Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2007, 21:15   #21
Barracuda
ford::average
 
Avatar Barracuda
 
Zarejestrowany: 01-09-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia Executive
Silnik: 2.0 TDCi by K&N
Rocznik: 2003/2004
Postów: 108
Domyślnie

Cytat:
Napisał blur
W związku z tym, że mam od kilku dni również piszczące sprzęgło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zrobiłem wywiad cenowy:

koło dwumasowe LUK 848 PLN
łożysko LUK 361 PLN
ja też stoję przed wymianą koła dwumasowego i info z mojego wywiadu wygląda tak:

(po rabatach)
koło dwumasowe z wysprzęglikiem LUK - 1190PLN brutto (Motorcraft 2140- również po rabatach)
sprzęgło po rabatach kosztuje tyle samo czyli 1100zł.
Robocizna 300-600zł przy czym chyba skuszę się na 600zł bo w ASO Forda po znajomości, a 300 to w garażu u "Zenka" więc zawsze jakieś wątpliwości po głowie chodzą.

Zastanawiam się jednak nad sensownością wgładania oryginałów Motorcrafta, skoro obok są znaczki LUKa, może jednak jak kupię LUKa to też pojeżdżę a zaoszczędzę 1000zł ???
:fcp9 jak Wasze doświadczenia w tym temacie? :fcp9

co do "konieczności" wymiany to:
koło jak się sypie to lecą opiłki metalu i te opiłki po pierwsze zapychają rozrusznik i trzeba go oczyszczać, a po drugie zapychają wysprzęglik, dlatego moi fachowcy polecają definitywnie wymienić razem z kołem wysprzęglik (2/10 się ponoć nadają do ponownego użytku).
Natomiast jeśli chodzi o sprzęgło to można nie wymieniać. Można wzrokowo ocenić stopień zużycia i jak widać że jeszcze sporo zostało to można nie wymieniać - tak mi powiedzieli i ja się chyba do tych rad zastosuję... jakieś sugestje ze strony bardziej doświadczonych w tym temacie kolegów?

__________________
Pozdrawiam,
Michał.

//Mondeo MK3 hatchback 2.0TDCi 6g Ghia Executive // Octavia 2009 2.0 TDI 6g Elegance//
// Powered by K&N //
Barracuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2007, 21:23   #22
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
:fcp9 jak Wasze doświadczenia w tym temacie? :fcp9
moje sa takie
wyjmowalem sprzeglo z Galaxy na docisku mialem wybite kolka audi, i VW i sachs
kupilem komplet w podelku LuK (docisk tarcza wysprzeglik) w jednym pudle
na docisku wybite sachs
reszte sobie dopowiec
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 06:38   #23
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Jeszcze sprostowanie do cen:

dwumasówka LUK 848 PLN
sprzęgło kompletne: tarcza, docisk, łożysko, wysprzęglik LUK 860 PLN lub łożysko z wysprzęglikiem LUK 361 PLN

Czyli: 1200 PLN bez samego sprzęgła, lub 1700 z całym sprzęgłem. Ja się chyba skuszę na komplet ... będę miał spokój, ale z drugiej strony kolega twierdzi, ze nie ma sensu wymieniać sprzęgła jak będzie w dobrym stanie.... i bądź tu człowieku mądry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak to jest właśnie jak sie człowiek nie zna.

Co do części LUK - motorcraft to jest dokładnie to samo - możesz więcej za napis zapłacić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak jak piszę kolega powyżej i inni na forum ... koncerny nie produkują części tylko auta, części robią inne firmy i tylko znaczek odpowiedni dodają.
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 08:58   #24
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Czy słyszeliście o zamiennikach koła dwumasowego takich nie będących kołem dwumasowym w sensie technologicznym. Czyli zwykłe koło zamoachowe ale pasujące w miejsce dwumasówki. Wiem, że do innych marek są produkowane, ale ciekawe jak się to sprawuje. Jak jest z tłumieniem drgań, bo awaryjność powinna być mniejsza.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 11:04   #25
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Czy słyszeliście o zamiennikach koła dwumasowego takich nie będących kołem dwumasowym w sensie technologicznym. Czyli zwykłe koło zamoachowe ale pasujące w miejsce dwumasówki. Wiem, że do innych marek są produkowane, ale ciekawe jak się to sprawuje. Jak jest z tłumieniem drgań, bo awaryjność powinna być mniejsza.
no wlasnie kolo dwumasowe jest tlumienieem drgan skretnych, chyba lepiej zmieniac dwumasowki niz ukrecone waly
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 11:56   #26
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Myślisz, że taki moment obrotowy jest w stanie ukręcić wał? Nie sądzę. Skoro jakieś elastyczne połączenie 2 mas koła zamachowego rozwala się dopiero po kilkudziesięciu, czasem stu kilkudziesięciu tys. km.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 12:06   #27
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Myślisz, że taki moment obrotowy
nie ja projektowalem ten silnik wiec wiedziec nie moge na pewno, ale to co wiem, to ze tlumiki drgan skretnych zaklada sie w celu wytlumienia tychg ze drgan w sytuacjach gdy kolo zamachowe nie daje rady, zaklada sie je rowniez gdy wal obliczony na wytrzymalosc nie spelnia warunku odpowiedniej sztywnosci skretnej, kiedys tego sie nie stosowalo, bo materialy i technologie nie pozwalaly na wykonanie walu natyle"delikatnego", zazwyczaj bylo (i bardzo czasto jest) tak ze wal po spelnieniu warunkow na zmeczenie i zginanie mial nadmierna sztywnosc, ale teraz dazy sie do uszyskania jak najlzejszych konstrukcji.
chodzi tu tak naprawde o rezonanse i inne bardzo skomplikowane zjawiskla ktore ja tez srednio rozumiem (bo nie bylem uczony na konstruktora) ale mysle ze na zlosc nikt nie zalozyl tlumika,
chyba ze faktycznie jedynym powodem jest poprawa komfortu (watpie)
zlosliwoscia jest natomiast zamontowanie tego tlumika w takiej formie w jakiej jest,
normalnie to druga masa jest zatopiona w oleju i jest niezniszczalna ale to inna historia
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2007, 21:11   #28
fordlodz
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Uć
Model: mondeo, astra
Silnik: tdci130, c20ne
Rocznik: 2003, mieszany
Postów: 111
Domyślnie

no przecież na zwykłej tarczy też masz tłumiki które działają na podobnej zasadzie tylko że słabiej .
Tu bardziej chodzi o tłumienie drgań silnika przenoszonych na skrzynię a następnie na karoserię aby komfort podróżowania był jak najwyższy .
fordlodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2008, 20:47   #29
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie

Panowie,
Przeszperałem wiele tematów szukając odpowiedzi na mój problem i widzę że prawdopodobnie trafiłem w dobre miejsce.
Problem polega na tym że nie bardzo mogę sprawdzić te wszystkie testy np. ze sprzęgłem bo u mnie jest tiptronic.
W każdym razie sytuacja wygląda tak:
Co jakiś czas podczas jazdy jest chrobot/stukanie słyszalne i odczuwalne w podłodze w okolicy skrzyni (tak myślę), czuć w tym momencie też pod pedałem gazu lekkie drganie.
Pojawia się głównie przy 4 i 5 biegu przy obrotach 1800-1900. Dokładnie w tych momentach obrotowych.
Poniżej i powyżej nie występuje, kiedy jadę na 4 biegu ponad 2000 obr. i skrzynia przekłada na 5 w tym momencie zmniejszając lekko obroty do przedziału 1800-1900 pojawia się odgłos, kiedy dodam gazu lub odejmę odgłos znika.

Czy to też wskazuje na koło dwumasowe ? Gdzieś wcześniej czytałem że dwumasówki padają po ok. 100 tyś km, u mnie jest 93 000 km

Pozdrawiam

[ Dodano: 03-01-2008, 16:13 ]
Kto zna dobre ASO w Warszawie, najbliżej mi do ASO Forda przy Trasie Toruńskiej ma ktoś opinię o tym serwisie ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 18:27   #30
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Witam

Muszę się pochwalić, że mam nowe kompletne sprzęgło i dwumasówke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wstępne piski łożyska później się pogłębiły by następnie sie wyciszyć i już myślałem że mu przejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nic takiego się nie stało, bo następnymi objawami były chrobotania i szurania występujące po naciśnięcia pedału sprzęgła. Od momentu pojawienia sie pisków do wymiany przejechałem około 10 tys km (prze chyba 1,5m-ca) , więc dało się na nim troszkę pojezdzić, ale było coraz gorzej

Koszty:
- koło dwumasowe LUK nr 415 0168 10 - cena 908,52 PLN
- sprzęgło kompletne (łożysko, wysprzęglik, tarcza docisk) LUK nr 624 3136 33 - cena 894,19 PLN.
- wymiana 450 PLN - czas pracy mechaników 7h

Trzeba zwracać uwagę bo są różne konfiguracje w pudłach, ale jak zwykle okazuje się że jak sie kupuje wszystko w komplecie to najtaniej.

Diagnoza mechanika po rozebraniu: łożysko do wywalenia, tarcza i docisk mogą być, dwumasówka zajechana ... szorowało aż po nitach ... dziwne urządzenie. Waywaliłem wszystko i założyłem nówki.

Wrażenia: sprzęgło jakieś cholernie ostre się stało ... jakoś dziwnie szybko zbiera i chce jechać ... aż kangura dwa razy zrobiłem. Pedał sprzęgła zbiera ładnie i raczej nisko, z tym że jest bardziej sprężysty. Miałem też telepanko jak jeździłem ostatnimi czasy i myślałem ze to wina przegubu. Teraz to ustąpiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Znowu lubię mojego tyfusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.