Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2010, 19:49   #21
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

no dziwne właśnie.dzisiaj zatankowałem na lotosie i po przejechaniu 50km komp okazuje 8,7 czyżby taka różnica w paliwe? czy może będzie rosło powoli na komp i tak? jak to jest

__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 08:45   #22
diabel29
ford::beginner
 
Avatar diabel29
 
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Polska
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2L TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Witam podłącze się pod temat.
Piszecie panowie o spalaniu. Posiadam swojego Mondka 2L Dizel TDDI 2001r prawie rok dokładnie ile spala to nie wiem (bo i też nie wiem jak sprawdzić) w lato wiadomo mniej bo nie trzeba go grzać w zimę więcej. Na całym baku zrobię ponad 800 kilosów w mieście i na trasie i to mi wystarczy. Gdybym chciał żeby mi samochód palił 4 lub 5 litrów to kupiłbym sobie Audi A2 jest malutki można włożyć małe zakupki koło zapasowe i można jechać do domku, ale nie. Kupiłem Mondeo duży wygodny samochód, chociaż że ma zaledwie 90 koni to jak na trasie dam mu w piz....e to aż chce się jechać. Jechałem nim już ponad 190 km/h na trasie dozwolonej do 70. Kolego piszesz że chcesz sobie założyć gaz bo taniej. jestem takiego założenia "na czym samochód został stworzony by jeździł niech jeździ" nigdy nie miałem samochodu na gaz i nie będę chciał mieć. Pracowałem przez rok na stacji i tankowałem do samochodów LPG. Fakt jest taniej ale policz sobie te wszystek wizyty u gazowników niech coś ci się zepsuję już są koszta. samochód żeby dobrze funkcjonował musisz przynajmniej raz w miesiącu przejeździć na całym baku (Pb95) no i przy rozruchu przynajmniej 2 km zanim przełączy ci na gaz nie wiem czy ci się to kalkuluje. Tylko pamiętaj że silnik dostaje po dupie a jak masz zamiar jeździć nim 5 lat to już to będzie wrak i nie wiem czy Ci ktoś kupi taki zjechany samochód na gazie. jedyne samochody co się dobrze czują na gazie to nasze stare polonezy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ps. no i butla od gazu zajmuje troszkę miejsca bo w kole zapasowym nie opłaca się co 200 km tankować. Jeśli jeszcze nie założyłeś gazu nie nie zakładaj szkoda silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
diabel29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 10:10   #23
tomto
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał diabel29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam podłącze się pod temat.
...Jeśli jeszcze nie założyłeś gazu nie nie zakładaj szkoda silnika ...
Przepraszam za częściowy OT, ale może niech wypowiedzą się Ci mają lub mieli lpg - ich wypowiedzi będą bardziej wiarygodne.
Sprawny silnik na poprawnie zamontowane instalacji lpg przejeździ tyle co na benzynie albo i więcej ...
Spalanie benzyny przez pierwsze kilka km jest problemem, ale nie takim znowu strasznym.
Kolega ma TDDi więc nie ma problemów z wtryskami delphi, a koszt ich naprawy czasami przewyższa wartość instalacji lpg, więc oszczędności w nowoczesnych dieselach są żadne.
Jazda co jakiś czas na benzynie jest wskazana, ale według mnie lepiej przegonić autko paredziesiąt km na Pb z dużym obciążeniem i to wystarczy na jakiś czas. Kwestia pompy paliwa - przynajmniej 1/4 zbiornika powinna załatwić sprawę, a jeszcze lepiej odłączyć pompę podczas jazdy na lpg.
Największy problem, to chyba słabe zawory i gniazda, ale można je wymienić, a koszt nie powinien większy niż naprawa wtrysków delphi ...
Niestety problemem są także sami gazownicy, ale to da się ogarnąć przy drobnych chęciach i ogromnej wiedzy zawartej w internecie ...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 11:15   #24
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Thumbs down Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał diabel29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jechałem nim już ponad 190 km/h na trasie dozwolonej do 70.
gratuluję
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:15   #25
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

jeszcze nie założyłem bo nie mam kiedy,nie mam kasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jakoś nie chcę psuc silnika tzn wiadomo że trzeba na lpg cześciej sprawdzać luzy zaworowe chyba co 30 tys,sama robocizna to 400zł przy regulacji a szklanki po 60zł i co najgorsze rozbebeszą ci silnik i trzeba czekać tydzień czasu bo szklanki zamawiaja w niemczech
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:16   #26
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

nie mogę zejśc teraz żeby palil mi 9l tylko ponad 10 a oszczednie jeżdzę
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:20   #27
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

A mój kombi 2002 145KM automacik pokazuje średnio 12l/100 i nie mogę zejśc poniżej (nie no czasami się udaje 11.1/100) - chociaż takie spalanie rekompensuje mi rewelacyjny komfort jazdy no i pewnie co niektórzy napiszą ...automat...Ale też myślę o gazie i też nie robię rocznie więcej jak 15tyś (bo jest auto służbowe:-) ) a mimo to twierdzę że się opłaca. 9planuję pośmigać autkiem 4-5 lat)
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:35   #28
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

TDCi 2,0L śr=7,5L czasami lubię odjechać pierwszy spod świateł ;] .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:38   #29
tomto
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... sama robocizna to 400zł przy regulacji a szklanki po 60zł ...
Nie wiem jak w fordzie, ale np w oplu dało się zeszlifować szklanki przy regulacji - koszt regulacji był dzięki temu tańszy ...
Jeżeli masz zakładać, to im wcześniej tym lepiej - instalacja się szybciej zwróci ...
Przy dobrej sekwencji regulacje nie trzeba robić tak często, a jakbyś się nauczył sam sprawdzać - to jeszcze lepiej. U mnie w puntu, którego mam od nowości z instalacją 2 gen. regulacji wymagały 2 zawory przy 25 tys. km, potem przy 50 było ok., przy 75 kolejne 2, w przy 100 znowu nic. Te regulacje które robiłem nie były konieczne, bo luz był 0,35 - ustawiłem na 0,45, a tolerancja w punto jest taka, że luz może być 0,35-0,45.
Półtora roku temu zmieniłem instalacją na wtryskową i pewnie gdzieś po wakacjach będę sprawdzał luz ...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2010, 14:40   #30
tomto
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TDCi 2,0L śr=7,5L czasami lubię odjechać pierwszy spod świateł ;] .
TDCi 2,0, średnie=8,2 - zawsze lubię odjechać pierwszy ze świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.