Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2010, 18:34   #21
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Cytat:
Napisał nokitel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panowie wracając do początkowego pytania chciał bym zauważyć że liczone jest spalanie na 100km czyli jeżeli auto stoi nie porusza się pobiera paliwo/ropę by "potrzymać życie" i pobiera go sobie załóżmy 1L. A skoro prędkość wynosi 0km/h a spalanie zakładane 1L na 100km to spalanie na naszych licznikach rośnie w zastraszającym tempie. Skasuj sobie na postoju licznik spalania pojawi sie 99.9 poczekaj minute i rusz (możesz nawet od razu ruszyć) komputer widzi ile litrów zostało od skasowania zużyte i przelicza je przez ilość kilometrów. Prawdą jest że na luzie auto spala dużo więcej niż na biegu (hamowanie silnikiem)
mylisz chwilowe ze średnim. bo jak skasujesz średnie na postoju to rzeczywiście będzie 99.9 ale za 10 km juz nie.
jak jest aktywowane chwilowe spalanie to po zatrzymaniu przechodzi w tryb litrów/godzinę a jak ruszysz to będzie ilość litrów/100 km

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 19:01   #22
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Ktoś tam pytał o te 1200obr/min. Słyszałem to od kilku mechaników, którzy mają pojęcie o CR. Zresztą, mnie się wydaję, że hamując silnikiem do obrotów 1200 zaczyna być słychać jakby....pompe (?) albo otwieranie się wtrysków. Jestem pewień tych obrotów na 90%, bynajmniej po moim samochodzie mam takie odczucia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 12:56   #23
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Jeździłem chwilę z podpiętym laptopem z ELMem - patrząc na wykres obciążenia czy dawki paliwa hamując silnikiem to dopiero w okolicach 1500rpm wykresy podnoszą się z 0. Może to trochę zależy od modelu silnika... W każdym razie ładnie to widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety chwilówki jeszcze nie mam, muszę zawitać do krajana z Czeladzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.