Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2010, 13:34   #21
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: czy można dorobić drugi kluczyk?

Cytat:
Napisał kgb529 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w Bydgoszczy jest punkt przy ul.3-go Maja (tzw.Hutnik), ludzie z bydg. wiedzą o co chodzi - oni dorobią wszystko co otwiera zamki - jak oryginał
Potwierdzam - dorabiają klucze do zamków i zamki (stacyjki) do kluczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Klucz z pilotem do Foki - 450 zł (ale akurat nie u nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 13:48   #22
marcin-25
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 59
Domyślnie Dorabianie kluczyka

Witam
Mam pytanie, posiadam 2 kluczyki do mojego focusa. Jeden zwykły, płaski z zieloną kropką a drugi troszkę inny z lampką. Nie wiem czy to są oryginalne klucze, takie dostałem przy zakupie focusa. Ten drugi jest już wyrobiony, niemożna przekręcić w stacyjce (ma jeszcze opaskę z jakimś numerkiem). I teraz pytanie. Czy mogę dorobić sobie kluczyk i poprostu zaprogramować go w stacyjce (nie mogąc w sumie skorzystać z drugiego). W instrukcji do tego celu potrzeba 2 kluczyków. Jak to jest? Czy dam radę zrobić to sam?
marcin-25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 14:16   #23
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

Masz temat:http://forum.fordclubpolska.org/show...ienie+kluczyka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2010, 16:28   #24
marcin-25
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-10-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 59
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

Czy mozna przelozyc transponder z tego kluczyka do nowego? Wtedy nie trzeba byloby kodowac. Tylko dorobic grot. Dobrze kombinuje? Jesli tak to jak wyciagnac transponder np z plaskiego kluczyka? Nie ma tam srubki
marcin-25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2010, 13:24   #25
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

Dobrze kombinujesz. W plaskim transponder jest pod niebieska kropka. Podwazasz ja malym srubokretem i wyciagasz.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 18:45   #26
dryk_00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

Witam, jestem świeżakiem więc proszę o wyrozumiałość. Przeczytałem kilka tematów nt dorabiania kluczy, ale chciałbym jakoś tą nabytą wiedzę poukładać. Więc tak, posiadam dwa klucze jak na zdjęciu. Klucz po lewej posiada taką zielonkawą zaślepkę (chyba to immo) i lampkę na dole jak i również przycisk na środku obudowy. Owy klucz niespecjalnie działa, nic nim nie można zrobić. Drugi klucz posiada zaślepkę również taką zielonkawą zaślepkę, otwiera wszystko i odpala na nim (obecnie w użyciu). Jako, że nie mam alarmu zakupiłem sobię takowy na allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zakupiłem również dwa takie scyzoryki:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

model nr 8.

czy mogę teraz zrobić tak:
1. dorabiam owe groty w zakładzie
2. montuje je w obudowie klucza
3. idę do ASO bądź jakiegoś zakładu potrafiącego sczytać kod immo i również przełożyć immo do tych kluczy, bądź zaprogramować od nowa owe klucze.


Poproszę o sugestie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20100314.jpg (13.4 KB, 138 wyświetleń)
dryk_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 19:03   #27
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

Co do alarmu nie wypowiem się bo nie miałem styczności, co do grotów to powiem Ci że są do wyrzucenia, kupiłem takiego jednego i nie trzyma fordowskich wymiarów jest za gruby i za szeroki nawet do maszyny docinającej nie pasował. Ja kupiłem u gościa który mi dorabiał kluczyk najprostszy model fordowskich i z niego wydłubałem grot.
Natomiast jeśli już jakoś przebrniesz przez dorobienie grotów do tych kluczyków na Twoim miejscu wyjął bym pastylki z immo z oryginalnych kluczyków i przełożył do tych pilotów. A mając już dwa działające kluczyki dorobiłbym tak na wszelki wypadek jeszcze trzeci porządny kluczyk bo tym od alarmu za bardzo bym nie wierzył.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 19:13   #28
dryk_00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

Coś w jest w tym co piszesz, jak dostane przesyłkę to pojadę z tymi grotami i kluczykiem do firmy jaką znalazłem tutaj na forum, mieszkam niedaleko bydzi i podobno jest w tam firma zajmująca się dorabianiem kluczy z immo.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zobaczymy, czy chłopaki dadzą radę coś z tym zrobić. Zależy mi także, aby mieć pilota do tego alarmu co kupiłem z możliwością włączania i wyłączania centralnego jak i samego alarmu. Będę kombinował.
dryk_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 17:25   #29
scania
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Radzymin
Model: focus
Silnik: 18tddi
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dorabianie kluczyka

witam.może wiecie ile kosztuje dorobienie kluczyka do mondeo 2003 i gdzie to można zrobić w warszawie i okolicach.mam tylko ten z alarmem a potrzebuję drugi do ubezpieczenia.
scania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2011, 21:15   #30
kofoga
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Dorobienie kluczyka

Witam.

Chciałem na "wszelki wypadek" dorobić sobie kluczyk z pilotem, posiadam 2 kluczyki w tym jeden z pilotem. Ponieważ fachowiec w mojej miejscowości zawołał za to 500 zł postanowiłem trochę zaoszczędzić i zrobić to samemu. I teraz pytanie: czy mogę zakodować pilota i transponder używany wcześniej w innym aucie ? Z tego co wyczytałem wcześniej z pilotem nie powinno być problemów czy nie będę musiał jednak kupić nowego transpondera ? Czy kod z transpondera zapisywany jest w aucie czy też na odwrót czyli zakodowany zostaje transponder w kluczyku ?
kofoga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.