Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2008, 19:45   #21
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

moze tez sie przejade do v-techa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do silnika to jest dopiero dobrze ulozony ... nie katowany i jeżdzony przy predkosciach 80-120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do felg to bede mial 17" z wersji titaniumX / Ghia

hehe tez sobie wykupilem dod 2 letnia gwarancje na focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 21:58   #22
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

co do tych 170 kucy i 410nm to troche mało wiarygodne ... wszedzie pisza ze robia 20% przyrostu w ps i 30% w nm i na to daja gwarancje ... a przy 170 koniach pisze na stronie vtech ze potrzeba nowe turbo, osłona z nierdzewki na intercooler oraz wydech z nierdzewki i koszt okolo 9 tys zł ... wiec nie wiem skad masz takie info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 08:12   #23
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Cytat:
Napisał wojoo
co do tych 170 kucy i 410nm to troche mało wiarygodne ... wszedzie pisza ze robia 20% przyrostu w ps i 30% w nm i na to daja gwarancje ... a przy 170 koniach pisze na stronie vtech ze potrzeba nowe turbo, osłona z nierdzewki na intercooler oraz wydech z nierdzewki i koszt okolo 9 tys zł ... wiec nie wiem skad masz takie info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wykres który ci pokazałem, to MK3 tdci 130...po, ok. 160KM...400Nm taki jak twój. (też go mam na chipie :fcp2 )
...a to jest MK4 tdci 140KM...i oto jeden z wykresów : ....nie ostatni :fcp3

http://img147.imageshack.us/my.php?imag ... 430jw0.jpg
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 09:32   #24
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

oto fragment odpowiedzi na moje pytanie z firmy V-tech w warszawie ...

"Maksymalnie bezpiecznie bez mechanicznej ingerencji uzyskać można w Pana samochodzie 160 KM. Jak Pan zresztą pewnie wie i tak najważniesze znaczenie dla dynamiki będzie tu miał przyrost momentu obrotowego i jego przebieg."
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 10:05   #25
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Cytat:
Napisał wojoo
oto fragment odpowiedzi na moje pytanie z firmy V-tech w warszawie ...

"Maksymalnie bezpiecznie bez mechanicznej ingerencji uzyskać można w Pana samochodzie 160 KM. Jak Pan zresztą pewnie wie i tak najważniesze znaczenie dla dynamiki będzie tu miał przyrost momentu obrotowego i jego przebieg."

...jak już pisałem...program pisał mi Piro...szefo...on pisze wszystkie programy w Vtech...dla całej Europy...
...jak chipowałem pierwsze autka...to w recepcji zawsze mówili to samo co tobie :fcp1 ..
...a tak na prawdę podkręcać można dożo bardziej :fcp27 ...ale...Vtech sprzedaje w Polsce i za granicą śr. 40 chipów dziennie :fcp7 ...teraz wyobraź sobie że chipowali by tak bez ograniczeń...na życzenie (BO WIĘKSZOŚĆ chce coraz wiecej i mocniej) ...zaczęły by auta się sypać...cała renoma z tylu lat pracy poszła by w diabły :fcp15
...jak napisał ostatnio dla mnie parę ekstremalnych programów...to rzucił tylko tekst do chłopaków na hamowni żeby 180KM nie przekraczali :fcp5

...a poza tym nie wiem o co Ci chodzi... :fcp9
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 10:17   #26
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

ja wlasnie pisalem do nich ze chcialbym miec 170 koni /410-20nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dostalem taka odpowiedz ... pojade i porozmawiam osobiscie ... jesli nie da rady 170 to chociaz 165 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zalezy mi abym mial powyzej 400nm

Zastanawia mnie jedno ... dlaczego nowe diesle forda i ogolnie wiekszosc nowych diesli ma np 140 koni i 320nm ? gdzie wczesniej było 130/330 ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 23:05   #27
Grisza_1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 14
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Jesli na hamowni na rolkach wyjdzie ci np 160km i 400nm to w rzeczywistosci na ulicy bedziesz mial ok 165-8km i 405-10 nm bo jest inaczej w rzeczywistych warunkach. Wszystko ma zanaczenie w upalny dzien np 30 stopni w cieniu i duza wilgotnosc mozesz miec spadek ze 160km do 150-140km np. Poza tym nigdy równo ci nie wyjdzie program moze byc napisany 160km/400nm a na hamowni wyjdzie inny wynik juz tak jest. Poza tym jeszcze uwiez mi 160km a 170km zadna roznica (przepaszam moze 5km/h bedziesz mial wieksza predkosc maksymalna) no i wykresem sie pochwalisz. Tak samo z momentem 400nm a 410nm tez specjalnie nie odczujesz. I nie upieraj sie tak co do koni zrob wiekszy moment zaufaj ludziom co maja chipy :fcp1 lub pracownikom v-tech :fcp1. Najlepsza opcja to jak najwiekszy moment i jak najmniejsza turbo dziura.
pozdro i daj znac jak zachipujesz :fcp29
__________________
____________________________
Mondeo 2.0 Ghia 130km seria
Chip V-Tech 160km 400Nm
Cb Uniden 520XL navi Lark 35.0
Grisza_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 23:40   #28
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

wlasnie dobrze ze wspomniales o turbo dziurze!! mam nadzieje ze da rade ustawic tak turbine zeby ciagnela mniej wiecej od 1500 do np 4 tys ?

Juz mnie pare osob przekonalo ze lepiej miec wiekszy moment od km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak podjade to pokombinujemy ... moze da rade zrobic 160/ 420-30nm ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczymy ...
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2008, 18:46   #29
przemek.ku80
ford::average
 
Avatar przemek.ku80
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Forst DE
Model: Mk3
Silnik: 2,0 16V DI
Rocznik: 2001
Postów: 160
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Koledzy drodzy przy takim zwiększeniu NM i km , to czy dużo zwieksza sie spalanie? Oczywiście mówie tu o rosądnym zwiększeniu mocy. Iczy żeczywiście można dać chip do każdego mondka np 2,0 duratorq 16v , przy przebiegu 172000 tyś km? Pytam bo nie mam o tym zielonego pojęcia, a zawsze myślałem że ingerencja w osiągi auta skraca jego żywotność. Lecz tak jak czytam wasze posty to mnie troche zaraziło. Moj silnik ma podobno 115 kM. jest to znacznie za mało a niewiem ile mógł bym go rozsądnie podkręcić kupiłem go jak miał 130000 tyś km jak nim jezdzili wczesniej tego niewiem ja bynajmniej go nie katuje.
__________________
...Nie jeździj szybciej, niż twój anioł stróż umie latać...
przemek.ku80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2008, 20:09   #30
Grisza_1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 14
Domyślnie Re: [mk3] jakie najlepsze klocki i tarcze do 2.0 tdci ??

Kolega Heko pisal ze chipowal auta co mialy 200 tys przebiegu i jezdza jak dlugo nie wiadomo :fcp1 . Jak dobrze poczytales wszystko zalezy od eksploatacji silnika. Jesli bedziesz dbal to powinien pojezdzic. Poza tym w warsztacie mozna mniej wiecej sprawdzic stan turbiny czy dobrze zasysa i takie tam. Mozesz przecierz podciagnac swoje 115km do 130km nie trzeba maksymalnego optymalnego programu wgrywac. Apropo spalania to paradoksalnie przy spokojniej jezdzie np w trasie spadnie ci spalanie, powaga, wzrosnac na pewno nie wrosnie. Ja jechalem w trase spokojnie tak 120-140max i wyszlo mi 5.1l. Sam nie moglem uwiezyc ale sprawdzilem lejac do fula potem znow do fula na tej samej stacji i liczylem km. Miasto w korasach mam caly czas 8.1-8.3 przy mocy jak w opisie. To nie jest turbo benzyna za za kazdym depnieciem w deche spalanie skacze 100% diesel to inna bajka :fcp1 . Turbo czy wtryski moga zawsze pujsc bez wzgledu na chipa czy nie. Lej dobra rope dbaj o przeglady i powinno byc git!!!!!! Chipuj nie peniaj !!!! Pozdro
__________________
____________________________
Mondeo 2.0 Ghia 130km seria
Chip V-Tech 160km 400Nm
Cb Uniden 520XL navi Lark 35.0
Grisza_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klocki , mondeo mk3 , tarcze hamulcowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.