Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2010, 23:12   #21
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

tylko wymiana .... szkoda czasu na toczenie :-(
przerabiałem to kiedyś w poprzednim aucie i nic nie dało !

tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 09:06   #22
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

Ok dzięki za info.Nie będę przetaczał skoro tak.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 15:20   #23
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

kup ATE i będzie spokój
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 13:02   #24
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

witam wszystkich odswieze temat drgan na kierownicy wkoncu doszedlem co jest grane po zimie zrobilo sie cieplo wiec zalozylem letnie opony a tu niespodzianka drgania jak cholera wiec zamienilem kola przod na tyl i odwrotnie i drgania ustaly wina byla opon ta z prawej bylajakas wadliwa i byla uszkodzona od wewnatrz na zewnatrz zadnego wybrzuszenia kompletnie nic opony praktycznie nowe maja okolo 10 tkm i je szlak trafil chyba jakis bubel fabryczny opony firmy Continental az sie zdziwilem ze je trafilo okolo 7mm bierznika i znowu trzeba wywylic kase na dwie nowe oponki ale bezpieczenstwo nadewszystko .
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 14:58   #25
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

No z oponami tak bywa...ja po założeniu kół letnich też mam lepiej - lepsze opony.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2010, 14:02   #26
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

Cytat:
Napisał czytaczforum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałem wiele Twoich postów i widze że masz nie przeciętną wiedze na temat Galaxy i aż sie dziwię że o toczeniu tarcz na aucie nie słyszałeś.swego czasu miałem ROVERA i zdjęcie tarcz to nie mały wydatek bo bez niszczenia łóżysk sie nie da.I tu poznałem tę metodę.Warunek żadnych luzów na wahaczach.
Jakiego tego Rovera miałeś że poniszczyłeś łożyska przy ściąganiu...jakaś paranoja..ja przy mojej 200 zdjołem bez żadnego problemu...mam podobny problem przy moim Galaktycznym ..po zdjęciu zimowych kół założyłem alusy i do 100 km/h jest ok,powyżej zaczynają się drgania a na 100% alu są dobrze wyważone..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2010, 16:28   #27
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

Cytat:
Napisał grzela33starachowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..po zdjęciu zimowych kół założyłem alusy i do 100 km/h jest ok,powyżej zaczynają się drgania a na 100% alu są dobrze wyważone..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd to twierdzenie ?! Przed założeniem wyważałeś po sezonie ?! jeśli nie to najpierw kapciarz i każde koło na maszynę a dopiero potem można twierdzić że ma się koła wyważone. Wiem co piszę , wystarczy jedna lepsza dziura (których nie brakuje) lub mocniejsze hamowanie i całe wyważenie w d...e. Samo wyważenie nie pomorze jeśli jest uszkodzona osnowa opony widać to gdy koło się toczy w górze bez obciążenia najlepiej od czoła opony, ale to wie każdy PORZĄDNY kapciarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 08:36   #28
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

Cytat:
Napisał Mario16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd to twierdzenie ?! Przed założeniem wyważałeś po sezonie ?! jeśli nie to najpierw kapciarz i każde koło na maszynę a dopiero potem można twierdzić że ma się koła wyważone. Wiem co piszę , wystarczy jedna lepsza dziura (których nie brakuje) lub mocniejsze hamowanie i całe wyważenie w d...e. Samo wyważenie nie pomorze jeśli jest uszkodzona osnowa opony widać to gdy koło się toczy w górze bez obciążenia najlepiej od czoła opony, ale to wie każdy PORZĄDNY kapciarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stwierdzam to ponieważ 3 dni temu je wyważyłem ... po prostu trzeba będzie wolniej jeździćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2010, 22:52   #29
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

Niekiedy 5gram wystarczy i będą drgania.
Ja zmieniłem gumiarza i od tamtej pory jest OK
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2010, 07:48   #30
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: wibracje podczas hamowania

kolego Galo wiem ze wystarczy 5 gram ale ja tez najpierw sprawdzilem felgi potem inne zeczy a koszt wywazenia jednego kola to kwestja 10-15 euro jak mam tak sobie zmieniac gumiazy to po paru testach taniej bedzie kupic opone i zalozyc i miec swiety spokoj opona kosztuje 895 euro z montazem to sobie policz
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.