Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2004, 20:15   #21
Simon Templar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Wrocław
Postów: 10
Domyślnie

Tak sobie czytam Wasze posty i czytam... Od 2 tygodni mam dylemat jaka zalozyc instalacje LPG do mojego Mondeo 1.8 16v ze skrzynia automatyczna. Wszedzie mi doradzaja BRC sequent za 4400 zl ale jakos nie przemaiwa do mnie cena tego zestawu szczegolnie, ze moje autko ma 10 lat i jakos nie usmiecha mi sie wykladac takiej kwoty...
Problemem jest to, ze mam w rodzinie czleka ktory zajmuje sie LPG i to wlasnie BRC i przekonuje mnie, ze przy plastikowym kolektorze nie mozna zlozyc innej instalacji jak wyzej wymieniona... Skoro kolega zlozyl do swojego Mondeo instalacje 2 generacji i to BRC to moze i ja sie pokusze... Polecacie zaklad ABART we Wroclawiu ?

Simon Templar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2004, 19:15   #22
crater
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus Mk2, Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 252
Domyślnie

Ja zakładałem w Abarcie w Legnicy, ale to oddział tego wrocławskiego, i we Wrocławiu na pewno mają większą praktykę.
__________________
Mondeo 1.8 16V Ghia hatchback + LPG
crater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2004, 22:08   #23
woj111
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: NJ Keansburg
Model: Fusion usa
Silnik: 2,3l
Rocznik: 2008
Postów: 98
Domyślnie

Uważam ,ze II genaracja do tego auta będzie wystarczajaca , nie musisz obawiać się problemów jeżeli tylko wszystko będzie dobrze wyregulowane i przede wszystkim swiece i przewody będa się dobrze sprawowały.
Będziesz zadowolony z gazu a co za tym idzie kilka złotych zaoszczędzisz na gazie jak i na instalce.
__________________
Fusion 2,3 l
VW Passat 1,8t
VW Jetta 2,5
woj111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2004, 10:04   #24
Simon Templar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2004
Skąd: Wrocław
Postów: 10
Domyślnie

crater,

Czesc...

I jak tam sie gazik sprawuj w Mondziaku ?
Simon Templar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2004, 22:40   #25
crater
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus Mk2, Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 252
Domyślnie

Cześć Simon Templar
A odpukać, dobrze. Różnicy po mieście nie odczuwam (a dalej nie mam na razie okazji ani czasu jeździć). Spalanie (po pierwszym teście) zaskakująco niskie - 9,6/miasto.
Niepokoi mnie tylko, że potrafi zgasnąć sobie, i nie mogę na razie wyczuć dokładnie w jakich okolicznościach to się dzieje. Myślę, że regulacja u monterów po ok. 1000 km problem rozwiąże. A Ty już zamontowałeś ???

Pozdr.
__________________
Mondeo 1.8 16V Ghia hatchback + LPG
crater jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2004, 08:14   #26
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie

no rzeczywiscie spalanie zaskakujaco niskie. Ja nie schodze w miescie ponizej 11. Tym bardziej ze spalanie katalogowe w miescie to chyba 11 PB.
Byc moze zalezy to od miasta w jakim sie jezdzi, natezenia ruchu w nim, korkow itp. Moze masz wiecej przelotow na wyzszych biegach.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2004, 09:18   #27
PabloG
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2004
Skąd: Wrocek
Postów: 226
Domyślnie

co do ABARTA to mam jedno zastrzeżenie, niby jest długa gwarancja ale żeby ją mieć to trzeba być co pewien czas u nich. Ja się umawiam przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem (taki mi dają termin) a autki sporo jeździ poza Wrockiem i nie zawsze mogę wiedzieć czy akurat będę. Potem przyjazd na godzinę i du.....a nie ma wolnego mechanika więc czekam....czekam......czekam......czekam....wku... ..m......czekam pogodzinie albo półtorej łaskawca się zjawia i w 10 min robi przegląd..... może dlatego autko pali mi 15 w mieście na II generacji.
PabloG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2004, 13:39   #28
woj111
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-08-2004
Skąd: NJ Keansburg
Model: Fusion usa
Silnik: 2,3l
Rocznik: 2008
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
...czekam pogodzinie albo półtorej łaskawca się zjawia i w 10 min robi przegląd..... może dlatego autko pali mi 15 w mieście na II generacji.
Ciekawe podejście do klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnio sprawdzałem ile pali II gen miasto- 9,5-11,5
trasa 8,5-10
i uwazam ,że są to przyzwoite wyniki.
Ale 15 to juz lepiej jeżdzić na benzynie.
__________________
Fusion 2,3 l
VW Passat 1,8t
VW Jetta 2,5
woj111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2004, 15:03   #29
PabloG
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2004
Skąd: Wrocek
Postów: 226
Domyślnie

jest tylko jeden problem na trasie mam 9-10. Czyli trasa jest OK a wynik w mieście jest spory. Dotychczas winą obarczałem auto - silnik 2.0 i masa kombi 1400. Mieszkam we Wrocławiu i robię w nim krótkie trasy 6-10 km czasem x2 czasem x3 (koreczki i inne przyjemności) . Specyfika jazdy również nie sprzyja oszczędzaniu - czyli mam troszkę ciężką nogę.
Dowiadywałem się ile mają inni i wychodzi 1-3 litrów mniej w mieście przy 2.0 silniku. Ale..... rozmawiałem z TAXIażem Audi 100 2.6 litra i jemu pali 17 litrów przy spokojnej jeździe.
PabloG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2004, 11:31   #30
Jacek75
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2004
Skąd: Świdnica
Model: Transit Custom
Silnik: 2,2 TDci
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie

Ja zakładałem w ABART-ci we wrocku, nie na rzekam tylko jak na regulacje to niestety musze zwalniać się z pracy bo niby mają czynne do 19-tej w tygodniu to mechanicy są do 16-tej a w soboty to nie pracują mimo, że na ich stronie podają że pracują. To tyle o abarcie. Jeżeli chodzi o spalanie to w granicy 10-11l/100km po mieście - myśle ,że w normie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Przy instalce II gen. to jak poprzednicy piszą koniecznie wymiana kabli i świec, ja sprawe zbagatelizowałem, mimo, że wszyscy trąbią o tym no i rozwaliło mi puszke rezonansową, ale wymieniłem co trzeba, puche posklejałem czymś w rodzaju kropelki i chula.
__________________
Mondeo 1,8 Ghia '94
Jacek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.