Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2009, 23:42   #21
PAWELwrx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-07-2009
Model: Focus
Silnik: 2.0 duratec he
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Powiem, że nie ma co porównywać spalania silnika 2.0 z 1.6, 1,6 mi przy normalnej jeździe pali 7,5 - 7,9 (cykl mieszany), a jak jeżdże zgodnie z oganiczeniami prędkości + 10km/h, nie przekraczając 2,8tyś obrotów to spalanie spada do 6,3 - 6,8. normalne jest równiez to, że jak się depnie temu silniczkowi to i 10 potrafi wypić. Do sinika 2.0 z podobnym stylem jazdy trzeba doliczyć 2litry więcej. Większe kapcie to góra następne 0,4l/100km. Styl jazdy ma duże znaczenie, Jak ktoś uważa, że jeździ oszczędnie i pali mu dużo to polecam wymianę świec, oleju silnikowego na jaki zaleca producent i sprawdzenie ciśnienia w oponach.

PAWELwrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 01:11   #22
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Cytat:
Napisał gprono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.Mi rowniez zaledwie 450km na melnym baku wydaje sie niemozliwe,chyba ze moze jest jakis problem wskaznika paliwa i zle pokazuje bo inaczej nie wierze w to.Ja pierwszy raz zatankowalem do pelna, narazie przejechalem 100km od zatankowania i wskazowka paliwa spadla o okolo 3 milimetry! Jak spale caly bak to oczywiscie podziele sie rezultatem i napisze ile moim zrobilem km!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrowienia dla wszystkich uzytkownikow!
Ja robię 520Km Focusem 1.8 E (mówię tu o jeździe na krótkich odcinkach)- czyli w 2.0 chyba jest to w miarę normalne spalanie (450km). A poza tym trzeba zacząć od tego jak się jeździ? Mnie Punto 1.2 potrafiło 8L wziąć jak mu "ostro"wstawiałem.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 09:10   #23
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Cytat:
Napisał ufowroc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No proszę Cię-jak to liczysz.Jeździłem fokami we wszystkich benzynach.I co zauważyłem:
1)Foki z silnikami 1,6-2,0 palą praktycznie tyle samo niezależnie od warunków
2)W mieście (mam na myśli miasto a nie miasteczko a konkretnie Wrocław czyli korki,korki itd.1,2,3 i więcej biegów nie użyjesz) z 10 nie zejdziesz a bardziej11
3)Na trasie bardzo wytrwali zejdą do 6/100 a może nieco niżej
Zaznaczam że chodzi o benzyny 1,6-2,0. 1,4 nie jeździłem ale jakoś nie żałuję
Mierzyłem tankując do pełna a potem ilość zatankowanego paliwa/przejechane km x 100. Raz przejechałem 500km trasa i zostało mi pół baku pamiętam, że potem tankowałem za 104zł do pełna także dziwi mnie jak ktoś nawet w mieszanym robi 450 i koniec... Akurat jeżdżąc do pracy jadę bokami Wrocławia także moje "miasto" jest na pewno troszkę inne niż typowo po Wrocku bo jak do Wrocka czasami pojadę teraz z klimą to na pewno 9-10 mi zjada to oczywiste, że w mieście pali dużo więcej.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 11:12   #24
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

A ja mam Ford Focusa 1.6 16V pięciodrzwiowy z klimą którą ostatnio często używam ... W porównaniu do mojego poprzedniego auta ten obecny wydaje mi się że dużo pali ... głównie jeżdżę po mieście i to przez mocno zakorkowane ulice centrum Poznania ... No i wychodzi mi spalanie 10,5 litra na 100 km ... Na początku to mnie przerażało , ale chyba się już przyzwyczaiłem ... masz Forda musisz się chyba z tym liczyć , ... czy jednak są jakieś powody do strachu ? Chyba jest przeciętnie ?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 11:22   #25
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Norma jak na takie miasto. A co miales wczesniej, że uważasz Forda za paliwożerce?
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 21:46   #26
Troon
ford::beginner
 
Avatar Troon
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 28
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Ibizę 1.4 ... i nie uważam forda za paliwożercę ... - jak pisałem nawet szybko się przyzwyczaiłem , samo 16V potrzebuje swojego ! he he he ... Teraz tak sobie myślę o wymianie świec ... świece nie mają nic wspólnego ze spalaniem ?
Troon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2009, 23:00   #27
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

wszystko zalezy od stylu jazdy , no i konkretnie ile spalilo , bo wskazowki od baku sa tez dokladne jak ....

Zaraz wyjdzie ze spalil 20l na 200km po miescie i ciut trasy , to nie zabardzo jest o czym gadac.

Ja jak sobie smigam po miescie to tak 2-3 tys obrotow , patrze na chwilowe , plynna azda , hamowanie silnikiem , jak zimny delikatnie itp itd to caly czas mialem 11l scorpiakiem.

Ostatnio male kawalki , tak 3-4 tys obrotow, wiecej hamowania, ciezsza noga i juz bylo 12.4l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 03:29   #28
drjekyl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Dzieki za odpowiedzi.
Pojeżdziłem troche i średio wychodzi mi 10-12l/100km. Na trasie z równą prędkościa 120km/h chwilowe spalanie pokazuje ok. 8l, lekkie przyciśnięcie gazu i skacze do 30l. Domyślam się, że z 2-litrowym silnikiem dużo niżej nie zejde, ale wymiana świec i oleju nie zaszkodzi. Tym bardziej że raz po odpaleniu przez chwile jeden cylinder wyraźnie szwankował. Jak będę miał możliwość to podłącze go do komputera co by dokładniej sprawdzić.
Poza tym jestem bardzo z niego bardzo zadowolony, mam nadzieje że pojeżdże nim jak najdłużej.
drjekyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 03:52   #29
drjekyl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Zauważyłem też, że wskaźnik temperatury silnika nie podnosi sie nawet po przejechaniu wielu kilometrów. Rozumiem, ze powinienem wymienić termostat/czujnik? Wiecie może gdzie moge znaleźć opis jak to zrobić w focusie?
drjekyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2009, 11:46   #30
przebat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2006
Model: Focus
Silnik: 1.6 ZETEC
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Bardzo ciekawe wyniki koledzy tutaj prezentuja ale wydaje mi sie ze ci co przy silniku 1,6 maja spalanie powyzej 9 w miescie powinni jechac do serwisu. Nie wiem jak jest z wiekszymi silnikami ale ja od 10 lat jezdze samochodami (roznych marek) z silnikami 1600 (16v) i kazdy mial spalanie bardzo zblizone. Przy normalnej (ale intensywnej) jezdzie miejskiej gorna granica to bylo 9,3 i to fokusem wlasnie. natomiast w ruchu mieszanym oscyluje wokol 7l/100km. Jezeli czyjes auto pali 11 czy 12 l na setke to sa dwie mozliwosci: albo ma walniety silnik albo jezdzi w gornym zakresie obrotow silnika. Pozdrawiam
przebat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.