Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-06-2012, 23:19   #21
justynak84
ford::amateur
 
Imię: Justyna
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: Bełchatów
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Witam
Mam dokładnie taki sam problem jak wito1. W trakcie wyprzedzania pojawia się komunikat "Awaria silnika". Po zatrzymaniu auta, wyłączeniu silnika oraz jego ponownym włączeniu brak komunikatu. Czy ktoś ma/miał podobnie?

justynak84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2012, 00:05   #22
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Cytat:
Napisał justynak84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma/miał podobnie?
Tak, w tym wątku pełno było takich osób.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 12:59   #23
langos7
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Ford Fiesta VII
Silnik: 1.6. tdci econetic
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Witam,
mój problem wygląda następująco. W poniedziałek odebrałem kupiona, uzywana Forda Fiestę 1.6. tdci econetic z 2010 od autoryzowany dealera Forda. W ten sam dzień (na zew. temp. minusowa) pokonałem trasę ok 100 km i wszystko działało bez zarzutu - do następnego dnia. Po odpaleniu wszystko okej, pojeździłem 10 minut normalnym tempem aż po gwałtownym przyspieszeniu wyskoczyl komunikat "awaria silnika - natychmiast serwis" oraz żółta kontrolka. Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika kontrolka zgasla. W serwisie powiedzieli mi, że to normalne, że jest jakiś czujnik od paliwa, który jest w focusach, fiestach i mondeo bardzo czuły i takie coś może wyskakiwać. Następnego dnia znowu po gwałtownym przyspieszeniu, wyskoczyl komunikat, ktory zbagatelizowalem az samochod w koncu stracil moc, a oprocz zoltej kontrolki silnika pojawila sie czerwona od akumulatora i oleju. W serwisie powiedzieli, że samochod byl podlaczany do systemu, wszystko bylo sprawdzane i bylo ok i kontaktowali sie z pierwszym wlascicielem, ktory przyznal sie, ze tankowal ostatni raz na jesieni i w dodatku ecodiesel (jak odbieralem samochod bylo ok 7 litrów paliwa, od razu w pon. dolalem ok 10 normalnej ropy) i że to jest przyczyna, a takze ze musze wyjeździć to paliwo a samochodem wjechac do cieplego garazu. Moje pytanie do Was - paliwo, paliwem, ale dlaczego wyskakuja kontrolki oleju i akumulatora? Czy rzeczywiscie, moze byc przyczyna to, co odpowiedzieli mi w serwisie? Czy mam nie bagatelizować problemu i od razu oddać samochod do innego serwisu?
langos7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 13:07   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Kolego, jeżeli kupiłeś auto od dealera Forda, to reklamuj usterkę. Inaczej prawdopodobnie czeka cię regeneracja wtryskiwaczy lub pompy wtryskowej, lub i to i to. To są większe pieniądze, idące w tysiące złotych - razem nawet ponad 5.000 zł (a w ASO nawet lepiej nie pytać o ceny, bo to masakra).
Możliwe jest, że to drobiazg - nie upieram się, ale to bardzo, bardzo mało prawdopodobne. Usterka taka jest nieodzownym czynnikiem przy wiekszym przebiegu auta z systemem CR - myślę, że dlatego zostało sprzedane...
Prawidłowe postępowanie polega na na sczytaniu błędów, ale z tego co piszesz w serwisie ściemniają w żywe oczy i nie mówią jakie błędy wyskoczyły. Powinieneś dostać wydruki z testu , i to powiedziałoby wiele o przyczynach awarii. A tak - jak trochę w męczarniach pojeździsz - stwierdzą, że zatankowałeś złe paliwo i że oni w takiej sytuacji nie ponoszą winy za usterkę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-01-2013 o 13:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 13:32   #25
langos7
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Ford Fiesta VII
Silnik: 1.6. tdci econetic
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Fakt jest taki, że samochod byl w salonie - prawdopodobnie w zamknietym pomieszczeniu i nie bylo mrozow i od razu po odpaleniu ruszylem, wszystko bylo normalnie. Przejechalem nim 100 km. Na drugi dzien, kiedy pojawil sie w nocy silniejszy mroz, pojawily sie objawy. Wlasnie wstawilem samochod do podziemnego garazu, tam na pewno jest temp. plusowa wiec pod wieczor odbiore samochod i sprawdze czy komunikat sie pojawia. Ale czy mroz i zle paliwo moze byc przyczyna takich komunikatow? czy to sciema?

EDIT: w parkingu podziemnym +2 stopnie,2h w parkingu i samochod jechal i przyspieszal bez zarzutu, bez zadnych komunikatow. Zobaczymy co bedzie po wyjezdzeniu biodiesela i wlaniu normalnej zimowej ropy.

Ostatnio edytowane przez langos7 ; 17-01-2013 o 16:19
langos7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 17:11   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Jeżeli był zatankowany letnim paliwem i stał potem cały czas w pomieszczeniu - to przy dużym mrozie wytrąci się parafina z paliwa i zatka filtr. Auto wpierw straci moc, zacznie kopcić na biało, potem zgaśnie.
Problem w tym, że akurat w obecne dni nie ma dużych mrozów - do -5 stopni paliwo letnie powinno na 100% nie stwarzać żadnych kłopotów.

Jeżeli masz wątpliwości w tym względzie, pojedź od razu z ciepłego garażu np na BP i zatankuj do pełna Diesla Ultimate. Ewentualnie dodaj jeszcze markowego depresatora, np STP.

Ale nie wydaje mi się to przyczyną.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-01-2013 o 17:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 08:10   #27
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto wpierw straci moc, zacznie kopcić na biało, potem zgaśnie.
Nie koniecznie. W moim mondeo mk3, odcinka jest od razu, bez żadnego ostrzeżenia. Sprężynka i auto stoi. Po kilku próbach jazdy zapala się check. Tak miałem zeszłej zimy. W tym roku odpukać jest dobrze. Najwidoczniej czujnik ciśnienia paliwa awaryjnie unieruchamia silnik.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2013, 09:39   #28
langos7
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-01-2013
Model: Ford Fiesta VII
Silnik: 1.6. tdci econetic
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Wczorajsza jazda zakończyła się wizytą w serwisie, auto straciło moc i nawet po ponownym odpaleniu nie chciało ruszyć. Wizyta zakończyła się podłączeniem pod komputer i wymianą filtra paliwa. Przyczyną zanieczyszczenia filtra był prawdopodobnie jesienny biodiesel, które został po poprzednim właścicielu w baku (o czym do środy nie wiedziałem). Paliwo zostało spuszczone, filtr wymieniony. Auto działa.
langos7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2015, 17:17   #29
wito1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Thumbs up Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Witam
ponownie po 3-letniej przerwie. W międzyczasie byłem w serwisie Forda, powiedzieli mi tam, że przyczyną pojawiającego się podczas przyspieszania (wdepnięcia gazu i w dodatku jadąc po górę) komunikatu jak w temacie i czerwonej kontrolki jest zbyt niskie ciśnienie sprężania w turbinie o zmiennej geometrii łopatek, prościej mówiąc długotrwałe jeżdżenie na tzw. "emeryta" chociaż w moim przypadku tak nie było ale poprzedni właściciel mógł "zagłaskać turbinę" i dlatego jest problem. Powiedzieli, że są dwa wyjścia albo wymiana turbiny (w aso 5 tys) albo dalej jeździć "na emeryta" oszczędnie wybrałem to drugie, przynajmniej mam małe spalanie a na trasie muszę się po prostu powoli rozpędzać. Doszedłem do takiej wprawy, że przez ostatni rok ani razu nie włączyła mi się czerwona kontrolka awarii silnika.
Po 5 letnim użytkowaniu wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony, i wpływ na to mogą również mieć wspomniane: filtr paliwa, czujnik ciśnienia (jeszcze nie przerabiałem), złe paliwo, dobry akumulator na łatwe odpalanie zimą codzienna jazda żeby doładować, itp.
Pozdrawiam i Spokojnych Świąt.
wito1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.