Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2019, 12:12   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie masz racji.
....
"Tykanie" dopuszczam jedynie u kompetentnych.
Co do reszty - zdaje się komuś pomyliły się samochody benzynowe z tymi na olej napędowy????
Pompę paliwa w zbiorniku owszem słychać - ale w "benzynie".
Co do reszty - bardzo proszę o wypowiadanie się po "odrobieniu lekcji co i jak jest w Fordzie".

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 12:31   #22
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Tykanie" dopuszczam jedynie u kompetentnych.
Co do reszty - zdaje się komuś pomyliły się samochody benzynowe z tymi na olej napędowy????
Pompę paliwa w zbiorniku owszem słychać - ale w "benzynie".
Co do reszty - bardzo proszę o wypowiadanie się po "odrobieniu lekcji co i jak jest w Fordzie".
Z jakiego auta to jest wyjęte? kuga-ii-ppaliwa.jpg

Nawet taki laik jak ja orientuje się w kwestiach technicznych, wiec proszę nie wprowadzaj innych forumowiczów w błąd.
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 12:54   #23
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jakiego auta to jest wyjęte? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nawet taki laik jak ja orientuje się w kwestiach technicznych, wiec proszę nie wprowadzaj innych forumowiczów w błąd.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma rację i nie kłuć się.
W kudze (omawianym samochodzie) pompa w baku jest tylko przelewowa i nie zasila układu paliwowego, wystarczy tylko poczytać zanim się zacznie polemizować i oskarżać kogoś ze wprowadza w błąd.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 12:58   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z jakiego auta to jest wyjęte? ...
Nawet taki laik jak ja orientuje się w kwestiach technicznych...
Będzie widać numer części to podam co to jest i z jakiego auta jest to wyjęte.
Ad rem - no to teraz ja mam uprzejmą prośbę: bardzo proszę o zademonstrowanie na filmie owego "tryskającego paliwa" z wężyka dolotowego do filtra paliwa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ jest pompa elektryczna w zbiorniku, więc nie ma żadnego niebezpieczeństwa zapowietrzenia układu paliwowego!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prosimy więc o zademonstrowanie, że po przekręceniu zapłonu (podobno już wtedy owa pompka startuje...), z wężyka będzie leciało paliwo. Nie musi być dużo/długo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy tak ze 2-3 sek. do jakiegoś słoika... Ustawionego tak by było widać rodzaj silnika...

Zero problemu w wykonaniu pokazu: 3 śruby i ktoś do włączenia zapłonu w aucie na owe 2-3 sek.

Czekamy z niecierpliwością na filmik...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 13:59   #25
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie widać numer części to podam co to jest i z jakiego auta jest to wyjęte.
Ad rem - no to teraz ja mam uprzejmą prośbę: bardzo proszę o zademonstrowanie na filmie owego "tryskającego paliwa" z wężyka dolotowego do filtra paliwa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponieważ jest pompa elektryczna w zbiorniku, więc nie ma żadnego niebezpieczeństwa zapowietrzenia układu paliwowego!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prosimy więc o zademonstrowanie, że po przekręceniu zapłonu (podobno już wtedy owa pompka startuje...), z wężyka będzie leciało paliwo. Nie musi być dużo/długo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy tak ze 2-3 sek. do jakiegoś słoika... Ustawionego tak by było widać rodzaj silnika...

Zero problemu w wykonaniu pokazu: 3 śruby i ktoś do włączenia zapłonu w aucie na owe 2-3 sek.

Czekamy z niecierpliwością na filmik...
Nie będę się upierał ale w necie sprzedają pompy paliwa do diesla np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli to tylko przelewowa, to w kudze jest elektryczna pompa przy silniku? Bo mechaniczna będzie działać tylko razem z pracującym silnikiem.
Filtr wymieniałem ok. miesiąc temu, więc dobrze pamiętam. Filtr nowy i pusty. Pompa CR też pusta (pisałem już wcześniej). Zalałem paliwo strzykawką przez górny otwór w filtrze. Kilka razy naciskałem POWER (bez uruchamiania silnika). Pompa tłoczyła bardzo mocno paliwo, przewody aż drżały i widać było pęcherzyki powietrza, które po kilku przepompowaniach zniknęły. Silnik uruchomił się dopiero po kilkunastu sekundach kręcenia rozrusznikiem.

Instrukcja do Kugi strona 131:

WYCZERPANIE SIĘ PALIWA
Unikaj całkowitego wyczerpania paliwa,
ponieważ może to mieć niekorzystny
wpływ na elementy zespołu napędowego.
W razie wyczerpania paliwa:
• Po zatankowaniu może być konieczne
kilkukrotne wyłączenie i włączenie
zapłonu, aby układ paliwowy mógł
przetłoczyć paliwo ze zbiornika do
silnika. Czas ponownego uruchamiania
będzie o kilka sekund dłuższy niż
normalnie. W samochodach bez
kluczyka zapłonu po prostu uruchom
silnik. Rozruch potrwa dłużej niż
zazwyczaj.
• Normalnie wystarczy dodać 1 galon
(4,6 l) paliwa, by uruchomić silnik. Jeśli
pojazd znajduje się na stromej
pochyłości, konieczne może być wlanie
więcej niż 1 galonu (4,6 l).
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 16:03   #26
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,052
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał Rafik75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Instrukcja do Kugi strona 131:
...
Ciekawe ile razy jeszcze trzeba by było napisać, że dyskutujemy tu (patrz prefix!!!) o Kudze MK1 po zmianie silników 2.0TDCi na DW10C (czyli z lat 2010 - 2012).
Mieszanie jej z Kugą MK2 (wskazana instrukcja...) oznacza tylko, że coś słabo z orientacją...

W silniku DW10F (taka "drobna" różnica w oznaczeniu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wtyczka grzałki w filtrze ma TRZY piny zamiast DWÓCH jak w DW10C i grzałka zintegrowana jest z elementem mierzącym jej sprawność - w tym przypadku sterownik silnika "wie" o odpięciu albo przepaleniu się grzałki. Czy gasi czy nie w takiej sytuacji silnik - to oddzielna sprawa.
Odpowiedni schemat w załączeniu.

Trzeba było sobie założyć wątek o silniku 2.0TDCi DW10F w Kudze MK2 - i wtedy dyskutować do upadłego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiast wprowadzać zamieszanie w dyskusji o zupełnie innym przypadku!!!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DW10F.jpg (83.6 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-10-2019 o 16:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 20:47   #27
emerzet74
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-09-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 97
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

U mnie wtyczka podgrzewacza wygląda ok. Wymieniłem dzisiaj oringi w przewodzie (wlot i wylot z filtra) oraz w odpowietrzniku ale bez zmian. Nadal powietrze jest w wężyku a silnik chodzi puki co normalnie. Zastanawiam się czy gaśnięcie nie jest spowodowane inną przyczyną niż trochę powietrza w paliwie ponieważ na pracującym silniku odkręciłem odpowietrznik i wpuściłem sporo powietrza, a silnik nawet się nie zająknął. Kumpel miał podobny problem w CRV i okazało się, że padł mu czujnik ciśnienia w szynie CR. Czy jest w Kudze taki czujnik? Może w tym kierunku poszukać.
Zauważyłem jeszcze, że przy otwarciu wlewu paliwa jest taki odgłos zasysania powietrza jakby w baku było podciśnienie albo nadciśnienie - dokładnie nie wiem w którą stronę.

Czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić u siebie czy paliwo idzie z powietrzem?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez emerzet74 ; 29-10-2019 o 20:55
emerzet74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 09:19   #28
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Powietrze w paliwie.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W silniku DW10F (taka "drobna" różnica w oznaczeniu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wtyczka grzałki w filtrze ma TRZY piny zamiast DWÓCH jak w DW10C i grzałka zintegrowana jest z elementem mierzącym jej sprawność - w tym przypadku sterownik silnika "wie" o odpięciu albo przepaleniu się grzałki. Czy gasi czy nie w takiej sytuacji silnik - to oddzielna sprawa.
Odpowiedni schemat w załączeniu.

Trzeba było sobie założyć wątek o silniku 2.0TDCi DW10F w Kudze MK2 - i wtedy dyskutować do upadłego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiast wprowadzać zamieszanie w dyskusji o zupełnie innym przypadku!!!
No tak, pisałem od początku na bazie mojego auta mk2 2013, gdyż wtyczka ma bankowo dwa piny, jak w mk1.
20190928_115903_resized.jpg
Na fotce widać jak bardzo to g... jest spalone.
Później zarobiłem nowy przewód i przylutowałem na stałe do pindoli w gnieździe. Nie ma prawa się tam iskrzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Fajnie, że masz dokumentację techniczną.

Bump: emerzet74 czy na komputerze widać jakieś błędy? Zapewne to jakaś pierdoła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś miałem podobny problem w tucsonie. Silnik nie gasł ale trudniej zapalał oraz wchodził w tryb awaryjny. Przyczyna prozaiczna: zapchany filtr powietrza. Dodatkowo zrobiłem czyszczenie czujnika przepływu powietrza oraz zaworu egr. Jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna, podobną historie miał kolega z mondkiem. Powietrze dostawało się do przewodu paliwowego przez mikropękniecie. Auto diagnozowało kilku mechaników. Żaden nie mógł trafić co jest. Kolega sam uporał się z problemem.
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.