Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2016, 18:53   #21
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Witam ponownie , spalanie takie jak było , ale jeździłem z komputerem i dowiedziałem się , że egr nie działa , ciągle jest w pozycji 1,97 % ( czyli prawie zamknięty ? ) . Czy może to mieć wpływ na wzrost spalania czy działa jak zaślepiony ?

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2016, 21:04   #22
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

ja ten egr sam wyjałem w mk2. Moze przez to ze masz zamkniety masz zapchany DPF? jak tam miałem powymianie egr i adaptacji potrzebne było statyczne wypalanie dpf.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2016, 21:37   #23
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Lecę teraz w trasę ( na urlop do pracy ) , w dwie strony zrobię 1100 km , dużo ekspresowych i autostrad , więc może coś ruszy z tym dpf'em , ale egr będę wyciągał i czyścił , a później znowu kogoś z kompem poproszę , żeby sprawdzić . Już wiem czemu nie udało mi się go wyjąć i teraz inaczej się za to zabiorę . Ale jak nie rusza w ogóle , to nie wiem czy czyszczenie pomoże , zobaczymy . Może się zablokował . Generalnie komputer błędu nie pokazał . A dlaczego dpf miałby się zapychać od zamkniętego egr'u ? Czy może pozycja 1,97 % , to jest prawie otwarty na full i wtedy cały czas daje spalinami ? Ale wtedy doładowanie by szło od razu w wydech , jeżeli dobrze myślę .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 09:27   #24
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Witam,
Podepnę się pod temat bo podobny problem.
Mianowicie od jakiegoś czasu wzrosło mi spalanie i to o jakieś 2 l/100km.
zauważyłem to od jakiegoś czasu i wstępnie wiązałem to z zimą i ze długo silnik się nagrzewał. Jednak ostatnio pojawił się kolejny problem bo silnik zamulił i przy pedale gazu w dole po chwili wywalił komputer awarię i odzyskał moc. Po czym zauważyłem, że silnik inaczej pracuje. Otwieram machę a tam rura od dolotu spadła z obudowy z filtrem.
Sytuacja powtórzyła się kilka razy. W tej chwili jest trochę lepiej bo nie wywala awarii ale zrzuca rurę z filtra.
Dodam, że jak odłączyłem kabel od przepławki to nie było żadnej różnicy. Silnik tak samo pracował.
Czy przepływomierz może mieć aż taki wpływ żeby zrywało wąż od dolotu?
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 17:14   #25
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Poskrecaj to sobie , nie ma mozliwosci , zeby rura spadala .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 21:21   #26
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Nie powinna ale spada. Dokręcałem kilka razy. Tym razem docisnąłem mocniej. Zobaczymy co dalej.
Tak czy siak samochód zamula, nie ciągnie tak jak wcześniej a jest odblokowany do 163KM. Do tego jak jest zimny to chleje jak cholera. Dopiero jak się nagrzeje to spalanie przy 90km/h pokazuje na poziomie 6-7l/100km.
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 23:24   #27
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Zimny silnik zawsze pali zauważalnie więcej niż rozgrzany do temperatury roboczej . Natomiast jak nie ma buta tak jak powinien , to jedną z przyczyn może być brak powietrza , możesz mieć gdzieś luz na tych przewodach i powietrze ucieka bokiem , mogą mieć pęknięcie , być źle poskładane , poskręcane . Nie słychać syczenia jak mocno depniesz na wysokich obrotach ?
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 21:30   #28
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Ostatnio dokręciłem dość mocno przewód do obudowy filtra ale znowu spadł.
Stało się tak w momencie gdy silnik zamulił tak jak by ewidentnie brakowało mu powietrza. Wiec tak jak wcześniej gaz "podłoga" i za chwilę awaria silnika na blacie i moc wróciła. Tylko tym razem nie gasiłem silnika i podłączyłem komputer aby błędy zostały.

Wyskoczył błąd PCM DTC P00BC:64-27 -zbyt mały przepływ powietrza.

Raczej to nie jest przyczyna tylko skutek zsunięcia się rury dolotu, że brał powietrze bokiem a nie przez filtr.

Poza tym jak podłączyłem wąż to odczyty na przepływce były realne więc raczej działa.

Bardziej skłaniam się do EGRa bo na odczytach nie widzę aby się zmieniały wartości otwarcia.

Jakieś pomysły co może być nie tak?
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 21:41   #29
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Przykręć tą rurę i zobacz czy możesz ją ręką zsunąć. Czy na pewno siedzi solidnie?

W dolocie nie panuje żadne ciśnienie, to rura nie może odpadaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może Ci silnik za bardzo się rusza bo poduszki pozrywałeś?
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 21:54   #30
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W dolocie nie panuje żadne ciśnienie, to rura nie może odpadać
Akurat w tym miejscu gdzie jest rura panuje podciśnienie. Tym większe im mocniej turbo ładuje. Jest troszkę kompensowane przez przedmuchy ze skrzyni korbowej. Im bardziej zapaskudzony filtr powietrza tym podciśnienie większe.

Zanim przykręcisz tą rurę, to odtłuść obudowę filtra i samą rurę wewnątrz.

Może trzeba zrewidować znaczenie słowa "mocno" w Twoim przypadku.
Spróbuj skręcić tą opaskę bez zakładania rury na filtr. Może jest uszkodzona i czujesz opór na samej opasce, a nie z powodu tego, że "siadła" na kołnierzu filtra.

Zrób zdjęcie jaką rurę i opaskę masz. Może ktoś tam przydrucił i teraz nie siedzi jak powinno?

Co do poduszek - jakby to były poduszki, to by kolega raczej poczuł. Nie da się nie odczuć zerwanej poduszki. Jest głośniej, rzuca budą przy odpalaniu/gaszeniu samochodu, stuka przy zmianie obciążenia (hamowanie silnikiem, gwałtowne przyspieszanie). W PS odpada zmiana biegów, bo nie ma utraty "ciągu", ale reszta objawów jest. Na upartego może sprawdzić poduszkę reakcyjną pod silnikiem, a właściwie to pod i za. Ona nie jest droga - poniżej 200PLN w ASO powinna kosztować. Zerwanie jej ma największy wpływ na bujanie silnikiem. Olejowa po lewej stronie silnika kosztuje w ASO grubo ponad 500, a ta pod skrzynią to ogumowany kawałek metalowej podstawy - praktycznie niezniszczalna.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 24-01-2017 o 22:04
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.