Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2016, 21:52   #21
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

W starym module poduszki muszą być jedno nabojowe z dwu nabojowymi nie zadziała.

J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2016, 11:01   #22
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Kilku rzeczy na pewno jestem pewien:

Przed moim dzwonem, a po tym u poprzedniego właściciela były poduszki dwunabojowe i takie też zamontowałem. Sterownik również wymieniłem ze zgodnością co do numeru na nim.
Również jak wspomniałem wcześniej mechanik twierdzi, że czujnika na 100% nie było, pokazał mi nawet stary pas przedni. Wtyczki od czujnika również nie było, bo jak stwierdził gdyby ją zauważył to by dochodził gdzie jest czujnik lub dlaczego go nie ma.

Tak czy inaczej wygląda na to, że po pierwszym dzwonie ktoś dobrze nakombinował, ale fakt jest taki, że poduszki w trakcie zderzenia wystrzeliły chociaż całość dziwnie wygląda (poduszki dwunabojowe, focus po liftingu, brak czujnika). Zapewne zdecyduje się i podjadę z samochodem i starym sterownikiem do tego samego mechanika. Zobaczymy co wymyśli, czy rzeczywiście przeprogramowanie sterownika wystarczy. Jak go odbiorę to napiszę tutaj co i jak, może się komuś przyda w przyszłości.

Ostatnio edytowane przez dzbyrad ; 27-01-2016 o 11:05 Powód: Drobna edycja
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 12:35   #23
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Re: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Mechanik przeprogramował stary sterownik zobaczył, że ten sam błąd (42) co na nowym sterowniku i rozłożył ręce. Stwierdził, że widocznie ktoś coś mocno kombinował po pierwszym dzwonie w sterowniku skoro jakoś to zadziałało bez czujnika na pasie przednim. Polecił kupić czujnik od samochodu od którego kupowałem pozostałe bebechy i przyjechać to założą czujnik i będę szukać w wiązce pozostałości po kablach od czujnika. Krótko mówiąc nic nowego się nie dowiedziałem a potwierdziło się tylko to o czym pisaliśmy dotychczas.

Postanowiłem więc sam poszukać na spokojnie pozostałości kabli od czujnika i samemu to zrobić. Póki co szukam dokładnego miejsca dla czujnika, tzn. gdzie dokładnie on był montowany. "Wymyśliłem" coś takiego, proszę tylko o potwierdzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (zaznaczone czerwonym kolorem)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2016, 14:25   #24
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Dokładnie to jest to miejsce i ten czujnik o którym pisałem.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 18:02   #25
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Re: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Obiecałem, że jak zakończę temat wymiany poduszek to napiszę o tym, być może komuś w przyszłości to pomoże.

Czujnik zamówiłem i przystąpiłem do szukania pozostałości po nim w związce. Zdemontowałem więc zderzak i reflektory żeby mieć lepszy do niej dostęp. W wiązce ani śladu ale zastanawiały mnie kable z wtyczką od zamka maski. Kolor przewodów w wiązce się zgadzał, które zresztą były skręcone ze sobą. Myślę sobie podłączę tą wtyczkę do czujnika i tak nie mam nic do stracenia. Okazało się, że był to strzał w 10. Cóż... trzeba było to spróbować od razu zanim człowiek odkręcił zderzak i rozbebeszył wiązkę. Oczywiście wyszło na to, że mechanik założył pas przedni od MK1 sprzed liftingu gdzie nie było czujnika, więc trzeba było mu wygospodarować nowe miejsce.

Mechanik twierdzi, że przekładali bebechy 1:1, czyli wynika z tego, że wtyczka od czujnika zderzeniowego była wpięta do zamka przedniego. Co nie zmienia faktu, że po pierwszym dzwonie ktoś wyciął czujnik z softu sterownika poduszek.

Dzięki wszystkim za pomoc.
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2016, 10:28   #26
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Czyli jednak tak jak myslalem. Czy teraz juz Ci wszystko dziala jak nalezy? Nie wyskakuja zadne bledy? Mechanior mogl sie pomylic z wtyczka bo sa do siebie i jedna i druga bardzo podobne.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 07:11   #27
dzbyrad
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 39
Domyślnie Re: Błąd poduszek powietrznych po wymianie

Tak, w komputerze czysto. Kontrola od poduszek zapala się tylko na chwilę kontrolnie na zapłonie i zaraz gaśnie (podobnie jak pozostałe kontrolki) po czym już więcej się nie zapala, więc jest ok.
dzbyrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
airbag



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.