Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2017, 19:16   #21
nowemondeo
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-07-2015
Skąd: Ck
Model: mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Cześć ,
U mnie uwalona była pompa paliwa (tuż przed wymianą miał problem z odpaleniem jak w baku było dużo paliwa ) ,ale błąd ciągle się świecił.
Co do parametrów po wymianie nie zauważyłem na kompie zauważalnej zmiany ale błąd się nie pojawił koszty wymiany nie był duży ,a zakup pompy to kwestia trafienie z ceną na alledrogo .Aby sprawdzić pompę trzeba wykonać test (ja go nalazłem na stronie volvo) przy listwie wtryskowej jest zawór (taki jak wentyl od opony) trzeba do niego podpiąć manometr(oczywiście wcześniej wykręcić zawór tylko ostrożnie poleci trochę paliwa ) po odpaleniu manometr powinien pokazać ok 3 bary i jak zgasimy auto taki stan powinien się utrzymywać do ok 20 minut jak szybko ciśnienie spadnie to znaczy że problem jest w pompie .(instrukcja [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])


Ostatnio edytowane przez nowemondeo ; 11-09-2017 o 19:20
nowemondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 18:40   #22
JPS
ford::amateur
 
Imię: JANEK
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: Radom
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.5T Titanium - Ciężkie uruchamianie po dłuższym postoju

Witajcie,
Tak ku pamięci - może komuś się przyda ...
Opisany problem został rozwiązany.

Przyczyna: 2 przepuszczające i nieszczelne wtryskiwacze gazowe. Po prostu lały gaz podczas jazdy na gazie - stąd błąd P2178. A ponieważ dodatkowo przepuszczały gaz z listwy do kolektora, to rano był problem z odpaleniem silnika, bo była zbyt bogata mieszanka - za mało powietrza.
JPS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 18:42   #23
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,946
Domyślnie Odp: 2.5T Titanium - Ciężkie uruchamianie po dłuższym postoju

Czyli juz 1 poscie sobie odpowiedziales.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 10:13   #24
HarryBDG
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 05-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2009
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Cytat:
Napisał nowemondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć ,
U mnie uwalona była pompa paliwa (tuż przed wymianą miał problem z odpaleniem jak w baku było dużo paliwa ) ,ale błąd ciągle się świecił.
(...) a zakup pompy to kwestia trafienie z ceną na alledrogo (...)
U mnie jest problem z odpalaniem jak mam 3/4 i mniej paliwa w baku. Jak jest zatankowany to pełna odpala za pierwszym razem bez problemów.

Aktualnie jestem na etapie poszukiwania pompy paliwa, ale jest problem z dostępnością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś podesłać link z którego kupowałeś albo nr części? Ciężko znaleźć pompę do 2,5T (chyba, że jest kompatybilna z silnika 2,0?).

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
HarryBDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 14:56   #25
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Zerknij tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2017, 22:47   #26
nowemondeo
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-07-2015
Skąd: Ck
Model: mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Pompa nie pasuje z 2.0 niestety ,ale z s-maxa już tak ja taką mam u siebie (focus też odpada) , a z tym paliwem później będzie tak że nawet jak pełny to będzie długo kręcił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez nowemondeo ; 05-10-2017 o 22:50
nowemondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 11:25   #27
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Podepnę się pod temat.
Mondeo pewnego dnia postanowił przestać działać: zgasł podczas ruszania i nie chciał odpalić. Dodatkowe objawy: nierówna praca silnika, smród nieprzepalonego paliwa, błąd silnika p0087.
Mechanik zdiagnozował problem z pompą (podawała paliwo z ciśnieniem ponad 8 bar, co skutkowało totalnym zalaniem świec). Pompa wymieniona na nową, świece również. Wydawało się, że wszystko już jest ok, jednak po dłuższej jeździe znowu te same objawy: szarpanie przy dodawaniu gazu w trakcie jazdy, aż w końcu zgasł. Po czasie odpalił jednak dalej szarpał + swąd takiego zgniłego jaja i paliwa. Pochodził trochę w miejscu aż sam zgasł i już się nie odpalił. Komputer znowu pokazał błąd p0087. Przypuszczam, że gdybym teraz próbował go odpalić (po nocy na mrozie) to by ruszył do momentu aż się znowu nagrzeje.
Ktoś ma pomysł co może być nie tak, skoro pompa została wymieniona?
kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 11:51   #28
nowemondeo
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-07-2015
Skąd: Ck
Model: mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Cytat:
Napisał kaczorro89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnę się pod temat.
Mondeo pewnego dnia postanowił przestać działać: zgasł podczas ruszania i nie chciał odpalić. Dodatkowe objawy: nierówna praca silnika, smród nieprzepalonego paliwa, błąd silnika p0087.
Mechanik zdiagnozował problem z pompą (podawała paliwo z ciśnieniem ponad 8 bar, co skutkowało totalnym zalaniem świec). Pompa wymieniona na nową, świece również. Wydawało się, że wszystko już jest ok, jednak po dłuższej jeździe znowu te same objawy: szarpanie przy dodawaniu gazu w trakcie jazdy, aż w końcu zgasł. Po czasie odpalił jednak dalej szarpał + swąd takiego zgniłego jaja i paliwa. Pochodził trochę w miejscu aż sam zgasł i już się nie odpalił. Komputer znowu pokazał błąd p0087. Przypuszczam, że gdybym teraz próbował go odpalić (po nocy na mrozie) to by ruszył do momentu aż się znowu nagrzeje.
Ktoś ma pomysł co może być nie tak, skoro pompa została wymieniona?
Witam,
Z opisu jaki napisałeś wynika ,że uszkodzony może być czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej częsta przypadłość w Volvo (w fordzie nazwany czujnikiem temperatury paliwa choć tego nie mierzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. numer części 0261230110 jak coś mam na sprzedaż w dobrej cenie ) ciśnienie 8 barów z tego co pamiętam chyba nie jest osiągalne dla oryginalnej pompy.
nowemondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 10:11   #29
kaczorro89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Cytat:
Napisał nowemondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Z opisu jaki napisałeś wynika ,że uszkodzony może być czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej częsta przypadłość w Volvo (w fordzie nazwany czujnikiem temperatury paliwa choć tego nie mierzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. numer części 0261230110 jak coś mam na sprzedaż w dobrej cenie ) ciśnienie 8 barów z tego co pamiętam chyba nie jest osiągalne dla oryginalnej pompy.
No właśnie oryginalnie pompa podaje paliwo pod ciśnieniem chyba 3 barów. A przez to, że stara pod tak wysokim ciśnieniem pompowała paliwo, świece trzeba było wymienić bo całe zalane paliwem. Dzięki za podpowiedź z tym czujnikiem. Ale czy możliwe że i pompa się popsuła i ten czujnik?
kaczorro89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2018, 20:53   #30
Kuba_Łódź
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Witam wszystkich,

U mnie pojawił się podobny problem.
W piątek po podpięciu forscanem wyskoczył błąd P2178 - zbyt bogata mieszanka poza biegiem jałowym - objawów dotyczących zachowania samochodu brak

Po wykasowaniu błędu obroty lekko zafalowały, ale później wszystko ok.

Dziś błąd znów się pojawił, ale dopiero w momencie dość mocnego przygazowania przy ruszaniu. Do tego wyskoczył jeszcze drugi błąd - p0089 - wydajność regulatora ciśnienia paliwa.

Po powrocie z pracy wyskoczył check engine - forscan pokazał tylko kod p2178

Sugestie jaką dostałem to padnięty przepływomierz, i tu pytanie jakie powinny być dla tego silnika wartości przepływomierza g/s na biegu jałowym i przy jeździe?
Według forscan wyszło ok 3,5g/s przy jałowym i 79,8g/s przy 3235rpm

Ewentualnie gdzie jeszcze szukać przyczyny?

Dodam, że poza błędem/check engine objawów brak - odpala, nie szarpie i normalnie przyspiesza.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Kuba_Łódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.