Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2009, 16:04   #21
jaco_slask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: MK5
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

kurde dzieki - za linka do wymiany uszczelniacza. W sobote jak bedzie troche czasu to zaraz to wymieniam.

jaco_slask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2009, 19:08   #22
jakubol
ford::beginner
 
Avatar jakubol
 
Zarejestrowany: 27-11-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Ford Kuga II
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Panowie,na 99% do tego porannego falowania dochodzi lekkie szarpnięcie przy 2000 obr/min.W car fordzie Zielona Góra ze stoickim spokojem fachman wyjaśnił mi,że to objawy zużycia eksploatacyjne pompy wtryskowej. Z tym trzeba spokojnie żyć.Mówimy o silniku TDDI(pompa mechaniczna).Proponóje rano przy falowaniu ruszyć,przy obciążonym silniku u mnie ustaje,głupieje tylko na luzie.Myślę,że troćhę kolegę uspokoiłem?
jakubol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2009, 14:28   #23
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Pompa wtryskowa??? o całkiem prawdopodobne. Ja odebrałem samochód od mechanika, znalazł nieszczelność w przewodzie paliwa przez co auto zasysało lewe powietrze i była zła mieszanka- jednak cała operacja nie pomogła w usunięciu kluczowej usterki. Piszesz, że z tym trzeba spokojnie żyć- przyznam, że jest to trochę upierdliwe i nie wyobrażam sobie abym codziennie rano miał akie przeboje. W takim razie trzeba się wziąć za układ wtryskowy.
mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2009, 21:46   #24
colli7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

bosch nic nie znalazł , wtryski ok . świece żarowe ok .... komputer nic nie pokazał .
chcieli brać sie za pompę ale na to już sie nie zgodziłem . ale dziś temat mnie już dobijał , znalazłem ten EGR i go zaślepiłem .. efekt .. równy start na zimnym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. rano jeszcze raz zobacze i mam sładką nadzieje że trafiłem w sedno .
colli7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 10:00   #25
mielniczuk82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Colli7 powiem Ci, że komputer też mi nic nie wykazał. Mechanicy są zdezorientowani i nie wiedzą w co wsadzić ręce a mi sie nie podoba topienie pieniedzy w poszukiwaniach. Zaskoczyłeś mnie, że bosch stwierdził, że z wtryskami wszystko ok. bo sądziłem, że to coś z tym. Za pompę na razie też nie mam zamiaru się zabierać bo to zbyt wysokie koszty- sama diagnoza może wynieść 300zł-500zł bo trzeba ją wyciągnąć a regenerowana pompa kosztuje około 1500-2000zł a używana z np. rozebranego anglika 700-1000zł. Nie myślałem jeszcze o zaślepieniu EGR- szczerze mówiąc to nie wiem jak to zrobić i gdzie to jest- jeśli możesz podesłać jakiś link z instrukcją to będę bardzo wdzięczny. Zdaj relację czy zaślepienie przyniosło oczekiwany rezultat.
mielniczuk82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 11:34   #26
jaco_slask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: MK5
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

znalazlem ten przewod do IC, ale raczej nie ma tam czegos w rodzaju mazi - czegos tlustego. Mam nadzieje ze to jest to co znalazlem ponizszy link zdj. nr 4
Znalazlem natomiast troche czegos mokrego tlustego na rurze tej co idzie od przepływki, link zdj. nr 2.

Mam jeszcze 2 pytania.
- Na zdjęciu nr 1 jest jakas rura niczym nie zakonczona. Czy tam czegos nie brakuje?

- Czy na zdjeciu nr 3 to sa te uszczelniacze wtrysków? i czy mokre w tych okolicach moze miec wplyw na kopcenie lub szarpanie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

z gory bardzo dziekuje za wszelkie sugestje i odpowiedzi
jaco_slask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 17:13   #27
Browar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Skąd: Lublin
Model: FORD MONDEO KOMBI GHIA
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Witam wszystkich. U mnie też podymi z rana na zimnym silniku około 30 sek. i przestaje. Znajomy inżynier od diesla powiedział, że z rana komputer podaje bogatszą mieszankę i stąd to dymienie. A tak w ogóle, jeśli auto chodzi normalnie to po co sobie kłopotu szukać, skoro nikt nie podaje konkretnej przyczyny. Pozdrawiam
Browar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2009, 17:22   #28
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Cytat:
Napisał jaco_slask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazlem ten przewod do IC, ale raczej nie ma tam czegos w rodzaju mazi - czegos tlustego. Mam nadzieje ze to jest to co znalazlem ponizszy link zdj. nr 4
Znalazlem natomiast troche czegos mokrego tlustego na rurze tej co idzie od przepływki, link zdj. nr 2.

Mam jeszcze 2 pytania.
- Na zdjęciu nr 1 jest jakas rura niczym nie zakonczona. Czy tam czegos nie brakuje?

- Czy na zdjeciu nr 3 to sa te uszczelniacze wtrysków? i czy mokre w tych okolicach moze miec wplyw na kopcenie lub szarpanie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

z gory bardzo dziekuje za wszelkie sugestje i odpowiedzi
odnosnie pytania pierwszego niczega tam nie brakuje, na zdjeciu nr 3 to sa uszczelniacze wtrysku ale to nie ma nic wspólnego z kopceniem i szarpaniem
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 22:24   #29
colli7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

jak już pisałem u mnie pomogło zaślepienie EGR ale tu pytanie czym grozi i jakie są skutki jazdy z zaślepionym ERG , trace KM ? turbo padnie ? ????
colli7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 22:42   #30
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Pytanie tylko do znawców 2.0 TDDI

Cytat:
Napisał colli7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak już pisałem u mnie pomogło zaślepienie EGR ale tu pytanie czym grozi i jakie są skutki jazdy z zaślepionym ERG , trace KM ? turbo padnie ? ????
same pozytywne rzeczy tylko ponieważ silnik zacznie pracować na czystym powietrzu a nie na spalinach które wracają z powrotem do silnika poprzez kolektor ssący który po jakimś czasie jest bardzo zawalony mazią właśnie która sie dość mocno obkleja
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.