Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2013, 11:03   #3361
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Rozumiem, że zwykły kabel to testu 5V wystarczy...
Tak - byle nie za długi (<1m).

benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 11:22   #3362
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak - byle nie za długi (<1m).
OK. A jakieś pomysły na DVD w schowku, jak tam się dostać? Tak samo macie w Mondeo...?
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 14:01   #3363
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

W Mondeo Mk3 napęd DVD Navi jest w bagażniku.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 14:10   #3364
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Tak, wiem. Źle zadałem pytanie. Rozumiem, że tam macie lepsze dojście...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chodzi czy jest jakiś patent na demontaż... stelaż/uchwyt jest taki sam??
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 14:12   #3365
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,664
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Może [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 18:10   #3366
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Zizzy jeżeli w ''dachu'' masz 5 V to znaczy że wszystko jest ok tylko sama antena nawaliła.....
Co innego jeżeli w dachu ( po zdemontowaniu anteny ) nie masz napięcia 5 V . Wtedy grubsza robota i trzeba szukać wcześniej... - z tego co zauważyłem to nie napisałeś o napięciu....
Tylko po zdemontowaniu anteny trzeba z powrotem dokręcić lekko śrubkę bo nie styka i nie daje napięcia , można się wprowadzić w błąd
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 18:18   #3367
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dzięki za link, ale zarejestrować się nie idzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do anteny to popsikałem już nowym Kontaktem raz jeszcze, dałem smar miedziowy i ... nic. Levele na 0, satelity przekreślone - jechałem 30 km, nic...
Do DVD się nie dostałem jeszcze, ale jak to kolega Juri2069 napisał, iż szybciej będzie sprawdzić napięcie od dachu dotykając miedzianego złącza. A teraz pytanie: co to jest w NAV Menu (po kodzie 1981) wartość Giro Voltage: ok. 2500 (mV) ?? Czy to jest napięcie na nadajniku i jakie ma być??

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz 5 V
Sorry, że takie pytanie - ale czym to sprawdzić? U elektryka miernikiem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co z tym wskaźnikiem w NAV menu: Giro voltageGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko po zdemontowaniu anteny trzeba z powrotem dokręcić lekko śrubkę bo nie styka i nie daje napięcia , można się wprowadzić w błąd
Jaką śrubę?? ten torx T20 od wewnątrz?? Możesz jaśniej ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 19:44   #3368
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

tak ten torx bo jak sprawdzalem to mi pokazywało 1 V a jak dokręciłem , bo nie było styku , to pokazało 5 V czyli u mnie od navi do dachu wszystko jest ok i mi siadła antena na dachu najprawdopodobniej.
No moża u mechanika miernikiem , ale nie ma sensu za to płacić , sam sprawdź lub do jakiegoś sąsiada....
miernikiem na dachu , jeden koniec do tego cieniutkiego walcowatego złotego bolca, a drugi koniec do masy , więc pewnie w tym przypoadku właśnie ta śrubka ( torx ) dokręcona, aby stykała.
Jak ci pokaże napięcie 5 V to znaczy ze siadła antena na dachu a jak mniejsze to znaczy ze albo kabel albo nawi.
Tak tutaj pisali pare wypowiedzi wyżej , wystarczy przeczytac i zobaczyc zdjecia
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 22:25   #3369
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak ci pokaże napięcie 5 V to znaczy ze siadła antena na dachu
Sprawdziłem. Jest 5V od puszki. Na antenie jest 2.1 oma oporu ?? Czy coś można z tego wysnuć... czy przez ECU można ostatecznie wywnioskować, że antena padła?

Pięknie - 3 stówy za stopkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2013, 08:40   #3370
robinson1970
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Jeżeli idzie o cenę nowej stopki w serwisie to koszt nowej 409 zeta-sprawdzałem w Ren-Car w Rybniku i taka jest aktualna cena katalogowa.
Lepszym i sprawdzonym w moim mondku sposobem jest zakup zamiennika na aledrogo za ok 40 zł. Trzeba lekko zeszlifować wąsy wtyczki HRS 5GT i hula aż miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja osobiście dałem znajomemu autko na 15 minut i przełożył mi oryginalną wtyczkę. Odbiornik jest na magnes i klej z pięciometrowym kablem więc można go schować w dowolne miejsce w aucie-u mnie w sedanie wyciągnąłem go na półkę przy tylnej szybie i leży sobie luźno. Możecie podpytać Mariusza (fachowiec w dziedzinie Denso) widział na własne oczy bo w zeszłym tygodniu odwiedziłem go z problemem padniętego napędu.
Pozdrawiam @ll a szczególnie Mariusza-wszystko hula jak ta lala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robinson1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.