Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2014, 10:45   #3141
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dioda, innego rozwiązania, prostszego nie ma, poniewaz z pieca inne sygnały nie wychodzą, musiałbyś ciągnąć kabelek np. od wentylatora i podpiąć na niego radio-linie powiadomienia na przykład.

bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 10:04   #3142
darunio12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: alhambra
Silnik: 1.9 ahu
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam problem, muszę przesmarować/rozruszać wentylator a nie mogę rozebrać piecyka, próbowałem dobrymi imbusami/torx na 1/2 cala grzechotkę - ukręciły się klucze tzn pękły, próbowałem śrubokrętem udarowym - śruby ani drgną. Jest jakiś patent żeby dostać się do środka w miarę nieinwazyjnie? Podgrzać palnikiem miejsce gdzie powinien znajdować się gwint śrub łączących korpus? po odcięciu łbów 2 śrub da się dojść do wentylatora ? proszę o pomoc!
darunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 12:51   #3143
plusz730
ford::average
 
Avatar plusz730
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Okolice Gdańska
Model: Sharan
Silnik: AUY 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu robisz podstawowy błąd, poniewaz piec nie przylega do blach obudowy, tylko jest izolowany we wszystkich mozliwych miejscach kontaktu z blachą gumowymi paskami gumy. A to po to aby piec nie tracił ciepła, bo blachy bezpośrtednio przylegające do niego i przykręcone do nadwozia auta działają jako swoisty radiotor. Piecyk wytraca przez to bardzo duzo ciepła grzejąc zimną podłuznicę podłogi i próg, a nie o to chyba chodzi.
Jak wyjmujesz piec z tych blach, wyszarpując go w dół, to raczej wszystkie gumnki izolujace sa juz pozrywane i zgubione. Tutaj chodzi o piece D3Wx i D5Wx z dwuczęściowymi blachami, bo piece Hydronik II, czyli D5ZF i pochodne są juz przykręcone do trzymajacych blach za pomocą specjalnych śrub z gomową izolacją i to wszystko po to aby obudowa goracego pieca nie przenosiła i traciła niepotrzebnie ciepła.
Nie wiem czy ci to wytłumaczyłem dostatecznie jasno, to może tak: masz gorący metalowy kubek z kawą /piecyk/ i stawiasz go na lodowatej blasze /karoseria auta/ skutek; kawa za chwilę zimna, czyli do bani.
A to co piszesz, to ani łatwiej ani szybciej i jeszcze cały czas będą straty ciepła i koszta paliwowe...
No więc tak. Masz rację piec jest oddzielony od blach gumowymi paskami, które to z reguły same odpadają po wyjęciu pieca. Jednak nie służą one do izolowania termicznego pieca od blach, choć na pewno i taką funkcję pełnią lecz do amortyzacji drgań,które działający piec przenosiłby na karoserię. W SGA do 2004 roku akurat tak rozwiązali mocowanie pieców, bo np. w Toyocie Corolli E12 też siedzi D5WZ i to mocowany do blach na "styk", a te przykręcone do mocowania ABS, a to mocowanie dopiero za pomocą poduszek gumowych do karoserii, więc tu radiator odbierający ciepło jest znaczny ale nie mający aż tak dużego znaczenia na bilans cieplny choć pewno straty są. Podobnie w Jaguarze X-Type, tam też jest D5WZ zamocowany do dużej blachy na "styk" do której są też przykręcone inne elementy wyposażenia działające jak radiatory. Innym przykładem jest np. Mercedes A-klasa. Tam co prawda Webasto Thermo Top C jest, ale też mocowane do ogromnego stelaża,który jest radiatorem. Dopiero ów stelaż mocowany jest poduszką gumową do karoserii.
A co powiedzieć o wydechu w SGA, który na "sztywno" mocowany jest do pieca i nadwozia-on nie przenosi ciepła z urządzenia do podłużnicy??.
Największym radiatorem w SGA to są nie izolowane (choć wiem, że Ty je masz) rury alu pod samochodem i sposób umiejscowienia samego pieca.
A poza tym nie wyszarpuje pieca w dół, tylko odsuwam go w tył i dopiero w dół. Zdarzy się, że paski gumowe wypadną, ale przy montażu są wkładane na swoje miejsce.
Każdy ma swój sposób. I nie jest powiedziane czy Twój, czy mój jest lepszy. Jakiś czas temu robiłem Twoim sposobem, jednak uznałem,że łatwiej jest teraz tak jak ja robię. Dodam tylko,że zdarzyło mi się w przeszłości urwać śruby mocujące blachy do nadwozia. Wtedy to była zabawa żeby je wykręcić. Teraz ten problem mnie nie dotyczy.
Chciałem tylko podsunąć myśl, że tak też można i wydaje mi się, że jest łatwiej ale szanuję Twój sposób, natomiast nie zgadzam się, że robię podstawowy błąd. Po prostu mój sposób jest inny, ale nie znaczy, że gorszy tym bardziej, że wszystkie gumki są zawsze na swoim miejscu.

Pozdrawiam
plusz730 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 00:25   #3144
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Taka prawda,jeden lubi corke drugi tesciowa.

Bump:
Cytat:
Napisał darunio12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem, muszę przesmarować/rozruszać wentylator a nie mogę rozebrać piecyka, próbowałem dobrymi imbusami/torx na 1/2 cala grzechotkę - ukręciły się klucze tzn pękły, próbowałem śrubokrętem udarowym - śruby ani drgną. Jest jakiś patent żeby dostać się do środka w miarę nieinwazyjnie? Podgrzać palnikiem miejsce gdzie powinien znajdować się gwint śrub łączących korpus? po odcięciu łbów 2 śrub da się dojść do wentylatora ? proszę o pomoc!
Ciezki kawalek chleba,gdy stwierdziles ze nie da rady odkrecic trzeba bylo zastosowac jakies srodki chemiczne.Teraz pewnie nie ma co juz ratowac gdyz czeka Cie wymiana korpusu,zapewne.Tez mialem taka walke z 1 swoim dogrzewaczem.Przed odkreceniem sprobuj zawsze zdrowo puknac w czolo sroby mlotkiem aby ja zruszyc,zazwyczaj pojdzie.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 14:29   #3145
darunio12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: alhambra
Silnik: 1.9 ahu
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Po odcięciu łbów 2 śrub przy sterowniku nie zejdzie ten korpus z rurką dolotową ?
darunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 17:48   #3146
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Kolego z boku pieca masz dwie śruby imbusowe 5. Jedna krótka a druga długa aż całą osłone sterownika i wentylatora. Jeśli odciołeś te śruby to teraz rozruszaj tą obudowe wokół tej śruby i wyjdzie. Ta śruba utleniła się do obudowy. Użyj różnych odrdzewiaczy. Miałem to samo i tak zrobiłem. Później szczypcami odkręcisz resztkę śruby. Albo dospawywuj kawałek śruby do tej urwanej.
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 19:43   #3147
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przeglądałem ostatnio zagraniczne fora i tematy związane z dogrzewaczami w autach z piecami typu hydronic/hydronic 2 jak w naszych galaxy i przyznaję, że koledze Stefano udało się zrobić piecyk w sumie idealny :-) połączył sterowanie WZ z bardzo trwałą "mechaniką" serii ZF. Tak przy okazji to dość cicho jest tutaj w tym roku, cóż przy temperaturach -+0 da się jeździć bez dogrzewacza, przy -10 i niżej to już jest spory problem. W moim aucie czujnik w podszybiu zwiera przy ok +10 stopni i uważam, że to dobry pomysł bo silnik szybko się nagrzewa, raz, że mniej pali a dwa, że wyraźnie lepiej pracuje przy docelowej temperaturze, więc tu nic nie zmienię.
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 21:01   #3148
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam, nic nie piszesz czy już przerzuciłeś piecyki i pompki, zdaje sie miałeś to teraz zrobić...?
Pozdrawiam.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 21:13   #3149
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cześć. Tak udało się wszystko. Z piecykiem poszło łatwo, z pompką trochę trudniej bo nigdy tam nie grzebałem. Całość...khem... 5 godzin hehe... wliczając to wypad do sklepu po piwo bo razem ze szwagrem to robiliśmy. Po skończeniu prac zrobiłem parę rund po osiedlu na obrotach by odpowietrzyć układ. Wydaje się, że wszystko jest ok. Sprawdzałem Vag-giem (tez to kupiłem) i nic nie widać. Rano ma być poniżej zera to sprawdzę bo muszę pare km zrobić - podłączę laptop i będzie widać co się dzieje.

PS. Jednak mój galaxy wyłącza pompkę wody od razu jak wyjmę kluczyk. Widać ten ostatni rzut galaktyk przed mk3 tak miał.

Ostatnio edytowane przez Sekundus ; 19-01-2014 o 21:23
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 04:24   #3150
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam ten sam rocznik co Ty, wprawdzie to hiszpan i może coś jest inaczej ale u mnie pompka chodzi po wyjęciu kluczyka.
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.