Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2010, 08:17   #21
PABLOZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2010
Model: Sharan
Silnik: 1,9 110@126KM 235@285 NM
Rocznik: 1998
Postów: 58
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Niestety - ja kupiłem drugi licznik 7m1 919 xxx i zadziałał.
7m0 919 z MFA mam na zbyciu.

Miałem identyczne objawy jak ty, czyli dziwne spalanie i AIRBAG

PABLOZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 20:50   #22
Grzybkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Opole-Saffron Walden(UK)
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 90KM AHU
Rocznik: 1996 [MK1]
Postów: 49
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Witam podłącze się do tematu żeby nie zakładać kolejnego i nie zaśmiecać forum, a mianowicie kupiłem zestaw wskaźników z MFA i manetkę która równiez posiada sterowanie do Tempomatu, tutaj pierwsze pytanie czy sama manetka powoduje uaktywnienie tempomatu czy trzeba coś jeszcze dołożyć ?? a teraz drugie pytanie ważniejsze, jestem w tej gorszej sytuacji ponieważ nie posiadam czarnego złącza odpowiedzialnego za wiekszość funkcji MFA i prawdopodobnie do tej wiązki jest również podpięte złącze do manetki sterującej, czy drugie złącze jest zintegrowane w jakiś sposób z wiązką komputera czy ono jest wpięte gdzieś w gąszczu kabli i wystarczy je zdobyć i wpiąć?? czy też będę musiał przeprowadzić jakąś skomplikowaną operację przeszczepniania wiązki ???? proszę o pomoc bo utknąłem dziękuje z góry i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapomniałem dodać że również świecą mi się nadmirne kontrolki poduszka abs(którego nie posiadam w ogóleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i spyskiwacz. Mój zestaw ma numer 7M0 919 911E A nowy z MFA to 7M0 919 932Q Więc wygląda na to że powinno działać ponieważ coś w tym numerze musi się różnić choćby ze względu na to że nowy ma MFA tak wnioskuję.
__________________
Mam Fordzwagena Tani jak Ford (Dobry jak VW) <---SARKAZM hehe Pozdro dla współposiadaczy

Ostatnio edytowane przez Grzybkins ; 27-07-2010 o 21:28 Powód: Krótka pamięć i Lenistwo :P
Grzybkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 06:11   #23
GALAXYADAMOS
ford::beginner
 
Avatar GALAXYADAMOS
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: JAWORZNO
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AVG
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Witam
co do nr licznika to musi być naprawdę zgodność 7MO 919 XXX albo 920 XXX tak samo 7M1 919 XXX nie wystarczy zgodność trzech (3) pierwszych znaków

ja nie trafiłem z oznaczeniem więc szukam dalej

co do podpięcia tempomatu to nie posiadam wiedzy na innym forum widziałem opis jak dołożyć więc wcale to nie takie proste tam sterowanie pedałem jest podobno jakieś ciśnieniowe jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
GALAXYADAMOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 13:06   #24
PABLOZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2010
Model: Sharan
Silnik: 1,9 110@126KM 235@285 NM
Rocznik: 1998
Postów: 58
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Dołożenie tempomatu w silnikach benzynowych to dużo roboty bo jest on zazwyczaj sterowany podciśnieniem więc instalacja jest rozbudowana(wężyki,rurki,siłowniki).

W przypadku TDI (przed ok.2000r)(elektroniczny pedał gazu bez linki) sprowadza się do dołożenia manetki i podłączenia jej do ECU i ew. zegarów/dołożenie czujników przy pedałach jeżeli ich nie ma- zależnie od modelu.Nawet nie trzeba go aktywować.

Dopiero po 2000r. w galaxy/sharanie po dołożeniu manetki i czujników- trzeba go aktywowac VAG-iem.
PABLOZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 16:00   #25
Grzybkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Opole-Saffron Walden(UK)
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 90KM AHU
Rocznik: 1996 [MK1]
Postów: 49
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

A więc tak czujniki przy pedalach są tzn. czujnik na pedale sprzęgła, dwa czujniki na pedale hamulca i pedał gazu z potencjometrem elektronicznym też mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.manetkę podłączyłęm intuicyjnie bo zamiast podprowadzenia złącza do MFA z prawej strony manetki mam podprowadzone chyba 6 lub 7 pinowe dodatkowe złącze do sterowania tempomatem z lewej strony manetki patrząc od przodu. Problem w tym że chciałem uruchomić tempomat jadąc na trasie z prędkością większą niż 50 km/h i niestety nie działa w vagu wyskoczył mi błąd związany z tym urządzeniem ale nie pamiętam teraz jaki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale skoro nie trzeba nic więcej dokładać to powalcze później z tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki za poradę w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a czy da się coś zrobić z tym MFA jakoś przeszczepić dodatkową czarną wiązkę i sterowanie do manetki ?? mogę zdobyć te wiązki tylko nie wiem czy one nie są czasem zintegrowane z głównym złączem prowadzącym do komputera ?? wtedy zostaje mi chyba przeszczepić całą instalację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomocy bo w razie potrzeby mogę jeszcze w tym tygodniu zgłośić się po to brakujące okablowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam Fordzwagena Tani jak Ford (Dobry jak VW) <---SARKAZM hehe Pozdro dla współposiadaczy

Ostatnio edytowane przez Grzybkins ; 27-07-2010 o 21:33 Powód: Pośpiech :P:P
Grzybkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 16:58   #26
Grzybkins
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-01-2009
Skąd: Opole-Saffron Walden(UK)
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 90KM AHU
Rocznik: 1996 [MK1]
Postów: 49
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

witam to znowu ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mój niesforny galaksiak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pytanko mam do panów ,a mianowicie czy trzy kable które sterują manetką od MFA są podłączone do czarnej kostki która wchodzi do deski czy też muszę je odszukać gdzieś indziej ?? znlazłem kolory w kostce do deski podłączyłem wszystko łądnie i dalej nie mogę zmienić opcji w MFA... I jeszcze jedno odnalzałem kabel fioletowo biały w kości C1 który znajduje się u mnie na pinie 9 z tym że on jest podprowadzony z tyłu deski i podpięty w takiej listwie która trzyma luźne niewykorzystane kable i po podłączeniu nic się nie dzieje ale to może być skutek tego że nie mogę zmienić opcji w MFA ijeszcze jedno co jest dziwne jakimś dziwnym sposobem MFA przełączyło mi się z opcji pokazywania czasu podróży na opcje która pokazuje odległość do następnej stacji i najdziwniejsze jest to że to działa tylko nie wiem jakim sposobem ponieważ kabel biało fioletowy który odpowiada za wskazania spalania z komputera jest odłączony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podpowidzcie coś proszę bo nie wiem o co kaman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
__________________
Mam Fordzwagena Tani jak Ford (Dobry jak VW) <---SARKAZM hehe Pozdro dla współposiadaczy
Grzybkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 22:09   #27
nureek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Łódź
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Witam
Mam Alhambrę z 98 roku 1,9 TDI 110 KM, Po podłączeniu Vag-a i wykonaniu testu wskaźników na prawym wyświetlaczu MF pokazują mi się symbole dotyczące dystansu do stacji benzynowej. W normalnej pracy przy przełączaniu MF manetką to wskazanie nie jest aktywne. Pytanie jak to włączyć?
nureek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 09:29   #28
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Raczej tylko zabawa z wsadami licznika - o ile dobrze pamietam dystans do przejechania na zbiorniku byl tylko w fordzie .Zastanow sie na pewno czy ci to potrzebne bo dla mnie bylo wkurzajace - jak zapalila sie rezerwa to mfa niezaleznie co wybrales po chwili przelaczalo sie na mrugajacy dystans mozliwy do przejechania
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 12:20   #29
nureek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2010
Skąd: Łódź
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

I to jest właśnie fajne. Jak mam możliwość uruchomienia jakiejś funkcji to czemu nie. Taki dodatkowy bajerGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko nie wiem jak to zrobić. Może ktoś pomoże? Proszę
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nureek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 14:11   #30
GALAXYADAMOS
ford::beginner
 
Avatar GALAXYADAMOS
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: JAWORZNO
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AVG
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Jak ktoś wie to na pewno coś napisze obyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PICT0058.jpg (84.0 KB, 115 wyświetleń)
GALAXYADAMOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.