Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2013, 15:18   #21
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem ustawę o homologacji na ciężarowe i jeżeli wszystko dobrze zrozumiałem, to Mondeo liftback będzie spełniać aktualne wymagania. Mam nadzieję, że to się nie zmieni.
Tak naprawdę nowych zasad homologowania samochodów jako ciężarowe typu N1 Mondeo nie spełnia - weszły one w życie w listopadzie 2012.

Jednak Mondeo miał tą homologację zrobioną jeszcze przed 2011 rokiem i na jej podstawie będzie mógł być sprzedawany jako "kratkowóz".

Mamy już potwierdzenie od Forda, że Mondeo zarówno kombi jak i liftback będzie w ofercie w wersji z kratką od 1 stycznia 2014.

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po cenie rynkowej na dany wiek, tak? Moje Mondeo jest z 2010 roku, czyli gdyby salon chciał kupić ode mnie ten samochód, to wartość brana jest np. z Eurotax?
Chodzi "tylko" o sprawy podatkowe - żeby cena sprzedaży nie odbiegała drastycznie od cen rynkowych.

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy za ewentualne widoczne zarysowania czy uszkodzenia mogą policzyć ewentualne koszty naprawy i odliczyć od proponowanej ceny?
Oczywiście stan pojazdu ma wpływ na jego wartość rynkową.

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli muszę wpierw znać wycenę salonu, ile są w stanie zapłacić za mój samochód. Do tego doliczam raty dotychczas zapłacone i obliczam w ten sposób ewentualną nadwyżkę, o którą mogę się starać u leasingodawcy?
Raczej powinieneś ustalić z leasingodawcą ile dokładnie pozostało Ci do spłaty, bo firma leasingowa będzie chciała od Ciebie pozostałych do końca umowy rat + wykupu (to wszystko pomniejszone o dyskonto, czyli odsetki bądź raczej jakąś ich część oraz powiększone o ewentualne opłaty manipulacyjne za wcześniejsze zakończenie umowy).
Znając tą kwotę, odejmiesz ją od ceny, którą gotowy będzie zapłacić dealer za samochód i będziesz wiedział ile Ci zostanie "górką".

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to odgórnie powiedziane, że nadwyżka trafia do leasingobiorcy?
Powinno być to zapisane w umowie leasingu, a raczej w OWUL dołączonego do niej.
Inne przepisy, np.: kodeks cywilny tego nie reguluje.

Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 18:08   #22
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Hyper a nie możesz kupić drugiego auta, a na ten okres przejściowy (to tylko kilka miesięcy) zostawić stare i dać małżonce np? Nie wiem czy u ciebie jest to możliwe, bo w samozatrudnieniu to raczej nie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 19:55   #23
Hyper
ford::average
 
Avatar Hyper
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Passat B7
Silnik: 1.4 TSI 160KM
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Drugie auto mamy, Peugeota 206CC żony. Na dodatek ten kabriolet też musi iść na sprzedaż, bo w połowie maja ponownie powiększy nam się rodzina i nie będzie jak wozić dwójki dzieci w 206CC. Będzie trzeba kupić np. Fiestę, Mazdę 2 albo Corsę, to typy mojej żony, co by sobie życzyła. Żona moim Mondeo jeździ tylko jak na imprezie piwka się napiję i nie ma kto wracać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak to nie wsiada za kierownicę. Woli siedzieć z boku albo z tyłu z naszym synkiem. Poza tym nie podołam finansowo dokończyć spłacać obecne auto i jeszcze zacząć drugie spłacać, nie ma szans...
---
Jakby było pewne, że do końca roku "kratka" pozostanie, to nie byłoby w ogóle tych rozmyśleń. Poczekałbym do czerwca, wykupił jako osoba fizyczna, odczekał 6 miesięcy żeby nie płacić podatku i na koniec roku wziąłbym nowe mk5 (od października '14 będą przyjmowane zamówienia, produkcja od stycznia '15). Ale pewności nie ma, stąd ta rozkmina co robić.
__________________
THE WORLD IS MINE
Hyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2013, 16:25   #24
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Argument finansowy wyjaśnia wszystko. My mieliśmy tak komfortowo, że po zakończeniu pierwszego leasingu, wzięlismy 2 auto zostawiając jednocześnie pierwsze - jest nadal w firmie, ale nie można na nie brać faktur. Przy czym pierwszy leasing skróciliśmy i spłaciliśmy resztę po 2 roku, tylko to była mała kwota, bo mieliśmy degresywny.

A co do MK5, to nie załapałbyś się na kratkę, bo istotna jest data rejestracji (no i też homologacja), a nie zamówienia auta, więc kratka musiałaby być także w 2015.
Przeanalizuj wszystkie +/-, bo odliczenie za kratkę jest spore, ale z drugiej strony masz MK5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 08:12   #25
Hyper
ford::average
 
Avatar Hyper
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Passat B7
Silnik: 1.4 TSI 160KM
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Rozmawiałem wczoraj z leasingodawcą i sprawa wygląda prosto - 100 PLN netto muszę na dzień dobry zapłacić i zrobią mi symulację wcześniejszej spłaty pojazdu, wpłacam co im się należy, samochód należy wtedy już do mnie i mogę sobie samochód sprzedawać dealerowi. Problem w tym, że musiałbym odczekać pół roku, aby nie płacić podatku. Rozumiem przy imporcie samochodu z Niemiec, ale salonowe, które zgodnie z papierami użytkuję od prawie 4 lat też pod to podlega, to już jest głupie.

A co do plusów i minusów - przeanalizowałem i wolałbym wziąć teraz już Mondeo mk4 po FL i mieć pełny odpis VAT, aniżeli czekać rok na mk5 i mieć tylko 50% odpisu na VAT. Do tego cena nowego modelu na starcie będzie zapewne wyższa.
__________________
THE WORLD IS MINE
Hyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 15:50   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem przy imporcie samochodu z Niemiec, ale salonowe, które zgodnie z papierami użytkuję od prawie 4 lat też pod to podlega, to już jest głupie.
Użytkujesz, ale nie jesteś właścicielem, więc według przepisów, to kupisz i sprzedasz. Urząd może się przyczepić, ryzyko jest.
Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do plusów i minusów - przeanalizowałem i wolałbym wziąć teraz już Mondeo mk4 po FL i mieć pełny odpis VAT, aniżeli czekać rok na mk5 i mieć tylko 50% odpisu na VAT. Do tego cena nowego modelu na starcie będzie zapewne wyższa.
Słyszałem w radiu, że "stare" 100% odliczenie VAT ma być maks do końca lutego, więc czasu niewiele. W tej kwestii raczej zwklekać nie będą. Plusem jest też 100% odliczenie VAT na benzynie.
Natomiast mają przecież wprowadzić nowe zasady odliczania VAT i ma być 100% dla aut użytkowanych tylko służbowo, a dla słuzbowo-prywatnych 50%, ale też dla benzyny. Domyślam się, że Ty masz opcję 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2013, 19:53   #27
Hyper
ford::average
 
Avatar Hyper
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Passat B7
Silnik: 1.4 TSI 160KM
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Na szczęście opcja 1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do benzyny, to 100% odliczenia VAT pewnie będzie zniesione nawet dla tych, co kupią samochód w trakcie "100% VAT z kratki". Tak samo było w 2010 jak kupiłem obecne Mondeo, do końca roku można było odpisywać VAT na paliwo, od 1.1.2011 już nie.
__________________
THE WORLD IS MINE

Ostatnio edytowane przez Hyper ; 17-12-2013 o 20:09
Hyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.