Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2010, 12:08   #21
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

zona pewnie zareaguje na komunikat - brak klucza w aucie

__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 12:57   #22
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obstawiam ze bez problemu mozna to zrobic. cala elektronika ku temu potrzebna jest - zostaje kwestia softu. jest wiele alarmow dokladanych do auta ktore maja antyporwanie tak rozwiazane - po odjechaniu iles metrow od nadajnika (jesli nikt go jako brylok do kluczy nie potraktowal) auto odpala alarm, awaryjne, rygluje drzwi i odcina zaplon - tam nikt sie nie martwi o "dobro" zlodzieja. z drugiej zas strony faktycznie zaden producent bezkluczykowych aut tego nie uzywa - moze w trosce o klienta ktoremu zawiedzie karta/klucz?
Widzisz?? czyli są takie systemy i jakoś to funkcjonuje. Po za tym jakby się auto miało wyłączyć po 3-4 sek to do jakiej prędkości w tym czasie rozpędzi ??? Mówisz że ma ujechać kilka metrów powiedzmy hm... kluczyk działa chyba w odl. 1.5-3 m (nie wiem dokładnie bo nie mam tego keya, ale jakoś tak)
W większości przypadków złodziej lub też żonka pewnie nie zdążył(a) by ruszyć( te 3-4 sek to ledwo wsiądzie i bieg wrzuci) a jak już się uda to góra 20 km/h więc co to za prędkość.

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiesz co to chyba nie jest tak ... są zewnętrzne i wewnętrzne czujniki

ja nie mam KeyFree a tylko przycisk Ford Power ale jak tylko wysiądę z auta z kluczykiem mam informację ze kluczyk poza autem ...

więc sensowne było by gdyby wysiadasz z kluczykiem to nie możesz odjechać (nie wiem jakoś elektronikę tak zestawić), a po jakimś czasie sam samochód gaśnie, myślę że to nie jest super skomplikowane do ustawienia w kompie
Zgadzam się z tym co mówi Leonzaw. Szczególnie jak bateria padnie w pilocie. Są tu 2 przypadki, które mają pewne warunki do spełnienia (czujniki wew i zewn).
Cytat:
Napisał slavco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hm... skoro go nie można odpalić gdy klucza nie ma w środku to tak na logikę wysiadając przy zapalonym aucie w momencie opuszczania auta powinien chyba się wyłączyć.

1.Kluczyk sprawny i zewnętrzne czujniki go wykrywają(bo właściciel wysiada w kluczykiem w kieszeni), a w środku nie ma żadnego (nawet zapasowego) wtedy gaśnie.
2.W przypadku padnięcia baterii w czasie jazdy czujnik w środku nie wykrywa klucza, ale jednocześnie zewnętrzne do nie "widzą"(właściciel dalej siedzi w środku) i wtedy auto jedzie dalej, by nie doprowadzić do wypadku.

Nie wiem jak jest, ale gdybym miał projektować system to tak bym to rozwiązał.
to wystarczy zrobić odpowiednie skrypty w programie czyli przepisanie tych 2 pkt na język programowy. I tyle, żadnej elektroniki dodawać nie trzeba, bo to co potrzebne, już jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak mówi Leonzaw i kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez slavco ; 13-04-2010 o 13:27
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 13:31   #23
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

Keisim, tak faktycznie nie powinno być ... po prostu jak kluczyka nie ma w środku to nie rusza, a po pewnej chwili (powiedzmy 5 min sam gaśnie.

oczywiście że jak by było tak jak napisałeś to zwłaszcza w Stanach procesy wielomilionowe gwarantowane.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 13:50   #24
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

hm... a chciałbyś na trasie mieć tak że bateryjka ci się skończy i samochód staje... drugiej baterii nie masz. I co ?? Okazuje się że masz samochodzik na... baterie hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdybym mógł zmieniać skrypty w sofcie to bym dołożył swój pomysł
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 13:57   #25
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Keisim ... po prostu jak kluczyka nie mi ma w środku to nie rusza
Tak jest zrobione teraz. Bez klucza w środku nie odpalisz auta. Rozpatrujemy przypadek, gdy klucz "opuszcza" auto w trakcie pracy silnika ... ciekaw jest jakby to miało być że nie rusza?? najprościej jak silnik zgaśnie złodziej ma 0 szans.
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 15:17   #26
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

A nie można by było mieć takiego gniazda, gdzie po fizycznym włożeniu klucza nawet z rozładowaną bateryjką auto odpali? Wtedy wszystko miało by sens i było rozwiązane. Wysiadasz z kluczem - auto staje po jakimś czasie. Rozładuje się bateria - dostajesz najpierw informacje, że jest brak kluczyka. Masz ileś tam czasu żeby go znaleźć i wsadzić w gniazdo i pomykasz sobie dalej. Ja to bym właśnie w ten sposób rozwiązał.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 15:41   #27
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

Jak go musisz gdzies wsadzac to po co ci ten pilot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Wystarczy kluczyk.
A tak wogole nie rozumiem tej dyskusji.Jezeli key free ma wg was wady to go nie kupujcie i po dyskusji.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 16:15   #28
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

Cytat:
Napisał donpedro60 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak go musisz gdzies wsadzac to po co ci ten pilot Wystarczy kluczyk.
Chodziło mi o sytuację awaryjną (np. rozładowana bateria), a normalnie nigdzie by się go nie wsadzało.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 16:20   #29
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie można by było mieć takiego gniazda, gdzie po fizycznym włożeniu klucza nawet z rozładowaną bateryjką auto odpali? Wtedy wszystko miało by sens i było rozwiązane. Wysiadasz z kluczem - auto staje po jakimś czasie. Rozładuje się bateria - dostajesz najpierw informacje, że jest brak kluczyka. Masz ileś tam czasu żeby go znaleźć i wsadzić w gniazdo i pomykasz sobie dalej. Ja to bym właśnie w ten sposób rozwiązał.
hm... odkryłeś AmerykęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na poważniej to jest tak jak mówisz.W miejscu stacyjki jest zaślepka, ściągasz ją i wsadzasz cały klucz w zagłębienie. W co do baterii to wyskakuje info na conversie że już słaba bateria i pasowałoby już ją wymienić.
Pozostaje kwestia tego, że jak tylko wysiądziesz z kluczem to auto powinno gasnąć, a tego nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bodajże u żadnego producenta(jak się mylę to mówcie gdzie tak jest).
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 17:08   #30
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: key free. odpalone auto moze odjechac bez klucza??

gasnac wcale nie musi gdy wysiadasz i auto stoi (idziesz brame otworzyc, przesiadasz sie z drugim kierowca etc) wystarczy ze zgasnie przy probie ruszenia - jesli zaraz ktos napisze ze to skomplikowane to polecam jazde moja honda ntv z lat 90'. jesli boczna nozka nie jest schowana to spokojnie silnik pracuje ale zaraz po wbiciu biegu gasnie - nie trzeba nawet sprzegla puszczac - podobne rozwiazanie i unikniemy domniemanych wypadkow a i zapalonym autkiem bez klucza w srodku nikt nam nie odjedzie - co do padniecia bateri to przecie mozna dopisac do skryptu linijke z wyjatkiem aby nie gasil silnika gdy klucz "znika" w trakcie jazdy - bezpiecznie pozwoli dojechac a malo kto kradnie auta w biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
key free , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.