Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2011, 15:26   #21
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał kicaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie popadajmy w obled mocy... wazny jest moment! Moc to w skrocie iloczyn momentu i obrotow. Dla silnikow niskoobrotowych, moc zawsze bedzie o wiele nizsza niz w wysokoobrotowcach, o mniejszym momencie.
kicaj - skoro moc to moment razy obroty to z tego wynika ze mój diesel (320Nm, 140PS) gdyby się kręcił do 6500 obr/min jak benzyna miałby 202 konie

czyli wystarczy żeby diesel sie wyzej kręcił i moc będzie miał wyższą ?

czy zatem niska moc diesli wynika z tego ze się kręcą niżej ?

coś mi tu nie gra - nie może to być takie proste i piękne :-)))

chociaż w sumie patrząc na
a) silniki w japońskich motocyklach - 1000 cm poj, ponad 100 koni - moze dlatego że kręcą się do 18 tys obr/min
b) traktor wujka - może wyrwać drzewo, ma 4 litry pojemności, 2 turbo , 1200 Nm obrotu a tylko 100 koni - kręci się tylko do 2200 obr/min

to a i b potwierdza to co mówisz :-)

eureka


sl

__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium

Ostatnio edytowane przez grizzly ; 03-08-2011 o 15:29
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 19:53   #22
skoru
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo mkV | Volvo XC70
Silnik: 1.5 EB MT | 2.5T AT
Rocznik: 2016 | 2015
Postów: 91
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

grizzly coś dla Ciebie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

seto666 jak tam Twój maksiu? jesteś zadowolony? jak się skrzynia sprawuje?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 20:50   #23
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

bardzo fajny artykuł - wielkie dzięki

moim zdaniem potwierdza on tezę: "diesle miałyby znacznie większą moc (srednio o 45%) gdyby kręciły się tak jak benzyny"



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2011, 08:46   #24
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli wystarczy żeby diesel sie wyzej kręcił i moc będzie miał wyższą ?
teoretycznie tak
praktycznie problem jest zwiazany z czasem spalania i sposobem zaplonu.
Diesel to samozaplon, benzyna - iskra. Dochodzi do tego jeszcze sposob wypelnienia komory spalania, tak by sklad mieszanki byl idealny dla procesu spalania (nie pisze rownomierny, bo wtedy antyprzykladem bylyby silniki GDi) oraz wykorzystanie energi ze spalania do pracy.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2011, 11:32   #25
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Nowoczesne benzyniaki mają już podobny stopień sprężania co diesle. Może więc i diesle wejdą na wyższe obroty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wtedy trzeba podnieść wytrzymałość mechaniczną silnika (wałów, tłoków) - co przy drganiach diesla nie będzie zadaniem łatwym
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2011, 12:25   #26
skoru
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo mkV | Volvo XC70
Silnik: 1.5 EB MT | 2.5T AT
Rocznik: 2016 | 2015
Postów: 91
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Diesle mają największą sprawność w pewnym zakresie obrotów, niskich w stosunku do tych z silników benzynowych i raczej to się nie zmieni - gorsza praca diesla przy wysokich obrotach to wynik zbyt małej ilości czasu na wtryśnięcie paliwa, samozapłon i pracę. Silniki benzynowe, gdzie sami sterujemy momentem zapłonu jest o wiele łatwiej sterowalny stąd te 18 kRPM w przecinakach i F1. Idea Ecoboost polega na pewnym połączeniu zalet diesla (duży stopień sprężania i turbina daje wielki moment obrotowy od dołu) i benzyny (kultura pracy, można wysoko kręcić). Tylko te zapowiedzi o niskim spalaniu esia z 2.0 EcoB trochę odbiegają od rzeczywistości - może to kwestia zbyt częstego korzystania z dobrodziejstw 200 KM? Ja raczej sądzę że to kwestia braku doświadczenia Forda w takich silnikach. VW od wielu lat ma 1.4, 1.8 i 2.0 TFSI - silniki bardzo podobne do EcoB, a palą duużo mniej.
skoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2011, 12:46   #27
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

no nie wiadomo czy 2.0 TFSI w Sharanie będzie palił znacznie mniej niż 2.0EB w S-maxie

wg opinii obiegowej znajomych wlascicieli w pasku 2.0 TSI pali więcej niż w mondeo 2.0EB - ale ja sie pod tym nie podpisuję

sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium

Ostatnio edytowane przez grizzly ; 04-08-2011 o 12:58
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2011, 23:39   #28
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowoczesne benzyniaki mają już podobny stopień sprężania co diesle. Może więc i diesle wejdą na wyższe obroty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wtedy trzeba podnieść wytrzymałość mechaniczną silnika (wałów, tłoków) - co przy drganiach diesla nie będzie zadaniem łatwym
Ostatnio natknąłem się na tekst o nowych silnikach Mazdy (Skyactive) - w dieslu i benzynie stopień sprężania 14:1. Ciekawe jak to się sprawdzi w praktyce (ciekawe czy te silniki będą miały identyczny blok).
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 07:54   #29
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Diesle nie wejdą na wyższe obroty - kwestia fizyki spalania w ropniaku, samozapłonu, prędkości tej reakcji itd. Benzynę da się poganiać zapłonem, można zmieniać kąt wyprzedzenia, w dieslu to tak nie za bardzo

najszybszy diesel jaki widziałem/znam to w BMW 330 - kręci się do 6 tyś , ale więcej to nigdzie nie dane mi było poznać



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2011, 14:25   #30
skoru
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo mkV | Volvo XC70
Silnik: 1.5 EB MT | 2.5T AT
Rocznik: 2016 | 2015
Postów: 91
Domyślnie Odp: 200KM w dieslu w automacie, czy ktoś posiada?

Kurczę ani widu ani słychu kolegi ze skrzynią A6 z tym dieslem.. może ktoś inny ma doświadczenia ze skrzynią Durashift, może ze starszą wersją tego silnika (175 PS)?

Wracając do dyskusji o silnikach diesla i benzynowych i porównania VW TFSI i fordowskiego EB, polecam artykuł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeżeli zaśmiecam temat, przepraszam moderatoraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jemu artykuł też polecamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez skoru ; 11-08-2011 o 12:36
skoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.