Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2013, 15:29   #21
milus2905
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2013
Skąd: Pisz (Mazury)
Model: transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: wyciek oleju + olej w układzie chłodzenia. Czy to uszkodzona uszczelka pod głowi

pod ciśnieniem

milus2905 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2013, 22:03   #22
severne
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 27-06-2012
Skąd: malbork
Model: ford transit
Silnik: 2.4
Rocznik: 2002- 2006
Postów: 5
Domyślnie Re: wyciek oleju + olej w układzie chłodzenia. Czy to uszkodzona uszczelka pod głowic

dziwne mam na placu 12 transitkow kazdy ponad 400k km i jeszcze mi sie zadna uszczelka nigdy nie sypnela, nagminny problem to chlodniczka oleju i olej w ukladzie chlodzenia, tak jak kolega pisal wyzej polacz te dwa weze wodne razem i mosisz dobze wyplukac uklad wodny dlugo to trwa ja uzywam paste zelowa do rak dobze rozpuszcza olej i jest tanszy od jakis dziwnych preparatow za kosmiczne pieniadze.
severne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 09:23   #23
milus2905
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2013
Skąd: Pisz (Mazury)
Model: transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: wyciek oleju + olej w układzie chłodzenia. Czy to uszkodzona uszczelka pod głowi

witam,zastopowałem wyciek oleju,przyczyna byla w uszczelce chlodniczki oleju,wymienilem na nowa i nic nie cieknieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,wczoraj plukalem uklad ale pojawil sie problem tego typu,że nie puszcza plynu na caly obieg,przewody od powrotu sa zimne,wymienilem termostat ale wskazowka temperatury jest w tym samym polozeniu co byla przed wymiana(nie stoi w pionie)co to może być?
milus2905 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 12:06   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: wyciek oleju + olej w układzie chłodzenia. Czy to uszkodzona uszczelka pod głowi

Przegoń go mocniej przy wyłączonym ogrzewaniu. Kiedy po ok. 10-15 minutach ostrej jazdy (grubo ponad 100 km/godz.) strzałka nie podniesie się prawie do pionu - sprawdź, czy wąż idący od termostatu do chłodnicy jest ciepły czy zimny. U mnie - kiedy wyłączę ogrzewanie kabiny - strzałka żwawo maszeruje do pionu przy jeździe powyżej stówy. Przy włączonym ogrzewaniu - dłuuuugo trzeba czekać...

Jeżeli wąż będzie gorący (moim zdaniem powinien być gorący, bo nie ma dużych mrozów), oznaczać to będzie padnięty czujnik.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-02-2013 o 12:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 13:24   #25
milus2905
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2013
Skąd: Pisz (Mazury)
Model: transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: wyciek oleju + olej w układzie chłodzenia. Czy to uszkodzona uszczelka pod głowi

przegoniłem go, ale wskazówka przy wyłączonym ogrzewaniu dalej w tym samym położeniu co była,no i wąż idący od termostatu do chłodnicy gorący.
milus2905 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2013, 13:48   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: wyciek oleju + olej w układzie chłodzenia. Czy to uszkodzona uszczelka pod głowi

To moim zdaniem czujnik temperatury padł...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W silniku 2,0 i 2,2 potrzebna jest specjalna nasadka ze szczeliną na przewód - bo inaczej nie nasadzi się jej na czujnik, schowany za kołem pasowym paska napędzającego pompy wodną i serwa. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W silniku 2,4 te pompy są zupełnie gdzie indziej i może da się odkręcić czujnik płaski kluczem - tego nie wiem...(z tyłu głowicy, pomiędzy silnikiem i przegrodą).
Czujnika nie omywa płyn, siedzi w zamkniętym nawierconym otworze - więc przy wymianie nic nie cieknie.
Czujnik wkręcasz na pastę ceramiczną (taką białą), nigdy na miedzianą. I małym momentem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-02-2013 o 14:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.