Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2013, 11:23   #311
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Mój to 7M5T-14A073-JF

Bump: Może niech napisze ktoś kto ma fabryczne PTC jak to jest. Może tak ma działać, chociaż mało to logiczne

__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 19:56   #312
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,049
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój to 7M5T-14A073-JF
Może niech napisze ktoś kto ma fabryczne PTC jak to jest. Może tak ma działać, chociaż mało to logiczne
Ja mam fabryczną (przy climatroniku) i tak nie jest.

Jeszcze jedno uzupełniające pytanie - proszę o podawanie rodzaju klimy - manualna, climatronic.

Ten GEM ...-JF jest mało podejrzany: jako "wszystkomający" nie powinien robić takich rzeczy. Wrzuć tu proszę zrzut ekranu 3 strony parametrów GEM.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-11-2013 o 20:02
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 20:31   #313
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał michtat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie poliftowa wersja Bx nie obsłużyła PTC, więc przedlift też raczej nie obsłuży.
Mam pytanie, czy fakt, że GEM nie obsługuje PTC był sygnalizowany jakimś błędem, czy po prostu stwierdziłeś, że nic się nie dzieje a powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Klika dni temu założyłem u siebie wszystkie graty plus przewody sterujący do nagrzewnicy i sygnałowy do panelu klimy, ale po odpaleniu funkcji w ELMConfigu wyrzuciło mi błąd B2976 Aux. Heater Line Failure. Sądzę, że nie udało mi się po prostu dobrze wpiąć w GEMie (było już późno i zimno, a te konektory za cho... nie chciały się dobrze się zablokować we wtyczkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Ponieważ jednak mój GEM to przedliftowy BF, to po przeczytaniu ostatnich postów zacząłem mieć wątpliwości, czy aby na pewno to tylko kwestia połączeń...
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 21:14   #314
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,049
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Przedliftowy ...-Bx obsługuje PTC pod warunkiem, że w samochodzie jest climatronic. Z tego powodu potraktuj błąd linii PWM wskazany przez GEM poważnie - ewidentnie zły kontakt. Nie zadziała to finalnie z klimą manualną, bo ...-BF nie ma obsługi tego sygnału sterującego z klimy manualnej żądającego załączenia PTC. Obsługę z climatronica rządań załączenia PTC wysyłanych po CAN powinien mieć i powinno to działać.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 21:57   #315
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zadziała to finalnie z klimą manualną, bo ...-BF nie ma obsługi tego sygnału sterującego z klimy manualnej żądającego załączenia PTC. Obsługę z climatronica rządań załączenia PTC wysyłanych po CAN powinien mieć i powinno to działać.
A to zonk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc sama obecność pinu w złączu nie ma znaczenia... No cóż, z oczywistych powodów łatwiej będzie wymienić mi GEM, niż wstawić climatronica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z przedliftowym DH nie będzie już chyba problemu?
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 22:14   #316
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,049
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Najpierw sprawdź czy na pewno nie zadziała z -BF, a potem dopiero wymieniaj na -DH... Ten ostatni na pewno będzie OK.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 22:28   #317
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Panie Tadeuszu, bardzo dziękuję za informacje. GEM i tak zamierzałem wymieniać, bo zamarzył mi się ostatnio czujnik zmierzchu/deszczu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 06:11   #318
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie, czy fakt, że GEM nie obsługuje PTC był sygnalizowany jakimś błędem, czy po prostu stwierdziłeś, że nic się nie dzieje a powinno
Po założeniu grzałki i wszystkich przewodów, aktywacji wszystkiego kompem PTC po prostu się nie włączało, po wymianie na wyższy GEM wszystko się ożywiło.
Ale tak jak pisze Tadeusz - u mnie to jest na klimie manualnej, a to duża różnica!!!

Pokrętła wymieniłeś na te z obsługą PTC?
__________________
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 08:28   #319
michtat
ford::advanced
 
Avatar michtat
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: czerwiec 2007
Postów: 240
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten GEM ...-JF jest mało podejrzany: jako "wszystkomający" nie powinien robić takich rzeczy. Wrzuć tu proszę zrzut ekranu 3 strony parametrów GEM.
GEM: 7M5T-14A073-JF
Klima: MANUALNA

dla pewności zrzuty wszystkich ekranów z GEMa:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zobaczyłem jeszcze swoje zrzuty z GEMa Bx z wersji elmconfiga 2.3 i na 3stronie konfiguracji jest coś takiego jak inteligentne ładowanie akumulatora, a w obecnej wersji tego nie mam. Może otworzyć konfigurację starą wersją programu i to jeszcze ustawić???
__________________

Ostatnio edytowane przez michtat ; 15-11-2013 o 10:47
michtat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 08:45   #320
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przedliftowy ...-Bx obsługuje PTC pod warunkiem, że w samochodzie jest climatronic.
wydawało mi się że POliftowy GEM -Bx obsługuje PTC jeśli climatronic, natomiast w przedliftwach tylko -Dx
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.