Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2013, 15:12   #301
mawer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: transit
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Fakt większy jest bardziej pro wyjazdy. Czyli nie dokończa jest tak, że wersje 140 km tdci są bardzo przesilone i lepiej się ich wystrzegać ? Jak oznaczona jest wersja 1 podwyższona i 1 przedłużona ?


Ostatnio edytowane przez mawer ; 24-04-2013 o 15:54
mawer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 17:28   #302
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał mawer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak oznaczona jest wersja 1 podwyższona i 1 przedłużona ?
Nie ma jednego wspólnego oznaczenia na wszystko.
Rozstaw osi jest oznaczony SWB (2933 mm), MWB (3300 mm) i LWB (3750 mm).
Dach opisany jest tekstem otwartym: niski, średni i wysoki.
Napęd: przedni FWD i tylny RWD.

Ale pokutuje wiele innych popularnych oznaczeń - np. L1H1 oznacza SWB i niski, a L2H2 oznacza MWB ze średnim dachem.
Na tabliczce na nadwoziu FT280 oznacza DMC 2800 kg.

I wiele innych oznaczeń...(np. Kombi, Tourneo, Euroline, standardy wykończenia itd).

Cytat:
Napisał mawer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli nie dokończa jest tak, że wersje 140 km tdci są bardzo przesilone i lepiej się ich wystrzegać ?
Jeżeli nie będziesz go katował długotrwałym piłowaniem na maksa - to auto z tym silnikiem da ci mnóstwo radości z jazdy. Można nim bardzo dynamicznie jeździć, niejeden osobowy oszuka się na starcie spod świateł...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2013 o 17:36
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 06:12   #303
zibi410
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Katowice
Model: FT 300
Silnik: 2.0 TDI 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Każdy silnik zakatujesz jeżdżąc na maxa.
zibi410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 08:50   #304
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Witam

Jestem użytkownikiem Forda Mondeo, przejechał prawie 330 000 km i nie narzekam. W związku z tym, w warsztacie w którym go serwisuję przekonali mnie, że jeżeli chcę kupić auto typu bus, to tylko Ford. Po przejrzeniu forum wyszło na to, że Transit Euroline "daje najwięcej, za pieniądze które trzeba za niego wyłożyć". I teraz moje pytanie.
Czy ktoś w okolicach Śląska dysponuje takim samochodem i byłby skłonny aby go pokazać? Interesuje mnie auto w wersji z roku 2000-2005.
I pytanie drugie: czy ktoś przechodził przerejestrowanie Euroline z 7 na 8 osób (obojętnie czy wsadzając z przodu podwójną kanapę, czy w drugim rzędzie potrójną).

Pozdrawiam
Olek
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 12:56   #305
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ktoś przechodził przerejestrowanie Euroline z 7 na 8 osób (obojętnie czy wsadzając z przodu podwójną kanapę, czy w drugim rzędzie potrójną)
To chyba nie jest dobry pomysł. Euroline to jest bardzo przemyślana użytkowo wersja wnętrza, z charakterystycznym wykończeniem. Trzyrzędowa dodatkowa kanapa jest rozkładana, tworząc wygodne miejsce do spania. Zwykłej standardowej kanapy nie zamontujesz, bo ma inny system mocowania. Dodatkowa kanapa całkowicie uniemożliwia zamianę wnętrza w salonik - z rozłożonym stolikiem i odwróconymi siedzeniami "kapitańskimi". Zamiana siedzenia z przodu na podwójne to zupełnie inna tapicerka, konstrukcja mocowania itd.
W sumie z wygodnego turystycznego vana zrobi się karykatura...

Może pomyśl o fabrycznej 9-cio osobowej wersji Tourneo - spać w nim co prawda nie można, ale wygodnie podróżować tak. Szukałbym także Transita po 2006 roku, bo to silniki już wszystkie CR (TDCI) z układem wtryskowym Denso (praktycznie niezawodny), a w tych starszych tylko najmocniejszy jest CR (TDCI) z mniej wytrzymałym układem Delphi - reszta to słabsze silniki TDDI z pompą rotacyjną Boscha. Wiem, że to większe koszty, ale warto dołożyć te parę złotych...
Minus tej koncepcji - Euroline łatwo kupić z dodatkowym ogrzewaniem postojowym, Tourneo raczej rzadko je mają. W naszym klimacie takie ogrzewanie to olbrzymi plus...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 14:34   #306
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki za sugestie, brałem te niedogodności pod uwagę.
Samochód w wersji z 8 miejscami będzie mi potrzebny co najwyżej 2/3 razy w roku, ale jednak będzie. Przez pozostały okres, spokojnie mogę zamontować w 2 rzędzie 2 fotele. Bardziej byłbym skłonny zmienić fotel pasażera z przodu, pomimo wad które opisujesz. Chyba też łatwiej kupić taki podwójny fotel, niż oryginalną kanapę z Euroline. Ale tu też tylko na te 2 góra 3 wyjazdy. Tourneo brałem pod uwagę, ale właśnie ze względu na różnicę wyposażenia (2xklima, ogrzewanie postojowe, lepsze wygłusznie) skłaniam się ku Euroline. Biorę pod uwagę tylko wersję z silnikiem 125 KM. Na wersję po 2006 roku nie chcę wydawać pieniedzy, to jednak nie będzie auto do codziennego użytku. Największą wadą tej wersji (po 2006) jest silnik 2,2, a co za tym idzie, 18% akcyzy.

Jeszcze pytanie: gdybym chciał przewieźć coś większego Euroline, jak wygląda demontaż 2 foteli 2 rzędu i przesunięcie kanapy max do przodu? Zakładam że na co dzień, łóżko w bagażniku jest zdemontowane.
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 17:46   #307
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tourneo brałem pod uwagę, ale właśnie ze względu na różnicę wyposażenia (2xklima, ogrzewanie postojowe, lepsze wygłusznie)
Pełna wersja Tourneo też ma wygłuszenie (plastiki zakrywają blachy wewnątrz). Tylna klima jest (ja tak mam). Silnik 2,0 tdci to jednostka praktycznie identyczna jak w Mondeo. Mój, mimo podanej nominalnej mocy 125 KM, ma oryginalnie 132 KM, na boxie osiąga do 155-160 KM, ale ja ustawiam go delikatnie na 140 KM. Niestety układ wtryskowy Delphi jest kosztowny w serwisowaniu - po ok. 2000.000 km trzeba się liczyć z regeneracją wtryskiwaczy i pompy, koszt ok. 6.000 zł. (robiłem na jesieni). Ale auto chodzi bardzo dobrze, przyjemność z jazdy wyjątkowa. Jeżdżę nim na co dzień, tak jak osobówką.
Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdybym chciał przewieźć coś większego Euroline, jak wygląda demontaż 2 foteli 2 rzędu i przesunięcie kanapy max do przodu? Zakładam że na co dzień, łóżko w bagażniku jest zdemontowane.
Wszystko jeździ na szynach, błyskawicznie się demontuje. Ale w Tourneo także dwa rzędy siedzeń są wyjmowalne, a tylny także składany do przodu do środkowego. Ja mam jeszcze dodatkowy patent - obydwie kanapy po wyhaczeniu z rygli wstają na teleskopowych nóżkach z obrotowymi kółeczkami i można je toczyć (jedna kpl kanapa to prawie 100kg!) Ale podobno te nóżki to duża rzadkość...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Łóżko w bagażniku w Euroline (tzn jego część, bo resztę tworzy kanapa po rozłożeniu) ma tę zaletę, że leżący pod nim bagaż jest niewidoczny. Można je oczywiście wyjąć.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-05-2013 o 17:56
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 19:59   #308
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki za odpowiedź.
Jak sam wcześniej napisałeś, trudno znaleźć Tourneu „full-wypas”, dużo łatwiej Euroline. Co do silnika trudno mi cokolwiek powiedzieć, ja od zawsze jestem benzynowcem :-) Jedyne diesle jakie znam, to z Kangura. Co do tylnych kanap w Tourneo, to przejrzałem już na forum Twoje zdjęcia. Tyle że w Euroline kanapa jest na szynach, a w Twoim na zaczepach. Stąd pytanie (podejrzewam że tak jest, ale wolę się upewnić), czy jak wyjmę siedzenia 2 rzędu to mogę kanapę (nawet bez składania) przesunąć pod siedzenie kierowcy. Czy np. nie przeszkadza złożony stolik, albo np. szyny po drodze mają jakąś zaślepkę/blokadę?
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 21:14   #309
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał Olo133 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jak wyjmę siedzenia 2 rzędu to mogę kanapę (nawet bez składania) przesunąć pod siedzenie kierowcy. Czy np. nie przeszkadza złożony stolik, albo np. szyny po drodze mają jakąś zaślepkę/blokadę?
Możesz przesunąć kanapę w dowolne miejsce na szynach i zablokować. Złożony stolik nie przeszkadza.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 19:26   #310
Olo133
ford::average
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Ślask
Model: Transit
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Powtórzę pytanie, aby nie umknęło: "Czy ktoś w okolicach Śląska dysponuje takim samochodem (Ford Transit Euroline) i byłby skłonny aby go pokazać?".
Olo133 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.