Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2014, 20:04   #291
Joozin87
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 01-08-2012
Skąd: konin
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Stuki w tylnym zawieszeniu

Witam
Mam problem tego typu że na wybojach, dziurach, wszelkich nierównościach na drodze coś stuka w tylnym zawieszeniu. Sprawdzałem amortyzatory na stacji diagnostycznej mają ponad 60% czyli są jeszcze ok. Te stuki są bardzo uciążliwe i potrafią przyprawić o ból głowy przy dłuższej jeździe po dziurach. Wydaje mi się że jedna strona stuka bardziej. Zrobiłem parę fotek może widać coś na oko że jest do wymiany. Guma przy stabilizatorze wygląda na zniszczoną, może to jest powód bo same końcówki drążka nie wyglądają źle. Jeśli ktoś widzi że coś jest nie tak to proszę o poradę co wymienić. Wiem że najlepiej do mechanika ale teraz przez święta nic już nie załatwię. Dziękuję za info i pozdrawiam.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Joozin87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 20:22   #292
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu

Kolego zanim zapytasz uzyj opcji szukaj, do wymiany najprawdopodobniej 4 gumy belki tylnej. W razie kolejnych pytan dopisz sie do jednego z istniejacych tematow.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 30-04-2014 o 20:25
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 13:45   #293
emp7
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Rakowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 140/163
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Stukanie w tylnych kołach!

Witam wszystkich zgłaszam się o pomoc w zamian podzielę się własnym doświadczeniem z moim modeno.

Od zakupu mojego modeno mk3 2001 1.8 125 kat sedan, nie miałem większych problemów.
Auto posiadam ponad 3 lata. Rok temu przestała działać blokada kierownicy, a po upływie 6 miesięcy znów działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety to był początek problemu, 2 tyg. temu oddałem auto znajomemu do wymiany klocków zawieszenia itp. nacieszyłem się autem 1 dzień. Wsiadam do auta z rodziną po czym wkładam kluczyk, przekręcam na pozycję 1 i koniec ! dalej nie drgnie !
Na szczęście auto odpaliłem (po wyjęciu kostki) podjechałem dorobić kluczyk (dorobiłem kluczyk ponieważ miałem tylko jeden bardzo zużyty) pan klucznik od razu mi powiedział że to nie będzie kluczyk ponieważ po przejściu kluczyka na pozycję 1 w stacyjce rola kluczyka się kończy (pomijając immobiliser).
Po powrocie do domu naczytałem się różnych postów itp. ale nie znalazłem nikogo z tym problemem. Oczywiście były posty o wymianie zamków. rozkręceniu bębenka ustawieniu zapadek w zamku bo się zablokowało itp. itd.
Więc podjechałem do znajomego i udało się wyjąć zamek, okazało się że to nie zamek, który działał w 100%. Zaczęliśmy rozkręcać dalej i co się okazało? nieszczęsna blokada kierownicy! na dole w kolumnie kierownicy jest mała zanitowana blaszka która zdjęliśmy i w taj blaszce był mały ząbek który się ułamał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyciągnęliśmy całą blokadę kierownicy i wszystko działa!
To tyle, może komuś pomogę.

Teraz drugi mój problem i tu zwracam się o pomoc.
Stuki w tylnym zawieszeniu, ruszam (do siebie i do przodu) prawym lub lewym kołem i z dwóch stron jest metaliczny odgłos. Stało się to po wymianie amortyzatorów na nowe. Stuki słychać z góry (poduszki w gnieździe wymienione i bez skutku) gumki na stabilizatorach też wymienione. Dodam jeszcze że czasami po jeździe przy ruszaniu kołami nie ma tych stuków, luzów, a raz są, dlatego łożyska wykluczam.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!
emp7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 14:50   #294
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

emp7 a jakiej firmy amortyzatory masz założone? Ja u siebie tez się męcze ze skrzeczeniem/tłuczeniem tylnego zawieszenia z okolic amortyzatorów. Wymieniłem amortyzatory(Sachs),górne mocowania amortyzatora(Lemforder),gumy stabilizatora(Ford) i łączniki stabilizatora(Lemforder). Przy okazji wymiany linki ręcznego przejechałem się bez linek i tak samo hałasowało.Wywaliłem wszystko z bagażnika jezdziłem z otwartą klapą, ba nawet hehe jezdziłem z młodszym bratem w bagażniku i to on zlokalizował że hałas dochodzi z górnych okolic amortyzatorów. Zawias przedni i tylny dokładnie sprawdzony na "trzepakach" potem na podnośniku: żadnych luzów, nic nie jęknęło. Hałas nie do zniesienia, ja się poddałem podgłaśniam radio na nierównościach.

Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 24-06-2014 o 15:28
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:13   #295
emp7
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Rakowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 140/163
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

Mariusz.S, zaciski na amortyzator firmy FEBI. Nie pamiętam jakie amortyzatory, ale nie brałem z najwyższej ani z najniższej półki. Tez miałem różne odgłosy, trzeszczenia ale wszystkie gumy znajomy przesmarował smarem do gum (taki biały, nie znam firmy) no i wszystko ustąpiło. miałem jeszcze małe stuki, więc dodatkowo linki hamulca ręcznego ścisnąłem plastikowymi zaciskami. Pamiętam też jak mi rejestracja tylna stukała, nawet jak leciutko puknąłem w tylną klapę więc dodatkowo przykręciłem plastik do blachy i naprawdę nic a nic nie stuka, nie puka i nie trzeszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój problem bardziej polega na stukaniu(luz) jak ruszam tylnymi kołami. Nie chce mi się wierzyć ale kumpel mi cały czas mówi że to może być wada amortyzatorów..nie do końca w to wierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
emp7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 17:34   #296
kali_biala
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2014
Model: mk3
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

A Tuleje w wahaczach są całe ?
Bardzo czesto ulegają uszkodzeniu i stąd takie ,, stęki jęki " w zawieszeniu .

W razie czego ok 60 zł x 4 tuleje gumowe i prasa do wciskania .

Powinno przestać stukać vel piszczeć
kali_biala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 18:39   #297
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

O które 4 tuleje Tobie chodzi? Bo jakby się uparł to w MK3 sedan można ich 16 na tyle wymienić. Jak wyżej pisałem u mnie tuleje ok.
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 18:57   #298
kali_biala
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2014
Model: mk3
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

te które sa w wahaczach po 2 na strone

Bump: zwróc uwage też na tuleje belki tylnej. u mnie był podobny problem i wymiana pomogła
kali_biala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:13   #299
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

Kali Biala rozumiem że chodzi tobie o tuleje w wahaczach wzdłużnych tak?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czyli objaw był u ciebie taki że zużyte były wahacze wzdłużne a tłuczenie dochodziło z okolic amortyzatora?

Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 24-06-2014 o 19:21
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:19   #300
emp7
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 24-06-2014
Skąd: Rakowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 140/163
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie w tylnych kołach!

kali_biala, patrzyłem i ruszałem.. nic nie stuka w tych gumach..tak jak pisałem stukanie jest w obu kolach i stuka w górze? dole? środku? raz jest a raz nie ma :/ może faktycznie to te amorki? Nie wiem qrcze bo nie idzie zdefiniować dokładnego miejsca gdzie, skąd.
Proszę dalej o doświadczenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Mariusz.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem że chodzi tobie o tuleje w wahaczach wzdłużnych tak?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czyli objaw był u ciebie taki że zużyte były wahacze wzdłużne a tłuczenie dochodziło z okolic amortyzatora?
Tak na marginesie to ten lewy wahacz wzdłużny mam skrzywiony w górę leciutko, jak by uderzony. Wątpię żeby to miało wpływ na te luzy i stukanie w tych kołach.
emp7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.