Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2015, 20:06   #321
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

w mondeo4 1.6 ecoboost zadziałają tylko klawisze tempomatu z ogranicznikiem - zajrzyj do wątki o tempo w mk4

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 04:55   #322
Aroag
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 16-02-2012
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Jestem w trakcie czytania tamtego wątku - 171 stron ��.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wiem, że OFF to wyłączenie tempomatu. Chodzi o to co napisał kolega Mayak, w tej wersji musi być przełącznik bez OFF.
Wracam do wątku o tempo w mondeo mk4.
Aroag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 17:33   #323
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 112
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Nagrzewnica PTC zamontowana i zakodowana. Alternator 120A daje sobie z nią radę i zaraz po ruszeniu leci przyjemnie ciepłe powietrze. Polecam każdemu.

Pozdrawiam
Tomek
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 17:37   #324
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Czym kodowałeś? Focccus'em? Słyszałem, że można tym auto uwalić i trochę się boję
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 17:41   #325
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 112
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Chodzi Ci o to, że FOCCCUSEM można auto uwalić? myślę, że masz rację. Jeśli ktoś zacznie kodować i wprowadzać zmiany na własną rękę tak jak się mu to podoba, bo a nóż odpali to się z Tobą zgodzę. Wcześniej posiadałem przez 5 lat Skodę Octavię 2 i kodowałem tam sporo rzeczy VCDS'em (tam też można było sporo namieszać). Najważniejsza jest rozwaga. Dodatkowo FOCCCUS ma fajną opcję robienia backupa wcześniejszych ustawień więc jest możliwość podegrania pliku w razie problemów.

Co do samej nagrzewnicy to muszę Wam powiedzieć, że działa dużo efektywniej niż w Skodzie Octavii 2.

Pozdrawiam
Tomek
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 18:47   #326
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Ja dużo nie chcę. CHciałem tylko włączyć sobie asystenta ruszania pod górkę, wyłączyć automatyczne światła w pozycji 0 no i włączyć PTC bo planuję dołożenie ale i tak się waham.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 19:08   #327
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 112
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja dużo nie chcę. CHciałem tylko włączyć sobie asystenta ruszania pod górkę, wyłączyć automatyczne światła w pozycji 0 no i włączyć PTC bo planuję dołożenie ale i tak się waham.
I to samo kolego u siebie aktywowałem + monitorowanie ciśnienia w kołach. Wszystko ładnie można zakodować w FOCCCUSIE.

W razie potrzeby służę pomocą.

Pozdrawiam
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 20:04   #328
Aroag
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 16-02-2012
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Focccusem włączyłem tempomat, wyłączyłem grzanie szyb (znaczy włączyłem PTC ale o tym innym razem - na razie nie działa i diagnoza jutro rano jak będzie zimno), aktywowałem ryglowanie, zmieniłem działanie świateł łącznie z funkcją oświetlenia dojścia do domu. Z dzisiejszych ustawień: aktywowałem DDS #101 - wywalał błąd, trzymając w kompie pokładowym OK celem zapisu "ciśnienia" - komunikat nie zapisano i nadal błąd. #HLA - aktywacja - pojawiło się w menu kompa, ale... wywala błąd świecą się ABS, ESP i ikona hamulca. Forscan nie jest w sanie wykasować - po dezaktywacji problem znika samoistnie.
A do PTC, mimo, że jutro rano będę sprawdzał dalej, na chwile obecną: grube przewody zasilające - brak włączonego zapłonu - jest napięcie niecałe 12V; włączony zapłon napięcie około 0,3V; uruchomiony silnik 1,45V. Zdecydowanie za mało aby grzało. przejrzałem instrukcje i nie znalazłem w żadnej dedykowanego bezpiecznika do nagrzewnicy elektrycznej. W fuse box pod maską mam jedno pole przekaźnika wolne - o nr R9 i trzy brakujące bezpieczniki (z obszytymi pinami, bez jest więcej) przy czym z instrukcji wynika, że nie mają nic wspólnego z PTC. A tak liczę na to ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aroag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 20:19   #329
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 112
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Aby odpaliło Ci ruszanie pod górę i kontrola ciśnienia w kołach musisz dodatkowo zresetować sterownik ABS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PTC mi działa bez problemu tzn, po ok 15-20 s leci letnie powietrze a później ciepłe (chyba, że 1.6 mi się tak zaczął dogrzewać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Zakładam, że podłączyłeś wtyczkę sterującą.

Pozdrawiam
Tomek
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 21:29   #330
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał Aroag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forscan nie jest w sanie wykasować - po dezaktywacji problem znika samoistnie.
Tak jak Kolega wyżej pisze, żeby błędy się nie pojawiały trzeba w zakładce ABS kliknąć na 'Initialize ECU'.
Cytat:
Napisał Aroag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przejrzałem instrukcje i nie znalazłem w żadnej dedykowanego bezpiecznika do nagrzewnicy elektrycznej. W fuse box pod maską mam jedno pole przekaźnika wolne - o nr R9 i trzy brakujące bezpieczniki (z obszytymi pinami, bez jest więcej) przy czym z instrukcji wynika, że nie mają nic wspólnego z PTC. A tak liczę na to ciepło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do działania nagrzewnicy w komorze silnika musi być przekaźnik R16 i bezpieczniki F23 (5A), F41 (20A) oraz w BCM przed nogami pasażera bezpiecznik F85 (7,5A)- ten ostatni jest chyba tylko do PTC.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.