Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2010, 22:49   #21
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: hamowanie z ABSem, gasną światła blokują koła

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spotkales sie kiedys z czyms takim faktycznie? w mondeo?
osobiscie nie ale kiedys na starym forum byl opis ze zdjeciami jak to nprawic, po aktualizacji zdjecia zniknely. Rozmawialem wtedy z tamtym userem i rzeczywiscie mial zatarta pompe, jak ja mialem problem z ABS i bylem w ASO na diagnostyce mechanik mowil ze to czesta usterka mondeo.

__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 23:32   #22
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

Przy uszkodzonej pompie ABS-u mogą przygasać światła. Jeśli są zatarte tłoczki, a jest potrzeba uruchomienia pompy to pobiera wtedy dużo więcej prądu nż normalnie i może tak obciążyć instalację, że światła przygasną. Wszak przy poprawnym działaniu układu pobiera już sporo, to przy zatartych tłoczkach prądu będzie więcej. Wystąpi wtedy spory spadek napięcia co przełoży się na inne układy. Najbardziej zauważalne jest wtedy przygasanie świateł. Należy rozebrać pompę i postarać się wyczyścić i uruchomić tłoczku, gdyż w innym razie może spalić się, a wtedy tylko wymiana całości - brak części zamiennych.

P.S.
Miałem zwarcie w obwodzie świateł hamowania, a dokładnie w gnieździe haka. Przy hamowaniu paliły się bezpieczniki. Ponieważ byłem w trasie i dodatkowo była noc, to żeby mieć jakiekolwiek światło hamowania założyłem duży bezpiecznik. Wtedy spadek napięcia był tak duży, że czasami nawet silnik gasł nie mówiąc o światłach, także opisany problem może się pojawić od uszkodzonej pompy.

Ostatnio edytowane przez Dłubek ; 14-12-2010 o 23:35
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 08:24   #23
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

a gdzie jest ta pompa? chodzi o tłoczki w niej?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 11:06   #24
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

Pompa ABS jest pod pompą hamulcową i serwem. Aby ją wyjąć trza zdemontować wspomaganie wraz z pompą hamulcową. Wtedy już łatwy dostęp. Tak, chodzi o tłoczki w niej. Potrafią stanąć w miejscu, szczególnie jak długo był płyn nie wymieniany.
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 19:11   #25
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli są zatarte tłoczki, a jest potrzeba uruchomienia pompy to pobiera wtedy dużo więcej prądu nż normalnie i może tak obciążyć instalację, że światła przygasną.
Cytat:
Napisał Dłubek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrafią stanąć w miejscu, szczególnie jak długo był płyn nie wymieniany.
Cos chyba nie tak. Jednostka ABSu jest dosc hermetycznie zamknieta, i słabo sie dochodzi do tłoczkow. Malo tego, tłoczki poruszane sa za pomoca cewki elektromagnetycznej, wiec zatarcie ich raczej nie powoduje zwiekszenia poboru pradu. Mało tego, zatarcie tłoczkow, powodowalo by ogolne problemy z hamowaniem.

Jedyne co wg mnie moze sie zatrzec to silnik pompy ABSu.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 19:34   #26
Dłubek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2006
Model: MONDEO MK1 Kombi
Silnik: 1.8 16V ZETEC + LPG
Rocznik: 1996
Postów: 281
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

Akurat nie do końca. Jak tłoczki staną w pozycji jak przy łagodnym hamowaniu to ABS nie działa, natomiast hamowanie jest aż do blokady kół. Wszak tłoczki muszą przepuszczać płyn bez przeszkód, a działają dopiero wtedy, gdy elektronika stwierdzi blokadę kół/koła. Tłoczki są uruchamiane przez cewki elektromagnetyczne, ale jak one nie chodzą to silnik pompy ma zwiększony pobór prądu i powoduje znaczny spadek napięcia i tu zaczyna się problem. Jest to właśnie najczęstsze uszkodzenie. Dostęp do tłoczków może jest słaby (nie rozbierałem), ale możliwy i niejedną pompę udało się ożywić. Oczywiście silnik pompy mógł się zatrzeć, ale częściej problem jest z tłoczkami.
Tutaj macie zdjęcia jak wygląda otworzona pompa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Dłubek ; 15-12-2010 o 19:44
Dłubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 17:01   #27
mk2 1.8 16v 100pb
ford::average
 
Avatar mk2 1.8 16v 100pb
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 148
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

koledzy czy jest możliwe złożenie z 2 pomp absu jedno bo nie mogę odczytać numeru jaki mam na pompie,dodam elektronika działa.
mk2 1.8 16v 100pb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 18:43   #28
cicin
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-07-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

U mnie lekko przygasaja, czy przy działającym ABS-ie powinna włączyć sie kontrolka ABS?
cicin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 18:57   #29
areczek26
ford::beginner
 
Avatar areczek26
 
Zarejestrowany: 08-10-2010
Skąd: Częstochowa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD Endura
Rocznik: 98
Postów: 11
Domyślnie Odp: gasną światła kiedy działa ABS

z tego co mi wiadomo kontrolka ABS powinna zapalać się tylko w trakcie zapłonu, jeśli zapala się w trakcie hamowania tzn. że gdzieś jest błąd tj. np. uszkodzony czujnik itp.
areczek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.