Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2015, 18:36   #21
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał mookie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w swoim także swego czasu miałem drgania przy 90-120 km/h. Problem ustał gdy zrobiłem przekładkę opon na letnie. Niestety nie wiem, czy to problem starych zimówek czy wyważenie felg pomogło ale warto przyjrzeć się oponom, bo je zwykle wykluczamy z listy problemów.
Ciężko mi się wypowiedzieć jak było na zimówkach, ponieważ miałem luźną prawą pół oś i zawsze przy przyspieszaniu MOCNE drgania występowały, obecnie kiedy to naprawiłem jeżdżę już na oponach letnich. Włoskich 5 letnich. kupiłem używki ale z dobrego źródła po oględzinach. Były wyważone przed założeniem.

specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2015, 21:31   #22
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też góra/dół i też lewa strona. Auto już u mechanika. Jutro odbiór (mój mechanik wychodzi z założenia, że lepiej zregenerować maglownicę, niż brać już zregenerowaną; nie wiem czy jest jakaś różnica). Ciekaw jestem efektów no i kosztów. Za samą robotę+płyn+zbieżność miało być około 300 zł a regeneracja od 500 zł do 800 zł w zależności co się posypało.
W tym zakładzie co będą u mnie robić dają 1 rok gwarancji na maglownicę i montaż. Z różnych źródeł się dowiedziałem jakbym tak zostawił to te luzy niby z czasem są coraz większe gdzie może dojść do wycieku płynu. Jak odbierzesz auto to napisz czy problem drgań został rozwiązany.
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 07:07   #23
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Witam

Auto odebrane. Stuków już nie ma, natomiast niestety kurcze nadal (już mniej) telepie mi kierownicą tak przy 120 km/h. Już nie mam siły. W sobotę jadę jeszcze do oponiarza na porządne wyważenie (chyba już trzecie w tym roku). Poproszę, żeby sprawdził bicie samych felg, bo do tej pory jak wyważałem, to tylko zdejmowali odważniki, wyważali i zakładali nowe (co śmieszne, w innych miejscach, niż były poprzednie). Nie wiem jakie są limity odważników ale na jednej feldze mam naklejone 40 g. Na innych mniej. Generalnie tragedia. Wszystko mam sprawdzone. Większość rzeczy wymieniona na nowe. Poprzednio miałem Astrę G kombi (starszą o 4 lata od Focusa) i tyle się nie na walczyłem, co teraz.
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 07:34   #24
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jakie są limity odważników ale na jednej feldze mam naklejone 40 g. Na innych mniej.
To bardzo dobrze. Podobno limitu nie ma, a interesowałem się tematem, bo na jednej feldze mam teraz aż 90 g.

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprzednio miałem Astrę G kombi (starszą o 4 lata od Focusa) i tyle się nie na walczyłem, co teraz.
Taki urok nowszego - więcej goownolitu=więcej "czarodziejskich" problemów. Ogólnie rzecz biorąc, to współczesna produkcja czegokolwiek zmierza ku nienaprawialności, na rzecz wymienności. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 20:25   #25
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Ja jutro też myślę ponownie wyważę koła, zobaczymy co będzie
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 20:58   #26
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Witam

U mnie wyszło niestety, że na 99% winne są opony. Kupiłem nówki sztuki Vredestein w styczniu tego roku. Dwie z nich są według oponiarza wadliwe. Jedna jest krzywa lewo/prawo (bije sama z siebie). Druga jest jajowata. Nie wiem jak to jest możliwe. Wydawało mi się, że opona założona na felgę nie może być jajowata. Opony mam na gwarancji więc będę próbował coś z tym zdziałać.

Pozdrawiam
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 21:15   #27
specol
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2014
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2 FL Trend
Silnik: 1.6 TDCi 109 ps (mod 131 ps)
Rocznik: 09.2009
Postów: 269
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

Cytat:
Napisał konraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

U mnie wyszło niestety, że na 99% winne są opony. Kupiłem nówki sztuki Vredestein w styczniu tego roku. Dwie z nich są według oponiarza wadliwe. Jedna jest krzywa lewo/prawo (bije sama z siebie). Druga jest jajowata. Nie wiem jak to jest możliwe. Wydawało mi się, że opona założona na felgę nie może być jajowata. Opony mam na gwarancji więc będę próbował coś z tym zdziałać.

Pozdrawiam
Dosłownie brak słów, nowe opony i takie rzeczy... dobrze, że masz gwarancje,

Ja dziś również nie miło rozczarowałem się nową częścią (taki mały off od tematu) Kupiłem nowy filtr Paliwa Filtrona (150 zł) i niestety po założeniu masakra, cały czas się auto zapowietrza, na starym BOSHU działa bez najmniejszych problemów.
specol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2015, 13:44   #28
grzegorzyk
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-01-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 16v 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 225
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

U mnie wraz z założeniem nowych opon zaczął się problem z bardzo delikatnym biciem kierownicy, koła były wyważane kilkukrotnie w w jednym zakładzie ,za każdym razem po wyważeniu bicie było przy innej prędkości ale cały czas powyżej 100 kmh.
Pojechałem do innego specjalisty, przełożył przód tył,prawa lewa i wyważył po swojemu ,nagadał na tego co wyważał poprzednio że źle itp.Wczoraj wyjeżdżam w trasę i o mało mnie h nie strzeli ,bo bije(delikatnie) ale już od 80-90 kmh.
Dzisiaj wracając z powrotem zajechałem do dużego zakładu "oponiarskiego",przedstawiłem problem,powiedziałem że były problemy z wyważaniem,pan odpowiedział że zobaczy co się da zrobić.
I co .I zrobił ,no niemożliwe ,nic nie bije ,100-120-160 nic.
Powiedział że rutyna gubi wszystkich wulkanizatorów,a szczególnie przy zakładaniu nowych opon ,ogólnie pierwszy raz widziałem taką procedurę przy wyważaniu opon jaką wykonał ten pan,ale po przejechaniu 200km drogi banan na gębie został,szczególnie że ów specjalista zainkasował całe 20 pln i pożyczył szerokiej drogi.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzegorzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 11:17   #29
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

No tak założyciel głównego wątku rozbabrał temat i cisza .Jest to rzeczą nagminną na tym forum .Ktoś zakłada posta inni się produkują a taki jeden z drugim olewka ani me ani be jak sprawa się zakończyła czy też nie

Co do wibracji w takim przedziale to odpowiedzialne są części wirujące,które uległy zużyciu ,bądź innemu uszkodzeniu ,żadne łączniki stabilizatory ,amortyzatory ,tuleje itd .One mogą mieć pewien wpływ ,ale nie przy stałej prędkości ustabilizowanej zrównoważonej .Tylko części wirujące ,każdy DOBRY mechanik to powie ,taki który uzywa klucza dynamometrycznego ,który posada czujnik do pomiaru bicia piasty ,który ustawia ramę pomocniczą za pomocą narzędzia specjalnego jakim są kołki ustawcze itd itd
Jestem ciekawy który z waszych mechaników posada takie narzędzi ,ewentualnie jak już je ma ,to czy ich używa ?????
Czy po wymianie łożyska podpory ,które zapewne było sprane młotem ,a nie wprasowane ,użył NOWEJ obejmy ??? co jest podstawą do długiej i cichej pracy tego łożyska
NIe dajcie sobie wciskać bajek i ciemnoty ,Dzisiejsi "mechanicy " to w większości zwykli niedouczeni wymieniacze
Niestety tak to w większości warsztatów wygląda
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 12:02   #30
Brzydki
ford::average
 
Avatar Brzydki
 
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: WGM
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 50
Domyślnie Odp: drgania kierownicy przy 120-140

@up

Nie odpowiadają bo dostali odpowiedź w pierwszych postach "ale to na pewno nie to" i ludzie dalej próbuja pomóc a później już trudno się przyznać co się tak naprawdę stało i jak problem został rozwiązany. Niestety często tak jest.

BTW podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś.
Brzydki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.