Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2011, 17:11   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

tak oczywiscie tak jest tylko ze procedura dopalania w takim przypadku po usunieciu samego dpfa uruchamia sie bardzo rzadko i trwa niedlugo - mowie o tych samochodach w ktorych ludzie usuwaja samego dpfa oraz nie robia nic pozatym a sa zadowoleni pozniej.
gdzies czytalem o 1,8tdci i to chyba forda to bylo ale niewiem napewno ze wlasnie ktos tylko usunął tylko sam filtr i nic pozatym i jezdzi tak non stop bez skutkow ubocznych. moze wlasnie ktos poprostu przebil tylko filtr powodujec wystarczajacy przeswit aby wszystko gralo a dzieki temu cisnienia na czujnikach pozostaly w swoich granicznych wartosciach.


Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-05-2011 o 17:16
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 21:03   #22
mariusz.f
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Wrocław / Szewce
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Dzisiaj jak żona jeździła to kilkakrotnie zaczynało dziwnie szarpać samochodem, więc zaczynają się inne objawy, co tylko bardziej mnie martwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MISTRZ GRILLA- Futsal Team www.mgfutsal.prv.pl
mariusz.f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2011, 14:05   #23
miru1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Świętokrzyskie
Model: MAZDA3
Silnik: 1,6 CiTD już bez FAP
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Wszak mam inne auto ale z tym samym motorkiem.Miałem ten sam problem zatnkowałem do pełna zaświecił się chek auto smigało normalnie, znalazłem goscia który posiada IDS-a diagnoza brak dodatku do filtra FAP i tu moje zdziwienie bo 2 miesiące wcześniej dodatek uzupełniałem raptem weszło 3 setki.Po krótkiej rozmowie z gościem powiedział że prawdopodobnie pływak w zbiorniczku uszkodzony.Decyzje zapadła wciągu 15 min kastracja! Gościu wyłączył programowo obsługe FAP i tak jeździłem tydzień, następnie bystry mechanik wycioł fizycznie filtr i po kłopocie całość mnie kosztowała 900 zeta.Gdy gościu wycinał mi FAP zlałem EOLYS ze zbiorniczka i sie okazała że był pełny prawie 2 l płynu.Płyn teraz czeka na potrzebujących, mnie ta usługa w sumie kosztowała 900 zeta.Po wycieciu najechałem juz 1500kkm i nic sie nie dzieje spadło jedynie trochę spalanie.
Reasumując: obsługa FAP musi być wyłączona programowo i dopiero wyciecie fizyczne.Jak ktoś posiada garaż z kanałem to FAP-a może spokojnie sam wyciąć bez większych problemów.Programowe wyciecie to już wyższa szkoła i musi to zrobić ktoś kto ma czym, a przede wszystkim pojecie jak to zrobić.Pozdrawiam:lol
miru1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 07:28   #24
zzippo
ford::amateur
 
Avatar zzippo
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Witam serdecznie!
Dziś i mnie to spotkało... Z tym że ze mną jest trochę inna historia. Wczoraj tankowałem z kanistra pod sam korek (aż się ulało) oczywiście wiem że tak się nie powinno robić ale po prostu nie widziałem ile tego idzie... Ropa aż stała przy korku, potem zabulgotało i spłynęła do baku... Zakręciłem korek, włączyłem elektrykę aby sprawdzić na wskaźniku paliwa- wszystko OK.
Rano wchodzę do auta, przekręcam kluczyć w 2 pozycję a tu "Usterka ukł. silnika" (obroty max 3000, brak turbo). Przejechałem jakieś 5km i błąd zniknął, po czym po kolejnych kilku minutach pojawił się z powrotem.

Reasumując:
1. Czy to możliwe że błąd wywołany jest nienaturalnie dużą ilością paliwa w baku?
2. Czy to możliwe że kończy się magiczny sok z gumijagód? (dziwne skoro błąd czasami znika)
3. Zabulgotanie i "wessanie" nadmiarowej ilości ropy do baku jest normalne?
zzippo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 08:52   #25
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Cytat:
Napisał zzippo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumując:
1. Czy to możliwe że błąd wywołany jest nienaturalnie dużą ilością paliwa w baku?
2. Czy to możliwe że kończy się magiczny sok z gumijagód? (dziwne skoro błąd czasami znika)
3. Zabulgotanie i "wessanie" nadmiarowej ilości ropy do baku jest normalne?
1.niemorzliwe
2 jeśli chodzi ci o płyn do dpf-a to nadmieniam ci że nie masz dpf-a bo wszystkie 1.8 go nie mają
3. tak to normalne bańka powietrza z odpowietrzenia się przedostała i poziom paliwa się obniżył
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 08:56   #26
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

1. Nie masz DPFa.
2. Jeśli usterka pojawiła się od razu to nie wiązałbym jej z paliwem. W filtrze jest ok 1/2 litra więc zanim pociągnie ze zbiornika na tyle by był efekt przejedziesz kilka kilometrów.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 11:09   #27
zzippo
ford::amateur
 
Avatar zzippo
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Dziękuję za odpowiedź.

Z jednej strony ciesze się że nie mam DPF'a z drugiej jednak martwi mnie ten błąd, mam nadzieje że to nic poważnego. Jak najszybciej pojadę wpiąć się do kompa i podzielę się z Wami kodem błędu...

Mam też plan wyjeździć trochę tej ropy tak z 50km zrobić (silnik pracuje zupełnie normalnie, odpala od kopa, obroty na stałym poziomie) więc mam nadzieje że jak delikanie z nim się będę obchodził (a nie da się inaczej bez turboGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), to go nie zajadę...

Pozdrawiam!

--edit--
Najdziwniejsze jest to że nawet go nie odpaliłem tylko kluczyć w 2gą pozycję dałem i już pluje błędem... (akurat po tym jak go zalałem pod korek)
zzippo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 17:29   #28
mariusz.f
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Wrocław / Szewce
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Dzisiaj otrzymałem diagnozę: Winny jest FAP. Koleś próbował go przepalić, ale nic to nie dało. Podjąłem decyzję o usunięciu za 1500zł. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie ok. Czekam na auto.
__________________
MISTRZ GRILLA- Futsal Team www.mgfutsal.prv.pl
mariusz.f jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 17:33   #29
zzippo
ford::amateur
 
Avatar zzippo
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

W moim przypadku (opisanym kilka postów wcześniej) błąd sam zniknął- tak jak myślałem, po zalaniu do pełna pod korek z ulaniem sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. coś się fordzinie popier... Dziś po pracy zrobiłem jakieś ok 30km z błędem na desce po czym kilka razy odpalałem. Błąd zniknął i jak na razie wszystko wskazuje na to że nie pojawi się z powrotem (odpukać).

Pozdrawiam!

PS. jak ja się ciesze że nie mam FAP'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zzippo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 12:38   #30
zzippo
ford::amateur
 
Avatar zzippo
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 16-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika po zatankowaniu

Błąd pojawił się ponownie już następnego dnia... Nie pisałem jednak na forum bo nie chciałem zaśmiecać.

Okazało się, że w moim przypadku tankowanie pod korek to tylko niefortunny zbieg okoliczności i nie miało to żadnego związku z błędem.

W moim przypadku powodem błędu były spalone (wszystkie 4) świece żarowe. Po wymianie błąd zniknął jak ręką odjąłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

POZDRAWIAM!
zzippo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.