Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-10-2012, 09:31   #291
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Musisz go dociążyć ,bo ma gdzieś luzy może łożysko może przegub albo stabilizator lub masz za duże ciśnienie ...a tak na poważnie to wrzuć zdjęcia jak to u ciebie wygląda .

__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2012, 09:34   #292
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Ciśnienie jest 2.4 ustawione za instrukcją... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam fotki,tak to wygląda,mało tutaj jeszcze znać,może na 2gim kole bardziej,ale chodzi o ten fragment opony:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie028.jpg (56.7 KB, 61 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie029.jpg (41.1 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie030.jpg (45.2 KB, 55 wyświetleń)
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 09-10-2012 o 10:28
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2012, 14:24   #293
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Nie wiem gdzie ci tą geometrie robili i jak ale ja robię to w ten sposób.
Przeglądy techniczne naszych samochodów robię w tym samym miejscu, z racji że tylko u nich mogę zawsze (oczywiście jak jest wolne stanowisko) poprosić i wjechać na sprawdzenie i ew. poprawienie (PRZYGOTOWUJE WCZEŚNIEJ KLUCZE)nawet jeśli coś grzebię w moim garażu i rozreguluje np;zbieżność .
Po prostu skoro sprawdzają na przeglądzie i pieczętują że jest wszystko OK. biorąc za to kaskę to jest to także w ich interesie żeby twój samochód wyjechał od nich sprawny .Całość ogranicza się do wjechania na stanowisko do badania amortyzatorów lub płytę do zbieżności geometrii . Dwa razy po wymianie końcówek drążków kierowniczych podjechałem i poprosiłem o sprawdzenie zbieżności , gościu wsiadł za kierownice wjechał na płytę diagnostyczną a ja przygotowałem klucze i wskoczyłem do kanału a on mi mówił w którą stronę mam podkręcić. W ten sposób na koniec otrzymuję w nagrodę uścisk dłoni.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2012, 15:14   #294
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Czyli co wina geometrii zawiechy?

Była robiona przed zmianą opon komputerowa-pełna w zakładzie...

Jak pytałem o tą czynność w stacji kontroli gdzie robilem przegląd okresowy (bad.tech) to powiedzieli że tylko zbieżność da sie u nich zrobić a geometrii nie...

Co Wy na to?Jakieś rady???
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 09:15   #295
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Wracając do tematu...dziś byłem na stacji diagnostycznej i .... zbieżność w moim Maxie wg wieloletniego fachowca jest: idealna bo wynosi +2 (nie wiem czy to dobrze -niech sie wypowie ktoś z Was,on mówi że ma wynosić od -1,5 do 3)

Mówi że nie trzeba nic ustawiać,sprawdził zawieszenie całe i mówi że super,amorki też...

Może mój problem leży w jednak już używanych oponach/alusach?

Dziś mi tylko wyważlili koła jeszcze raz i jest chyba troszke lepiej
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 13:12   #296
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu...dziś byłem na stacji diagnostycznej i .... zbieżność w moim Maxie wg wieloletniego fachowca jest: idealna bo wynosi +2 (nie wiem czy to dobrze -niech sie wypowie ktoś z Was,on mówi że ma wynosić od -1,5 do 3)

Mówi że nie trzeba nic ustawiać,sprawdził zawieszenie całe i mówi że super,amorki też...

Może mój problem leży w jednak już używanych oponach/alusach?

Dziś mi tylko wyważlyli koła jeszcze raz i jest chyba troszkę lepiej
Nasze S-Max są stosunkowo nowymi samochodami na rynku i (wieloletni fachowiec) może nie tak do końca wiedzieć co jeszcze można by zrobić z takim samochodem żeby było OK. Ciekawi mnie czy ci wykonali pełną geometrię z ustawianiem kątów i na jakim sprzęcie .Wspominam o tym ponieważ zazwyczaj właściciele samochodów nie wnikają w szczegóły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a mechanicy ograniczają się tylko do wjechania jednym kołem na płytę i podciągnięciu plus minus w przybliżeniu samej zbieżności tylko z przodu i po kłopocie . Rafał zauważyłem że ten temat poruszasz w kilku tematach co jest też błędem bo jeśli koła ząbkują to wyczuć to można z zamkniętymi oczami dotykając oponę wyczuwa się jakby schodki , a co innego jest jeżeli ścierają się na półokrągło po jednej stronie co widać na twoich fotkach .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 13:21   #297
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasze S-Max są stosunkowo nowymi samochodami na rynku i (wieloletni fachowiec) może nie tak do końca wiedzieć co jeszcze można by zrobić z takim samochodem żeby było OK.
1.Wiem wiem,ale wcześniej w sierpniu robiłem full komputerową - laserową geometrię obu osi,owszem było coś nie tak wtedy ale ustawili wszystko na TOP.
2.Ząbkowanie to jedno a cięcie 2gie...nie wiem po co pisałeś o ząbkowaniu?
3.Dopiero dziś znalazłem temat,który mnie dotyczy i problemu mojego Maxia i w nim będe teraz pisał...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 15:00   #298
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Panowie,
chciałem trochę 'wciąć się' w temat geometrii: eSiem na codzień jeździ żona, ja w weekendy - ostatnio zauważyłem, że przy jeździe na wprost kierownica jest o kilka stopni skrzywiona (przekręcona), a kiedyś tego nie było
poza tym nie ma żadnych innych objawów typu drżenie kierownicy lub gorsze prowadzenie - co to może być?
jechać na stację diagnostyczną aby zrobili geometrię (lub zbieżność) zawieszenia?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 15:08   #299
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jechać na stację diagnostyczną aby zrobili geometrię (lub zbieżność) zawieszenia?
Na pewno nie zaszkodzi,mi diagnosta odrazu dziś to sprawdził czy jest prosta - no i jest...

Może Małżonka wjechała na jakiś krawężnik przy 60km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak to one potrafią - bez urazy oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2012, 15:21   #300
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może Małżonka wjechała na jakiś krawężnik przy 60km/h
twierdzi że nie ...
ale
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to one potrafią - bez urazy oczywiście
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.