Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2010, 14:26   #21
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Więc przylutowane. Jednak nic to nie dało, pilot sprawdzany na maszynie, wysyła prawidłowy sygnał. Pozostała kwestia odbiornika w aucie, może antena ?? Trzeba się wybrać do Elektryka, tylko znajdź tu takiego co ogarnia Mondeo.......Igła w stogu siana.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 20:11   #22
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

mam to samo i niestety w obu pilotach na raz takze styki raczej odpadaja. raz jest dobrze a raz zle. programowanie nic nie daje.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2010, 20:24   #23
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

kolego miałem to samo zaprogramowałem i działa zerknij czy to dobrze robisz bo u mnie raz działał pilot raz nieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.a teraz działają dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Na początku tez miałem ułamki ale spokojnie poczytaj jak to zrobić i zaprogramujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 15:53   #24
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

heh mam ten sam problem. Zmieniałem baterię i oczywiście nic to nie dawało. Wczoraj chciałem zaprogramować kluczyk, tak jak koledzy wcześniej opisali, ale nie wyszlo ponieważ w ostatniej fazie programowania trzeba nacisnąć jakikolwiek przycisk w pilocie a ten....właściwie nie reagujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 19:04   #25
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

u mnie kiedys po programowaniu poprawialo sie na lepsze - lapal nawet z 20m. teraz to nie dziala - moze faktycznie zajrze do tych stykow ale wpierw chyba wymienie baterie
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 12:57   #26
mickow2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-12-2010
Skąd: sŁUPSK
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Witam, mam ten sam problem co Siwyxxx
od jakiegoś czasu nie działa w pilocie żaden przycisk, wymieniałem baterie i nic, programowałem kluczyk tak jak podają niektórzy i sygnał dźwiekowy z odbiornika w samochodzie jest ale później jak nacisne który kolwiek z przycisków w pilocie żeby go zaprogramować to zero reakcji nie ma sygnału i pilot dalej nie działa, czy ktos ma jakiś pomysł? Czy musze zakupić nowy kluczyk czy całe sterowanie wraz z kluczykiem tzn ze stacją odbiorczą?
Jak moge sprawdzić czy nadajnik w kluczyku jest dobry? lub czy stacja odbiorcza jest ok?
mickow2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 17:47   #27
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

a nie pomyślałeś kolego mickow2 , że kluczyk poprostu sie juz wysłuzył po prawie 10 latach eksploatacji, to nie są niezniszczalne rzeczy. Podobnie jak po jakimś czasie przestają reagować przyciski w telefonie czy innych urzadzeniach elektronicznych posiadajacych klawiature.Zużycie następuje wskutek trwałego odkształcenia sie podkladki pomiedzy klawiszem a ukladem scalonym lub wytarciem samej sciezki na płytce ukladu jezeli klawisz/przycisk bezpośrednio sie z nia styka w wyniku czego nie jest przekazywany właściwy sygnał do urzadzenia odbiorczego.

Więc wg. mnie pozostaje nabyć nowy nadajnik do kluczyka
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2010, 18:55   #28
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Witam. Mój pilot też przestał kiedyś działać, próbowałem wszystkiego a wystarczyło podgiąć lekko i przeczyścić blaszki od baterii które stykają się z płytką, zaczął działać. Z tym że dobrze działa gdy jest ciepło i sucho, gdy zimno i mokro działa po którymś wciśnięciu więc wina leży też pewnie w instalacji centralnego zamka?
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 19:15   #29
misu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 Tdci 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 11
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Cytat:
Napisał asterix78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mój pilot też przestał kiedyś działać, próbowałem wszystkiego a wystarczyło podgiąć lekko i przeczyścić blaszki od baterii które stykają się z płytką, zaczął działać. Z tym że dobrze działa gdy jest ciepło i sucho, gdy zimno i mokro działa po którymś wciśnięciu więc wina leży też pewnie w instalacji centralnego zamka?
Panowie trzymać się tego co napisał kolega asterix powyżej , nie poddawać się, próbować do skutku.

Mój skurczybyk nie działał prawie rok i tylko przypadek- awaria przycisku klapy (kombi) spowodowała, że zabrałem się do tematu.

1. wyprułem przycisk klapy (szukam mikrostyku)

2. wyprułem zamek kierowcy, gdyż nie chciał się odblokowywać z klamki (od środka), nie wiem czy nie poskutkowało całonocne odpięcie, ale jak ręką odjął wszystko nagle zadziałało.

3. pilot - bez nadzieji na efekt rozebrałem dziada (kilka tygodni wcześniej zalałem go wd40 - 0 odzewu) i "poprawiłem" mu wszystkie blaszki i ... nagle słyszę jakieś głosy z garażu idę próbuję i działa zmartwychwstał, k.... i działa...

Także żadne ASO i tego typu pajace - próbować samemu, czytać to forum i oszczędzać dzięki niemu, bo jakby tak dobrze policzyć te wszystkie drobne awarie, naprawiając w ASO, to drugie Mondeo stałoby na podjeżdzie... Powodzenia.
misu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 19:31   #30
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Pilot w kluczyku nie zawsze działa.

Ale tez jak kluczyk nosi sieprxzy telefonie tez moze zaczac szwankowac a jest to opisane jak zaprogramowac kluczyk i jest to góra 2minuty roboty i juz chodzi jak złotoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.SAm to doswiadczyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo gubił kody i juz nieotwierał siez pilota tylko z kluczykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.