, bo nie potrafię docenić tego wspaniałego egzemplarza. Rozmowa była nieco komiczna:
ja: kierownica jest wytarta
on: to nie jest wytarta kierownica
ja: a co to jest?
on: Pan nie widział wytartej kierownicy
ja: a lewarek? też jest wytarty
on: to nie jest wytarty lewarek
jaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
on: Pan się w ogóle nie zna na samochodach
ja: ale auto miało być bez zarzutu, a drzwi są uszkodzone
on: to nie są uszkodzone drzwi, pan się nie zna...
Jak ktoś chce więcej szczegółów z chęcią napiszę obszernego maila.
Aha, pan handlarz ma więcej takich okazji.
Ja wydałem kupę kasy na paliwo i straciłem dzień życia i kupę nerwów, najlepsze co mogę zrobić to ostrzec innych naiwnych.
Wszystkie zapewnienia tego handlarza, papiery, zaświadczenia i przysięgi przez telefon to ściema!!!!
Mondeo 2,0 TDCI 2007 za 30700 zł w Świdnicy, kolor granatowy

PS. w niedługim czasie na otomoto pojawi się czarne Mondeo 2,0 TDCI 116kmz 2010r, które wczoraj schowane w garażu u handlarza między częściami z rożnych aut miało 191tyś. km, na zimowych oponach za 38000zł + opłaty ale umowa do podpisania sfałszowana, tzn. podpisujesz "na niemca" i auto jest twoje, razem z jego niepewnym pochodzeniem i kilkoma podejrzanymi świstkami, już siedziałem w aucie chcąc już tylko wracać do domu a gość nie mógł się pogodzić że wypuszcza z rąk jelenia i chciał mi to wcisnąć. Za 2 tygodnie Mondeo będzie miało pewnie 91 tyś. km..
Uwaga na Mondeo ze Świdnicy!
Mam imię, nazwisko i adres tego pana, kryształowo uczciwego, "nie handlarza", więc jeśli ktoś wybiera się do Świdnicy niech pyta żeby nie stracić pieniędzy!

Ostatnio edytowane przez intruz14 ; 02-07-2013 o 18:34
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2013, 10:10   #333
mrdominik
ford::average
 
Avatar mrdominik
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 17-07-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 ..::Tit. S::..
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

Panowie, będąc w komisie koło Słupcy (niestety komis nie ma strony internetowej), wpadła mi w ręce taka oto książka serwisowa do kolejnego mondziaka którego chciałbym zakupić. I przyznam że takiej pieczątki jeszcze nie widziałem, gdzie tu adres serwisu wgl? Jest tylko jakiś dealer nr DE-U54FX7 o czym nawet google nie słyszało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obaczcie sami:

http://dgweb.pl/ksiazka_mondeoX.jpg

http://dgweb.pl/ksiazka_mondeo2.jpg
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ksiazka_mondeo2.jpg (94.8 KB, 280 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ksiazka_mondeoX.jpg (95.2 KB, 260 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez mrdominik ; 12-07-2013 o 20:31
mrdominik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 13:26   #334
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

No to dziś GALAXY

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przebieg deklarowany: 115 tys.

A pod koniec 2011 roku miał już: 183 tys.

VIN: WF0MXXGBWM9P72949

http://allegro.pl/ford-galaxy-2-0tdi...385404716.html
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.JPG (80.0 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.JPG (71.2 KB, 98 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (82.6 KB, 96 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 16-07-2013 o 07:04
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 23:51   #335
michalkrak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2005
Skąd: KRAKÓW
Model: focus 2008fl
Silnik: 1.6 tdci 109
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

i ja sie najezdzilem za autkami
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
niby bezwypadkowe pan zachwala super pewne, a tu po przyjezdzie okazuje sie ze nie tylko 1 blotnikale cala strona jedna i pol drugiej pomalowane w innych odcieniach nawet tapicerki nie d=zdejmowali co widac bardzo w srodku... ksiazka jest pewnie ale jedna pieczatka jakas dziwna ten sam odcien i kolor dlugopisu oraz podpis, pedalu poscierane, silnik jakos głosno i nierówno chodzi, felgi na zdjeciu nie widac a pokrzywione i mlotkiem naprawiane ,negocjacji ceny praktycznie brak,
nie polecam

Bump: a tego bym zastrzelił a jakbym miał pod reka coś..

http://otomoto.pl/ford-c-max-1-6-tdci-108-km-vat-23-C29559574.html

dzwonie pytam co i jak : ideal nowka i bajer handlarza mowie ze jade 230km w jedna i aby powiedzial , ale twardo zaprzecza i poleca
wiec po przybyciu okazuje sie ze to van na 2 os i trzeba przeobic na 5os - da sie zrobic , tapicerka porozcinana w środku smierdzi strasznie , pedaly sportowe wiec pewnie starszy dziadek jezdził hahah,
szukam i szukam i na przednim lewymslupku naklejka zachowana.. przebieg w 2011 roku miał 174 tys km a 2 lata pozniej tylko 120 tys km , mysle ze pewnie tylko na wstecznym jechał.... i do goscia na placu czy gwarantuje przebieg auta i czy wpiszemy przebieg on twardy ze tak wiec mu wygarniam i mowie ze znalazlem ukryta naklejke z przebiegiem...
i jego mina bezcenna ukrecić mu jajka to mało , zostało mi tylko nadrzec sie na niego i odjechać.....

dla mnie najważniejsza rada dla kupujacych w umowie dopisać punkty 2
1 potwierdzam przebieg auta...
2 miejsce rozpatrywania sporów sądowych jest miejscem zamieszkania kupujacego

znajomi kupili tak bmw i sie okazało ze tez byla korekta zapłacili 80 tyś pln a sad przyznał im 10tyś odszkodowania ok sprzedajacego ktory nawet sie nie pojawił bo mial całą polske pokonać....
__________________
NIE MAM ZDJĘCIA JESZCZE......
michalkrak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 12:26   #336
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

przepraszam za OT, ale oprócz poliftowych C-Maxów za 22 są też takie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak myślisz czemu są o te 11-12 tys PLN droższe (mimo wyższych deklarowanych przebiegów i podobnego poziomu wyposażenia)?
Więc sam jesteś sobie winien, a z drugiej stronie fajnie jakby każdy opisywał podobne wycieczki, bo odbierając telefony ws samochodów co chwile słyszy się, że drogo i że w miejscowości X/Y/Z stoi taki sam, z mniejszym przebiegiem i taaanieeeej.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 14:09   #337
jack13g
 
Postów: n/a
Exclamation OSTRZEGAM - Ford Mondeo MK3 2.0i 145KM Trend-X Lift 06

Witam, byłem obejrzeć to auto.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koleś od ręki oddałby za 10k. Moim zdaniem spokojnie można było nadal zjeżdżać w dół. Samochód w masakrycznym stanie. Cytuję: "Do dopieszczenia."

Plusy:
na chodzie
2 klucze - centralny działa
szyby działają
klima działa
wszystkie klamki + bagażnik działa
w sumie lekko poobijany, jakieś wgniotki - jeden na prawych drzwiach większy wygląda jak słupek od centrum handlowego
kokpit całkiem całkiem i tapicerka też
lampy ok
raczej buda prosta - ten bagażnik też prosty

Minusy:
plak, plak, plak
myślę że spawany był bagażnik - nie znam się, to przypuszczenie po miejscach w których wydaje mi się, ze są spawy (może to być np. pofałdowanie metalu wywołane katastrofą smoleńską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub brud + kąt padania promieni słonecznych)
piękny metaliczny dźwięk przy gazowaniu
hamulec twardy jak granit
na pewno jedne drzwi były puste, każde inaczej się otwierały i zamykały (odgłosy, szmery, różny ciężar)
klamki (ten trzask, i uczucie przy otwieraniu)
bagażnik (zamek dziwny- podłamany, nie łapał)
wszystkie zamki w środku i na zewnątrz wyrobione i/lub połamane

no to to jest lajcik, teraz środek:
uchwyty na suficie można wyjmować z otworów włosami łonowymi - chyba lewitują
schowek o mało nie wypadł- zamek rozwalony, koleś próbował zwalić na mnie, że prawie popsułem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w środku podłokietnika w schowku na samym dnie jest pusto (brak zaślepki???) - tzn albo tam jest rozlana coca-cola/pepsi albo rdza (obstawiam bramkę numer 2)
podsufitka jest hmmm, nieźle u#$%^&*(ona
jedna dziurka w kanapie (więcej nie rzuciło mi się w oczy)
tam gdzie się chwyta drzwi i można wrzucić monetę to plastik jest obskrobany - ktoś miał mocne pazury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jest tak na wszystkich drzwiach
zagłówki maja poszarpany materiał w miejscach gdzie wchodzą rurki z oparcia (chyba wszystkie)
uszczelki przy szybach odpadają na zewnątrz z lewej strony
****iane gumy pod nogami - do tego się błyszczą jak psu jajca

Wydaje mi się że cały środek jest na nowo włożony.

Także, jak komuś się spodobał mimo mojego opisu to zapraszam!
Jak zapytałem o sprawdzenie w ASO, to nie było problemu. Powiedział, że koszt to 700zł. Ja nie wiem ile kosztuje sprawdzenie w ASO Forda we Wrocławiu to nie oponowałem.
Aha, byłbym zapomniał. Daje gwarancję na bezwypadkowość i przebieg.
Opłaty ok 860zł.

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 15:01   #338
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

Uwaga! Auto po przekładce!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

http://allegro.pl/super-ford-mondeo-ghia-titanium-x-2-0-145km-79822k-i3416051110.html


Witam...

Ogromnie zainteresowany ogłoszeniem biorę za telefon, żeby wypytać m.in. o VIN, tym bardziej, że mały przebieg, full opcja i cena nie najgorsza. Po dość miłej rozmowie było już wiadomo coś więcej, m.in. że malowany prawy tylny błotnik, drzwi prawe przednie i tylne - ponoć była jakaś większa rysa. Po wpisaniu numeru nadwozia tam, gdzie trzeba moim oczom ukazał się następujący widok:

Numer VIN: WF05XXGBB56L33429
Data pierwszej rejestracji: 10.03.2006
Kraj zarejestrowania: GB


Data produkcji: 25.01.2006
Model pojazdu: Mondeo 2001-2007
Typ nadwozia: 5-Drzwiowy Sedan
Wersja: Seria 60
Silnik: 2.0L Duratec HE SEFI (145PS)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: RHD FWD
Przełożenie przekładni głównej: 4.06
Norma emisji spalin: Etap IV ograniczania emisji
Klimatyzacja: Automatyczna Regulacja Temperatury
Obszar: (+)"GB"
Lakier: Machine Silver Metalik
Materiał we wnętrzu: Alacantra Platinum/Ebony

P.S. Jak ktoś umie to niech zrobi może zrzut zanim link wygaśnie - ja tego triku jeszcze nie obczaiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

A proszę bardzo
wojtekn
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (88.2 KB, 153 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (90.2 KB, 127 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (92.4 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (91.5 KB, 153 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (83.1 KB, 116 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 22-07-2013 o 20:06
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2013, 21:59   #339
wgerlach
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Thumbs down Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

I ja przestrzegam przed sprzedawcą.
Ogłoszenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Firma: [treść usunięta]

Podczas rozmowy o samochodzie Pan zapomniał powiedzieć, że w aucie jest malowane coś więcej od jednego błotnika ... A dokładniej - błotniki, maska, zderzak, jeden słupek, jeden błotnik szpachlowany... (dlaczego malowany słupek i szpachlowany błotnik - to zagadka).

Zużycie elementów w kabinie sugeruje większy przebieg od stanu licznika (ale może ktoś tyle ważył, używał auta w taki sposób, że przebieg jest OK).

Ja zaprzestałem sprawdzanie na tym.
Tak więc - przed zakupem proponuję dobrze wszystko sprawdzić !
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg monoga.jpg (92.4 KB, 132 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wgerlach ; 02-08-2013 o 10:41 Powód: dodanie screen-u ogłoszenia
wgerlach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2013, 16:14   #340
zolnierz
ford::amateur
 
Avatar zolnierz
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-07-2013
Skąd: Wołomin
Model: Seat Toledo II
Silnik: 2.3 V5 150 KM
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Samochody z korygowanymi licznikami / nieścisłości w dokumentach

Witam,
dziś zadzwoniłem do sprzedawcy z Bytomia
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Auto Salon Bąbel S.C.
Numer VIN: WF05XXGBB52S29303
Po krótkiej rozmowie, dowiedziałem się, że coś tam trzeba sprawdzić w książce, że przebieg, też coś tam i że nie wiadomo.
Bardzo interesująca rozmowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pytanie czy w Bytomiu jest serwis Forda, odpowiedź: Nie ma zamknęli!
Jest jednak Niezależny Nowy Dwór.
Do tego samochód nie ma ważnego przeglądu, jest jednak możliwość zrobienia go na miejscu.
zolnierz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.