Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2011, 10:55   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porównujesz climatonic w aucie często nawet za kilka tysięcy zł ewentualnie lekko ponad 10 tyś z autami za dobre kilkadziesiąt zł. Choć oczywiście to fakt że ogólnie układy klimatyzacji i nawiewów nie są domeną Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
To nie jest tylko domena forda...klimatroniki maja swoje wiatraczki i czujniki temp. w sobie.

Przypadki o ktorych wspominal mkaminski wynikaja z zacinania sie wlasnie wiatraczka w klimatroniku -to nie tylko przypadlosc forda ale kazdego klimatronika.

W wyniki zaciecia sie wiatraczka nagrzewa sie czyjnik temp. od ukladu scalonego i samochod zaczyna walic zimnym..zanim sie schlodzi no nam juz sopelki na nosie wyrastaja...a pozniej jak sie nagle czyjnik ochlodzi to znowy cieple powietrze podkreca. Oj i tak to jest z automatycznymi klimatronikami.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 11:15   #22
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Ja pisze o sprawnym wiatraczku. W dzien jest dobrze, ale w nocy jak pisalem na 20 stopniach robilo sie powoli zimniej, a na 21 coraz bardziej goraco. Zauwazylem to wlasnie na dlugich trasach.
W Mondku mam automat i najpierw po odpaleniu nie wieje w ogole, a jak juz dostanie temperature to dmucha jak oszalaly na twarz, potem daje na nogi, troche na szybe i tak sobie kombinuje. Trzeba manualnie przestawic na szybe zeby odparowac, ale jak sila dmuchawy jest dalej na auto to bedzie chcial sie jak najszybciej nagrzac i na szybe wlaczy wysoki bieg - jaki ma to efekt dzwiekowy, kazdy wie.
Od dawna mam wiec nawiew stale na 2 kreski i na szybe. NIC nie musze grzebac...no chyba, ze zmieniam temperature.
W Omedze mialem to samo, najpierw nic z a potem wieje jak szalony (dopiero update firmware troche to lagodzil).
W Vectrze bylo delikatnie lepiej, ale tez ustawialem sobie zawsze na manual.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 12:16   #23
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

No tak ale za wszystko odpowiada wlasnie termoregulator.
Najlepszym wyjsciem byloby aby regulator byl inteligentny jak np. termoregulatory na rynku dostepne ktory sam uczylby sie jak zmieniac temp.

Poniewarz jesli np. wsiadamy do samochodu i wlaczamy zaplon to zmiana temp. powinna odbywac sie szybko. i tak jest.
Natomiast po powiedzmy 20minutowej jezdzie regulator powinien bardziej plynnie i spokojniej zmieniac zakres temp. Tylko ktory producent bedzie wchodzil w wieksze koszta aby stosowac inteligentny elektroniczny termostat
-przecierz liczy sie kazdy dolar zaoszczedzony- a climatronik jest? Jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Funkcja-spelniona-klient kupujacy zadowolony a pieniadze zaoszczedzone.

W wielu samochodach klimatroniki nie do konca sa super...bo to malo-istotne dodatki.
Od tego nie zalezy bezpieczenstwo.
A wiec nawet jesli wiatraczek dziala i sie nie zacina to mamy tak jak mamy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 12:38   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

mkaminski100
jeszcze musze Ci cos dopisac.
Twoje odczucie ze temp. sie zmienia na dluzszych trasach moze byc rownierz nie obiektywne.
BO:
Ja np na manualu mam cos takiego ze np jak stoje na skrzyzowaniu za kims a ten ktos niemorze sie wygrzebac....lub jak jade dluzej za kims
to tez czuje ze temp. sie mi podnosi i niedokonca rozumiem dlaczego.
Zauwazylem tez taka zaleznosc ze najbardziej mi sie temp podnosi jak sobie jade szybciej i nagle dostrzege z daleka cos dziwnego na poboczu-czasami pojazd lub 2 ludziki.

I jak to wytlumaczysz?
A musze dodac ze nie zmieniam wtedy ustawien recznie ustawionej temperaturyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 12:53   #25
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Tym wszystkim steruje komputer i zeby dzialalo to porzadnie to trzeba dac wiecej czujnikow i zaprogramowac go na wszelkie sytuacje. No a to sa koszta. Pewnie Audi z uwagi na wiekszcy budzet np w A8 bierze pod uwage oszronienie i zaparowanie szyby, wilgotnosc w srodku roznice temperatur i ma "madrzejszy" komputer.
Odczucia odnosnie temperatury mialem w dwoch autach, nie mam w Mondeo. W Omedze po zmianie oprogramowania sie poprawilo.
Do tego w sloneczny dzien kiedy nie jest wcale cieplo (np na jesien lub wiosne) to wentylatory szaleja bo odbieraja duze naslonecznienie.
Ja po prostu uwazam, ze nie ma co zabijac o klimatronic, bo nie jest to az tak wspaniale. Moze fajnie sie pasie w aucie, ale nie dziala fantastycznie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2011, 13:57   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze fajnie sie pasie w aucie, ale nie dziala fantastycznie.
I ja sie podpisuje pod tym zdaniem.
PS. a sterowanie nadmuchem raz gora raz dol i tak non stop...to tez trzeba brac pod uwage ze im starszy samochod tym szybciej to padnie bo cos sie wkoncu zacznie zacinac.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2011, 10:00   #27
wlotop3237
ford::beginner
 
Avatar wlotop3237
 
Imię: w
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Dębica
Model: fokus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja podłączyłem coś takiego. Działa super
Tu opis ustrojstwa
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kabelek zielono+czerwony we wtyczce ręcznego załączania klimy. Podaje przez przekaźnik +12v. Teraz mam do wyboru automat lub manual. Polecam
wlotop3237 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 12:30   #28
helinhok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: brasil
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Cześć, jestem z Brazylii, mam 2001 Mk1 ostrość, zainstalowany klimatronic: wraz z nazwą
Niestety użyłem Google Translator.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
helinhok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 12:39   #29
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

helinhok -bardzo ładne
...sam to robiłeś ?
ps. musze jeszcze o cos zapytac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak tam po karnawale w Brazylii ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-02-2012 o 12:45
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 13:02   #30
helinhok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: brasil
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
helinhok -bardzo ładne
...sam to robiłeś ?
ps. musze jeszcze o cos zapytac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak tam po karnawale w Brazylii ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, zrobiłem to sam.
Nie jestem tutaj Blumenau ma karnawał dużo, jestem z południowej Brazylii.
Oto kolejny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] strona
helinhok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.