Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2012, 17:05   #21
peti1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mondeo mk3 tdci 130km

Cytat:
Napisał rakuu74 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wreszcie navi smiga bez problemu WIELKIE DZIEKI DLA ARTURKA wystarczylo odpiac zewnetrzna antene od wbudowanej navigacji,ale kosztem rowniez pogorszenia odbierania fal radiowych,ale to mi akurat nie przeszkadza jeszcze raz dziekuje
Odgrzebię temat bo mam taki sam problem z GC Navio 500, ale dla mnie jakość fal radiowych jest ważna i może ktoś zna jakiś inny sposób na rozwiązanie tego problemu. Będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

peti1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 11:20   #22
peti1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Witam ponownie i przepraszam że znowu zawracam Wam głowę, ale nie potrafię poradzić sobie z tym problemem i doprowadza mnie to do szału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem odpiąć antenę od GPS w radiu VNR 9000 i nic to nie pomogło. Przetestowałem także inne nawigacje (Lark i Tomtom) i obie działają tak jak moja Goclever Navio 500 Plus czyli czasami (rzadko) działają, ale najczęściej jednak nie chcą złapać sygnału. Generalnie przekręcenie kluczyka w stacyjce lub włączenie radia powoduje natychmiastową utratę sygnału w nawigacjach które testowałem. Zauważyłem także dziwną prawidłowość, gdy samochód jest zimny rano zewnętrzne nawigacje nie działają za nic, ale po kilku godzinach postoju na słońcu gdy auto się nagrzeje to wszystko działa bez zarzutu, wystarczy jedna że auto postoi trochę w garażu i wystygnie znów zaczynają się problemy. Masakra, kompletnie nie mam pojęcia co jest tego przyczyną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę Was o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peti1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 13:06   #23
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,530
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Cytat:
Napisał peti1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] Masakra, kompletnie nie mam pojęcia co jest tego przyczyną [...]
Obawiam się, że większość z nas też nie wie co jest przyczyną

Generalnie - poszukiwania - coś wytwarza / zakłóca pole

Opowieści że ogrzewana szyba zakłóca - to bajki
a) ja i znajomy mieliśmy takie same nawigacje - ja ogrzewana szyba , on bez ogrzewania => w obydwu autach były problemy z sygnałem => czyli szyba nie miała znaczenia
b) inna nawigacja sprawdzona w trzech, różnych autach z ogrzewaną szybą i zero problemu

Jakieś urządzenie w aucie działa nie prawidłowo i powoduje powstawanie zjawisk zakłócający sygnał GPS => szukanie
- może nie do końca sprawne radio
- może fabryczna antena lub przewód antenowy
- może alarm
- może moduł centralnego zamka
- może elektronika w jakimś urządzeniu / module samochodu się przegrzewa i działa nieprawidłowo

Pozostaje metoda eliminacji poprzez wyjmowanie bezpieczników - może trafisz na obwód który powoduje zakłócenia, a potem analiza co jest pod danym bezpiecznikiem

Nie wiem jaki rodzaj miernika polecić do pomiaru sygnału / pola - może ktoś z kolegów pomoże

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 13:20   #24
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Ja obstawiam, że problemy powoduje fabrycznie wbudowana nawigacja. Radioodbiornik też jest urządzeniem pasywnym, mimo to emituje podczas pracy fale radiowe wytwarzane przez heterodynę. Nie wiem dokładnie, jak działa odbiornik GPS, ale podejrzewam, że też może takie fale emitować i powodować zakłócenia innego odbiornika. By to sprawdzić, kolega powinien odłączyć zasilanie tego wbudowanego odbiornika, jeżeli to pomoże, to mamy winowajcę.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 14:50   #25
peti1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

arturek

Dziękuję za pomoc, każda rada jest na wagę złota w tej sytuacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba będę musiał wszystko po kolei sprawdzać, ale mam nieodparte wrażenie, że to właśnie wbudowana nawigacja robi mnie w konia.

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
By to sprawdzić, kolega powinien odłączyć zasilanie tego wbudowanego odbiornika, jeżeli to pomoże, to mamy winowajcę.
Chodziło mi to po głowie, ale nie bardzo wiem jak zasilana jest ta wbudowana nawigacja i którą wtyczkę ewentualnie wyciągnąć. Pytanie czy nawigacja ma niezależne od radia zasilanie?
peti1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2012, 14:57   #26
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Jeżeli wiesz, przez który bezpiecznik jest zasilane radio, to go wyciągnij i sprawdź.
Zobacz tutaj:
http://imageshack.us/photo/my-images...945458mu2.jpg/

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 05-08-2012 o 15:01
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2012, 10:43   #27
peti1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli wiesz, przez który bezpiecznik jest zasilane radio, to go wyciągnij i sprawdź.
Zobacz tutaj:
http://imageshack.us/photo/my-images...945458mu2.jpg/

Dzięki za radę. Zrobię to, ale boję się trochę że radio potem się zakoduje i będą kłopoty. Mam co prawda jakąś plastikową kartę z jakimś kodem, ale nie wiem czy jest właściwy i jak go wpisać w razie potrzeby.
peti1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2012, 17:00   #28
hardtmuth
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 10-07-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCi 2.0 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Kod wklepuje sie z klawiatury radia, bezproblemowe. Nawet jak kod bylby nie taki to bez problemu z numeru seryjnego + programik da sie wygenerowac kod odblokowujacy.
hardtmuth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2012, 10:21   #29
szakull
ford::beginner
 
Imię: Wookie
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Jawor/Legnica
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v + LPG
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

witam, ostatnio zamontowalem antene gps (zamiennik z allegro) do fabrycznej navigacji denso (antena pochodzila doslownie kilka dni i znowu brak sygnalu) ale nie o tym mowa, poniewaz wlaczylem nawigacje mio (wczesniej jej uzywalem w tym wlasnie mundku) i smigala ze wow! dzis gdy mam podlaczona antene (zamiennik) moje mio300m traci sygnal gdy:
1. wlaczam radio
2. wlaczam zaplon (nie odpalam auta, zreszta jak odpale tez), dzieje sie tak niezaleznie (wlaczenie samego radia badz przekrecenie kluczyka i wylaczenie radia),
wydaje mi sie ze sygnal moze byc zaklocany gdy cala elektronika dostaje pradu (radio - navi - i antena gps zaminnik) ... natomiast podgrzewana szyba bzdura (wiec jak montowano fabryczna navi i podgrzewanie szyby - jesli jedno zakloca drugie??) to samo z radiem (w modelu denso wszystko jest 'zintegrowane' navi klima radio telefon itd... wiec nie ma mozliwosci aby jedno zaklocalo drugie bo jest 'stworzone' aby dzialalo. teraz trzeba szukac czy to napewno jedna z anten gps ... wiec sprawdzam.
szakull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2013, 18:09   #30
peti1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Co zakloca sygnal gps w mk3 tdci 130km

Wiem, że trochę to trwało, ale udało mi się rozwiązać problem z zakłócaniem sygnału GPS w zewnętrznej nawigacji przez tą wbudowana w radiu VNR 9000. Winowajcą jest antena wbudowanej nawigacji i wystarczyło ją odłączyć, a problem zniknął. Z wiązki antenowej wychodzą trzy kabelki, z których dwa to anteny radiowe zakończone okrągłymi wtyczkami i one muszą pozostać wpięte, natomiast trzeci kabelek zakończony kwadratową wtyczką to antena GPS i to ją należy wypiąć. Odłączenie tej anteny załatwia sprawę raz na zawsze i nie powoduję żadnej straty w jakości odbiorze fal radiowych.

Ostatnio edytowane przez peti1 ; 17-06-2013 o 18:15
peti1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.