Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2010, 20:22   #21
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

przyznam się bez bicia - filtra paliwa nie wymieniałem..
chyba zrobie to na początku - skomplikowane?
Jak wymiana nie pomoze to zajrze to zaworu WG...
A może ktoś z Poznania/okolic Poznania jest kto tam "obluka" ?
Wolę zapłacić niż coś spartaczyć.. :-(

mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 08:16   #22
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Cytat:
Napisał mkonieczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skomplikowane?
Banalnie proste.Odkręcasz na dole śrubkę(klucz 10 lub 12),spuszczasz paliwo z filtra,odkręcasz u góry śrubę(tą która łączy filtr z obudową),wyciągasz stary,zakładasz nowy(zwróć uwagę na oringi,jeden jest minimalnie większy i ten przychodzi chyba u góry),napełniasz ropą,i kręcisz rozrusznikiem aż się odpowietrzy.Trzeba mieć bardzo dobrze naładowany akumulator.Można trochę mu pomóc napełniając również przewody paliwowe za pomocą strzykawki.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 20:08   #23
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

i tak auto stoi u mechanika/blacharza to poprosze, żeby za jednym zamachem wymienił mi filtr paliwa.. boję się, ze nie dam rady odpowietrzyć i od razu czarne mysli bedą mi przez głowe przechodzić, że coś zje*alem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoja drogą caly czas chodzi mi po głowie.. od czego ma takie duże spalanie i dlaczego nie ma mocy.. przeciez membramy są si (znajomy sprawdzał), trzpień wypolerowany.. Mhmm
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 22:34   #24
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Banalnie proste.Odkręcasz na dole śrubkę(klucz 10 lub 12),spuszczasz paliwo z filtra,odkręcasz u góry śrubę(tą która łączy filtr z obudową),wyciągasz stary,zakładasz nowy(zwróć uwagę na oringi,jeden jest minimalnie większy i ten przychodzi chyba u góry),napełniasz ropą,i kręcisz rozrusznikiem aż się odpowietrzy.Trzeba mieć bardzo dobrze naładowany akumulator.Można trochę mu pomóc napełniając również przewody paliwowe za pomocą strzykawki.
Banalnie kolego to źle ty to robisz. Po co męczyć akumulator skoro od tego jest pompka na filtrze. Ja zdejmuje cały filtr razem z obudową i dopiero potem go rozbieram. Składam w odwrotnej kolejności. Potem zakładam na niego tylko ten wężyk, który idzie od zbiornika A pod ten wylot na pompe podładam szmatę i pompuje tak dlugo aż nie będzie ropka pożądnie sikać. Potem zakładam przewód na pompę i odpalam od strzała bez zająknięcia bo wszystko jest odpowietrzone. Całość około 10min roboty...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 07:19   #25
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całość około 10min roboty.
Chciałbym to zobaczyć przy demontażu całej pompki.Niepotrzebna dodatkowa robota przy demontażu i montażu całej pompki.I tak musisz później zdemontować filtr i założyć nowy.Poza tym każdy ma swój sposób i nie mów mi że robię to źle(rzecz gustu),co najwyżej mogę to robić inaczej.


Ps. pompkę nie jesteś w stanie wypompować idealnie całego powietrza i nie pisz tu pierdół,że po wymianie filtra auto pali od strzała.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 10:21   #26
maciasgawcio
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Ozorków
Model: Mondeo MKII kombi + Fiesta MKIV
Silnik: 1,8 TD + 1,25 16V
Rocznik: 2000 + 1998
Postów: 107
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Kolega Matroq nie pisze bzdur. Robie to dokladnie tak samo jak on i auto odpala od strzała.
pozdrawiam
maciasgawcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 10:29   #27
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Uro2 rób jak chcesz, ale po co męczyć akumulator kilka minut skoro jest pompka i jeszcze sprawiać, że pompa wtryskowa i wtryski na słucho pracują... to niezbyt zdrowe. A dwie śrubki nr 13 odkręcić, żeby wyjąć całą obudowę to nie problem bo od razu jest dostęp dużo lepszy... Ale każdy robi jak uważa.

A wracając do tematu to jakby WG było zacięte w pozycji otwartej to nie osiągnąłbyś kolego ciśnienia 1 bar bo poprastu spaliny szły by w wydech a nie na turbo. Zreszta ciśnienie to masz spore bo fabrycznie w mk2 jest chyba 0.8bara (według "sam naprawiam") może w mk1 było więcej hmmm....
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.

Ostatnio edytowane przez matrog19 ; 04-05-2010 o 10:33
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 11:08   #28
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

no to czym w takim razie wytłumaczyc "mułowatość" i wysokie spalanie?
Wprawdzie jak wcześniej miałem zapieczony trzpień do dłuuugo dluuuuugo rozpędzal się do 130km/h i wiecej nei chciał..
Teraz pomimo iż jest mułowaty i dużo spala to dałem radę do na A2 do 160 pocisnąć a pewnie i poszedłby więcej ale bałem się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 12:21   #29
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Zacznij kolego od tej wymiany filtra paliwa no i powietrza też. To podstawa, żeby dalej myśleć. Mój na klimie więcej niż 6.5 litra w mieszanym cyklu nie weźnie a noge mam czasami cięższą lecz 3 tys obrotów nie przekraczam i nie mniej niż 2 tys żeby nie mulić. Wymień filtry i sprawdź.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 14:45   #30
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Jeździłem 1 dzień bez filtra powietrza - auto było żwawsze i słyszałem turbinkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Założyłem z powrotem stary filtr powietrza - auto osłabło i to znacznie..
Kupiłem nowy filtr powietrza - auto nadal bez ducha!
Mechanik wymieni mi filtr paliwa i od razu zajrzy tam ażeby sprawdzić czy nie jest zasyfiały.. mam nadzieje, że to pomoże..
Przyznam się bez bicia, ze ja równiez staram się nie przekraczać 3tys obrotów.. z reguły jeżdżę tak ok 2000-2500 i w takim cyklu spala mi ok 7-8l
Od 2 tyg jak auto straciło ducha to zauważyłem, że spalanie oscyluje nawet ok 10-12l..
Jak wymiana f.paliwa nie pomoże to gdzie mogę szukać usterki? Powietrze do boostera się dostaje bo czuć lekkie dmuchanie przy zdjęciu go z boostera - obadam czy nie ma czasami gdzies pęknięcia na tym gumowym wężyku.. Aczkolwiek, z tego co mówiliście to ciśnienie mam prawidłowe..
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.