Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2009, 22:06   #21
waldorf78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo mk3
Silnik: V6 2,5
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: zacisk hamulcowy

Witam! Mam problem. Nie trzymał mi ręczny po prawej stronie (pasażera). W ASO zdiagnozowali - zapieczony tylny prawy zacisk hamulcowy. Kazałem wymienić. Właśnie wróciłem z ASO i...... auto nie hamuje jak należy (dotychczas żadnego problemu nie było z hamowaniem w trakcie jazdy, tylko ręczny kiepsko trzymał). Teraz odnosze wrażenie, że autko kiepsko hamuje, pedał hamulca wpada bardzo głęboko. Jak na postoju z odpalonym silnikiem nacisnę kilka razy pedał hamulca to punkt oporu jakby się podniesie do góry (pedał nie wpada) ale już po chwili znowu - wpada głęboko i kiepsko hamuje. Czy to normalne ? Czy objawy wskazują na to że to na ASO coś "źle wykonali" i powinienem wrócić z reklamacją ? Naprawa miała miejsce w sobote, jest weekend wiec aso narazie nie czynne... co robić ? A może to normalne i po czasie wróci do normy ?Proszę o pomoc jestem laikiem.... Moje auto to mondeo 2001 kombi v6 2,5 l


Ostatnio edytowane przez waldorf78 ; 03-10-2009 o 22:12
waldorf78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 23:27   #22
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: zacisk hamulcowy

To nie jest normalne. Wracaj w poniedziałek do ASO. W moim przypadku było tak: nie trzyma (hamuje) ręczny prawa strona--- diagnoza w ASO - zacisk zapieczony. Okazało się, że uszkodzona powłoka wewnętrzna (teflon- zadziory) linki hamulca ręcznego. Wymiana linki (koszt 60zł.) i po problemie.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 23:57   #23
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: zacisk hamulcowy

Cytat:
Napisał waldorf78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak na postoju z odpalonym silnikiem nacisnę kilka razy pedał hamulca to punkt oporu jakby się podniesie do góry (pedał nie wpada) ale już po chwili znowu - wpada głęboko i kiepsko hamuje. Czy to normalne ?
Rosnący po kilku naciśnięciach pedał hamulca jest typowym objawem zapowietrzonego układu.
Płyn hydrauliczny ma bardzo niską ściśliwość i dlatego w pełni przekazuje ciśnienie pompy na ruch tłoczka. Z kolei pęcherzyki powietrza w płynie mają doskonałą ściśliwość (łatwo zmieniają objętość pod wpływem ciśnienia) dlatego pompa musi wykonać 2 lub 3 ruchy robocze żeby najpierw sprężyć powietrze i dopiero potem uzyskać właściwy efekt w postaci ruchu tłoczka.
Sorry za łopatologiczny wywód, ale byś może nie każdy wie o co tak naprawdę chodzi z tym "zapowietrzeniem".
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2009, 08:16   #24
waldorf78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo mk3
Silnik: V6 2,5
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: zacisk hamulcowy

Dzięki. W poniedziałek, bogatszy o wasze podpowiedzi, nie dam się "zbyć" i ruszam do ASO...
__________________
Mondeo mk3 2001 2,5 v6 benzyna+lpg kombi
Mondeo mk1 1993 1,8 benzyna+lpg hatchback
waldorf78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.