Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2012, 15:35   #311
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

a u mnie nie , jak wspomniałem wzrasta a chciałem dodać że ten letni wynik miejski to praktyczne bez użycia klimy , w mieście włączam ją że tak powiem serwisowo aby się przesmarowala bo jakbym miał jeszcze mieć większe spalanie nawet ta setkę czy dwie to już nie na moje siły hehehe

__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2012, 12:04   #312
cysior
ford::average
 
Avatar cysior
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Skąd: Wolin
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 92
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie zimą zużycie delikatnie spada w porównaniu z latem. Tzn już od jesieni spada, klima już nie chodzi.
Klima nie chodzi, ale silnik żre więcej paliwa w trakcie rozgrzewania się wyziębionego silnika. No chyba, że trzymasz auto w ogrzewanym garażu.

Generalnie wszystko zależy -jest spalanie w mieście i spalanie w mieście, jeden trzyma auto w garażu, mieszka w 30 tysięcznym "mieście" z 3 skrzyżowaniami i przejeżdża 10 km, drugi garażuje pod chmurką, jeździ w stołecznych miastach, stoi w korkach, co chwila hamuje i rusza i gasi silnik co parę km zanim się silnik dobrze rozgrzeje... O dającym kolosalne różnice częstym zerowaniu średniego spalania/prędkości pisałem wcześniej..
cysior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2012, 17:21   #313
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał cysior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mieszka w 30 tysięcznym "mieście" z 3 skrzyżowaniami i przejeżdża 10 km, drugi garażuje pod chmurką, jeździ w stołecznych miastach, stoi w korkach, co chwila hamuje i rusza i gasi silnik co parę km zanim się silnik dobrze rozgrzeje
ja mieszkam w 32tys miescie ( poza sezonem hehehe ) i wcale nie ma 3 skrzyzowań tylko duuuuuzo wiecej , tez sie wiecznie hamuje i rozpedza a i korki sie zdarzaja i wydaje mi sie ze jazda po duzych miastach jest lepsza poniewaz siła rzeczy robi sie dusze odcinki, ulice sa szerokie długie nierzadko o podwyzszonych ograniczeniach predkosci nawet kalkulujac strate w korkach to pomimo ze miesiecznie spala sie litrazowo wiecej paliwa to srednie spalanie i tak bedzie niższe bo poprostu na dluzszych odcinkach silnik sie nagrzeje i suma sumarum spali mniej

Po dzisiejszym tankowaniu srednia z ok.230 km po miescie......11,89l/100km.
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 17:59   #314
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał MĄKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jazda po duzych miastach jest lepsza poniewaz siła rzeczy robi sie dusze odcinki, ulice sa szerokie długie nierzadko o podwyzszonych ograniczeniach predkosci
Stereotypy - pisałem chyba - w Kraku miałem do pracy 5km i jechałem jakieś 30min małymi krętymi i zakorkowanymi uliczkami, bo główniejsza jechałbym 40min... Wszystko zależy od godziny i umiejscowienia. Teraz dojeżdżam w inne miejsce 13km i 30min, spalanie niższe oczywiście.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2012, 20:37   #315
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

mniejsza z uwarunkowaniami urbanistycznymi ....dyskusja moze i fajna tylko od tego Panthera nie bedzie niestety paliła mniej....
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2012, 09:47   #316
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

jak dzis odstawilem auto po awarii skrzyni to tak zagadalem z majstrem o tym moim spalaniu i powiedzial ze moze pompa puszczac.....zakladam ze mial na mysli pompe wtryskowa....możliwe to czy nie ?
jakie powinny byc inne objawy rozszczelnienia pompy ?
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 21:31   #317
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

witam ponownie co do spalania mojego mundka pali jakies 10,5l ropki po miescie i slyszalem ze wszystko co powinien waziąć to do 8.5l ciekawe czy kolega Mąka dowiedzial sie co z Tą pompą? a co do zaslepienia egr, u siebie zaslepilem, poprawila sie moc spalanie bez zmian
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 12:19   #318
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

temat pompy powinien być ogarnięty po weekendzie bo przyjeżdża syn mojego mechanika który siedzi w Irlandii i pracuje w serwisie Boscha i z nim ma gadać a co do pompy to chodziło raczej o pompę wysokiego ciśnienia bo nam TDCI a wtryskowa to jest chyba w TDDI jak się mylę to prostowac

poczytałem troszke skrypt odnosnie układu CR Delphi i coraz bardziej sklaniam sie do tego czujnika temperatury.

Bezpośrednio na spalanie moze jeszcze wplywac zawór dawkowania paliwa umieszczonyna pompie wysokiego cisnienia ale biorąc pod uwage że cisnienie paliwa jest prawidłowe nie jest zwiększona ilosc paliwa w przewodzie powrotnym paliwa ( czujnik cisnienia na szynie ok ) prawidłowe sa przelewy czyli trzymaja zaworki elektromagnetyczne wtrysków ( koncówki sa nowe wiec tez nie leją ) a oba układy sa ze soba ścisle powiazane twierdze ze zawor dawkowania dziala prawidlowo ponadto nie ma zadnych problemow z odpaleniem czy to zimny czy ciepły a w razie usterki tego zaworu czy tez czujnika ciśnienia takowe powinny wystepować.Ten trop można odrzucic ?

Jakieś ine sugestie ?

Takie jeszcze pytanko mnie naszlo : zna ktos moment dokręcenia tego czujnika temp. silnika wkręcanego w głowice, bo z tego co wyczytalem to dokrecenie z nieprawidłową siła moze powodować jego uszkodzenie
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer

Ostatnio edytowane przez MĄKA ; 26-10-2012 o 15:09
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 17:14   #319
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

hm.. myslisz ze czujnik temp. silnika ma związek z większym spalaniem? u mnie chyba takowy szwankuje . w lato podnosil obrotu silnika do 1000obrotow ale tylko czasami jak mu odwalilo
teraz podnosi obroty jak jest zimno ale spadaja po rozgrzaniu silnika,
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 20:32   #320
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

u mnie generalnie nie podnosi obrotów do 1000rpm a jak jest dokładnie to byś musiał cofnąc sie kilka moich postów wcześniej tam opisałem zaleznosc obrotów biegu jałowego od temp.zew co nie do końca jest prawdą bo czujnik temp. silnika mierzy temp. materiału z którego wykonana jest głowica (temp. zewn. ma wpływ ale tylo cześciowo na pomiar temp. silnika )przetwarzając ja na napiecie które przesyłane jest do konwentera analogowo-cyfrowego który zamienie napięcie na sygnał cyfrowy który tafia do mikroprocesora w PCM który przetwarza je - przypisuje mu określone wartości temperaturowe

warto tu również zaznaczyć ze sygnał ten wykorzystywany jest wraz z sygnałem z czujnika położenia wału korbowego do okreslania długosci czasu nagrzewania wstępnego świec żarowych jak również do określenia czasu wtrysku a dokładnie wtrysku wstepnego i zakłócenie tego sygnału poprzez błedne podanie wartości napiecia przez CHT ( czujnik temp. ) spowoduje ze podczas wtrysku wstepnego zostanie wtrysnieta do cylindrów zbyt duza dawka paliwa pomnozona przez ilość tych wtrysków wpływac może znacząco na zwiekszenie spalania w cyklu miejskim gdyz w tym srodowisku często nie osiagana taka temp. która powodowałaby właczenie drugiego rezystora w module PCM odpowiedzialnego za podawanie sygnału w wyzszych temperaturach ( od 62 do 214*C, CHT pracuje w zakresie -40 do ok.78*C ) a tym samym uzyskaniu własciwej dawki paliwa wtryskiwanej podczas wtrysku wstepnego.
dodatkowo (bodajże od 4*C) kiedy zaczynaja pracowac świece żarowe zakłucony sygnał spowoduje słabe dogrznie komór co doprowadzi do dalszego zwiekszania dawki paliwa celem podniesienie ich temperatury

w ten oto wydaje mi się całkiem logiczny sposob można stwierdzić iż nie do konca sprawny CHT wpływa na ilośc spalanego paliwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. uszkodzić czujnik mozna całkiem prosto wystarczy dokrecić go z niewłaśćiwa siła - za słabo spowoduje uszkodzenie w wyniku drgań a za mocno mozna zniekształcić końcówke
__________________
FORD ....on sie psuje gdy ty spisz

Buy FORD....Feel the Difference....Make your mechanic richer
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.