Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2013, 14:29   #3071
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Denso przełączone w tryb telefonu "inicjalizuje..." w nieskończoność. A właściwie aktualizowało, bo wczoraj zniknęła mi ikonka telefonu, przełączenie w ten tryb przyciskiem nad ekranem powoduje tylko wyciszenie radia.
Denso "zgubiło" BT/VC, u mnie stało się tak już kilka razy. Pomaga odpięcie wtyczki z modułu, bądź też bardziej radykalnie- odłączenie klemy akku na ok. 1min. Przy rozwiązaniu nr 2 należy pamiętać o tym, że należy posiadać pin do radia (4 cyfrowy). Po tej operacji musi się pojawić właściwa ikonka na dole po lewej.
Właściwa= jedna słuchawka
Niewłaściwa= dwie słuchawki ("kochające się"- prawie jak 69).

__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 17:24   #3072
AndrzejSz
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-01-2006
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo, Mondeo, Mondeo, Transit i BMW
Silnik: 2.5 TB, 2.5 V6, 1.8 16V, 2.0 TDDi i 2.8i
Rocznik: 2007, 2005, 2001, 2001 i 1998
Postów: 36
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam. Mam pytanie: zdemontowałem z Mondeo 2005 nawigację DENSO wraz z czytnikiem, modułełem BT i mokrofonem. Po podłączeniu w moim Mondeo sytuacja z odbiorem połączenia ma się tak: przychodzi połączenie, muzyka się wycisza ale nie ma żadnego przycisku do odbioru połączenia. Po odebraniu połączenia w telefonie mogę rozmawiać przez zestaw głośnomówiący. Przed zdemontowaniem zestawu z dawcy na monitorze DENSO po naciśnięciu przycisku PHONE wyświetlała się klawiatura telefonu oraz przyciski odbioru. U mnie po nacisnięciu PHONE nie dzieje się nic. Co trzeba ustawić? Podmieniłem moduł BT z wersji niemieckiej ( taki był u dawcy ) na moduł w wersji angielskiej ale to nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły?

Bump: Jeszcze jedno: może moje moduły lub moje Denso mają stary soft i nie widzą mojego Iphona?

Sytuacja rozwiązana: musiałem podpiąć czytnik z dawcy który miał nowszy soft a podpiąłem inny czytnik który miał starszy soft i tu był problem.
Teraz już telefon działa i na ekranie można wybierać numery telefonów itd...

Ostatnio edytowane przez AndrzejSz ; 23-02-2013 o 16:11
AndrzejSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 10:41   #3073
sebeks87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2012
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebeks87, jeśli masz kod do radia, to odłącz akku na kilka minut i podłącz go ponownie. Być może jakaś "zawieszka" sprzętowa/programowa.
dzis odłączyłem ponownie aku i pojawiło się żebym wpisał kod tylko gdzie ten kod moge znaleźć?
sebeks87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 11:11   #3074
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

sebeks87, no to dowaliłeś, jak bizon w skałę, jak dzik w sosnę.
A co ja napisałem we wcześniejszym poście?
Jeśli znasz kod do radia to odłącz akku, TAK?
Jeśli nie masz kodu wraz z dokumentami, które dostałeś przy kupnie samochodu, to pozostaje Ci ASO Forda. Tam na podstawie numeru seryjnego radia, bądź też VIN-u wygenerują kod do radia za przysłowiową krowę, dzika lub bizona.
Powodzonka w ASO życzę.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 16:18   #3075
AndrzejSz
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-01-2006
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo, Mondeo, Mondeo, Transit i BMW
Silnik: 2.5 TB, 2.5 V6, 1.8 16V, 2.0 TDDi i 2.8i
Rocznik: 2007, 2005, 2001, 2001 i 1998
Postów: 36
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Musisz sprawdzić w dokumentach z auta czy jest gdzieś zapisany kod ( cztery cyfry). Powinna być karta z napisem Radio Code, na Briefe niemieckim też może być zapisany długopisem lub ołówkiem, w instrukcji też nieraz ludzie zapisują.

Ostatnio edytowane przez AndrzejSz ; 23-02-2013 o 17:13
AndrzejSz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 16:51   #3076
haczyk 79
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

mam orginalną płyte z mapami czy na niej jest oprogramowanie bo przez przypadek zrobiłem reset dvd słychać jak chodzi ale na ciemnym ekranie nic sie nie dzieje nadmienie że wcześniej zanim poszedł reset to navi nie chciała zaskoczyć pisało że niema płyty z mapami dvd
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 17:43   #3077
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

haczyk 79, skoro płyty z mapami nie czytało, to i problem miało z przeczytaniem softu, jeśli na niej był. Tak poza tym, do końca nie wiem, czy na oryginalnej mapie fordowskiej jest soft.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 20:46   #3078
WlodekP
ford::amateur
 
Imię: Włodek
Zarejestrowany: 12-01-2013
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał sebeks87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzis odłączyłem ponownie aku i pojawiło się żebym wpisał kod tylko gdzie ten kod moge znaleźć?
Mario napisał "jeśli masz kod do radia"... Kod z reguły "dopięty jest w książce serwisowej.

Bump:
Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Denso "zgubiło" BT/VC, u mnie stało się tak już kilka razy. Pomaga odpięcie wtyczki z modułu, bądź też bardziej radykalnie- odłączenie klemy akku na ok. 1min. Przy rozwiązaniu nr 2 należy pamiętać o tym, że należy posiadać pin do radia (4 cyfrowy). Po tej operacji musi się pojawić właściwa ikonka na dole po lewej.
Właściwa= jedna słuchawka
Niewłaściwa= dwie słuchawki ("kochające się"- prawie jak 69).
Mario - dzięki. Jutro tak spróbuję zrobić. Ale prawdopodobnie będę miał do zbycia zestaw CR-3 HW 05 SW. Bo zastanawiam się na gwoździa mi ten zestaw, skoro używam na codzień XperiiS? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WlodekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 09:55   #3079
lebex
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Skąd: Łańcut
Model: Mondeo MK4 Titanium X Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 63
Domyślnie mp3 w denso

Czy są jakieś patenty na odpalenie płyty CD z nagranymi plikami mp3 ? Nagrałem normalnie pliki i odtwarzacz nie widzi w ogóle płyty, działa tylko płyta audio. Z tego co wyczytałem w temacie o denso to mp3 niektórym działa. U mnie jeszcze nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomoże ktoś ?
lebex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 11:08   #3080
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Ja dziś wreszcie sparowałem Denso, nie muszę już wklepywać kodów i Vin Unlock-ów.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.