Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2015, 10:07   #21
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Obniżenie mondeo mk3

1. Jeżeli sprężyny są z wyższej półki to auto pomimo załadowania na full nie powinno obniżyć się więcej. Tak jest przynajmniej w obniżonej A6 która czasami używam. Do bagażnika trafia czasami 150kg +4 dorosłe osoby i auto nie siada niżej.

2. Jeżeli już zdecydowałeś się na obniżenie to najlepiej po wymianie sprężyn. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3. Możesz. Ale to okaże się po obniżeniu. Bo może okazać się że seryjne amorki po obniżeniu będą za miękkie.

4. Zastanów się dobrze 3 razy czy jesteś pewien że chcesz obniżyć auto. Jeżeli używasz mondziaka głownie cywilnie to znacznie obniżysz sobie komfort używania auta. Krawężniki, progi zwalniające itp. będą gorsze do pokonania. Do tego gorsze wybieranie dziur. Mondeo ma i tak bardzo dobre i sztywne zawieszenie oraz układ kierowniczy.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie.

__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.

Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 02-10-2015 o 10:13
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 13:29   #22
gorcia94
ford::average
 
Avatar gorcia94
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 136KM/ 168KM, 410NM"'by Heko
Rocznik: 2006
Postów: 110
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

Powiem tak..jeżdżę mondziakiem na codzien, jeździ mi się nim dobrze, nie zależy mi na poprawie prowadzenia tylko bardziej na wyglądzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wchodzę w zakręty z duzymi prędkościami ( a może zacznę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) wiec nie wiem jak to auto się zachowuje. Masz rację z wyższymi progami i kraweznikami gdyż zderzak od ST'ka juz jest niski a jeszcze by siadł o 4cm.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gorcia94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 20:59   #23
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

Nie obniżaj, szkoda zderzaka, a mondeo i tak jest sztywne do tego masz pakiet ST czego tu chcieć więcej..
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 08:50   #24
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

Cytat:
Napisał gorcia94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Posiadam mondeo mk3 w pakiecie ST. Planuje zakupić sprezyny obniżające eibach prokit ( bodajże 3 cm na przód i 4 cm na tyl???). Chciał bym żebyście udzielili mi informacji na kilka kwestii...

1. Jak te sprezyny będą się zachowywały w stosunku do normalnych gdy auto będę zapakowane na full? ( często wyjeżdżam na miesiąc czasu i musze brać sporo rzeczy)
2. Wiadomo że po wymianie sprężyn lepiej zrobić geometrię kol, ( mam taką w planach nawet jeśli sprężyn nie wymienie) jednak zbliża się zima a co za tym idzie felgi stalowe i duuuze opony, obecnie jeżdżę na 18" ST'ka...robić to ewentualnie teraz czy wstrzymać się z tym do wiosny i na letnie opony ?
3. Czy mogę wymienić same sprezyny, bez amorkow, które mają około 2 lata? Oczywiście jeżeli okaże się iż ich stan jest dobry

Mój ST przed obniżeniem:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Założony zestaw H&R -35mm i dokładnie tyle usiadł.
Tył trochę więcej bo tam akurat siedziała wzmocniona KYB, która trochę podniosła tył w porównaniu do ori.
Do -40mm możesz spokojnie użyć normalnych amorów i nic się nie powinno dziać. Ja zmieniłem tylko sprężyny, amorki zostały stare.

O załadunek auta nie masz co się martwić, gdyż są to sprężyny progresywne i taką też mają charakterystykę uginania:
Jeżeli np. chcesz, żeby auto siadło o 1cm na sprężynach linearnych i progresywnych to wkładasz do bagażnika powiedzmy 100kg.
Jeżeli chcesz aby siadło o kolejny 1cm to dla sprężyny linearnej dokładasz kolejne 100kg ale dla progresywnej musisz dołożyć już 200kg, co w sumie daje 300kg.
Jeżeli chesz aby siadło o następny 1cm to dla linearnej kolejne 100kg co daje w sumie 300kg ale dla progresywnej następne 400kg co daje w sumie 700kg.
itd.
Tak to mniej więcej wygląda.
Ja po obniżeniu pokonałem już dobrych kilkanaście tys. km w tym trasę UK-PL-UK i nie miałem absolutnie żadnych problemów przy wjeździe na pociąg Eurotunelu, podczas wjazdu na prom i wszelkiego typu "leżących policjantach".
Auto oczywiście zapakowane na full + 3 dorosłe os. i dziecko.

Po ewentulanym założeniu obniżających sprężyn do zrobienia pełna geometria bo na 100% z tyłu powstanie ci negatyw /\ i przód zrobi się zbieżny.
O tym że auto stanie się twardsze i sztywniejsze nie muszę wspominać, ale będzie również dużo lepiej się trzymać w szybkich łukach i rondach o wyglądzie nie wspomnę.

O Eibachu zdania są ppdzielone, czytałem wiele negatywnych opinii że pękają ale równie dużo osób jest z nich zadowolonych, ale wolałem nie ryzykować i dlatego wybór padł na H&R.
Dobre opinie ostatnio zbiera Vogtland.

Pozdrawiam.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 10:12   #25
gorcia94
ford::average
 
Avatar gorcia94
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 136KM/ 168KM, 410NM"'by Heko
Rocznik: 2006
Postów: 110
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

O taką rozpiske dokładnie mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i ile dałeś za sprezyny te które założyłes ?
gorcia94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 14:17   #26
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

dżizas. Twój ST po obniżeniu stoi tak nisko jak mój na seryjnej zawieszce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 15:00   #27
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

180£ co przy obecnym kursie wychodzi ok 1000PLN, ale w Polsce napewno są o jakieś 100-200 PLN tańsze, ale musisz się liczyć z tym, że to jedna z najtwardszych sprężyn do Mondeo.
Jeżeli miałbym określić % spadek komfortu to myślę, że 30-40%.
Ja przyzwyczaiłem się do nowego zawiasu po ok. 2-3 tyg jazdy, ale mojej żonie zajęło to trochę dłużej i ciągle mi gadała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co zrobiłem z samochodem.
Teraz twierdzi, że jest OK. O co kaman? Przecież od początku mówiłem, że zawias jest w porządku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli szukasz czegoś bardziej komfortowego to Vogtland lub Eibach.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 15:06   #28
gorcia94
ford::average
 
Avatar gorcia94
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 136KM/ 168KM, 410NM"'by Heko
Rocznik: 2006
Postów: 110
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

Te vogtlandy widzę ze są tańsze i odziwo zestawy amorkow ze sprężynami aa po 700zl... ciekawe jaka tu zależność ceny do jakosci.. gdybys miał mi polecić te vogtlandy a eibachy to na które padł by wybor? Na pierwszy raz nie chce dawać odrazu 1000zl za sprezyny hr gdyż nie wiem jak będzie to w moim odczuciu działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam dostępność do eibach pro kit za 580zl i myślę że jest to całkiem dobra cena
gorcia94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 15:26   #29
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Obniżenie zawieszenia

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dżizas. Twój ST po obniżeniu stoi tak nisko jak mój na seryjnej zawieszce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To mam się cieszyć czy martwić?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tego co się orientuję to ori sprężyny ST są niższe o 15-20mm od standardu.
U mnie jest -35mm od standardu więc teoretycznie niżej.
Jednak trzeba wziąć pod uwagę że moje mają niespełna rok czyli teoretycznie nowe. Twoje zapewne od nowości więc już trochę przelatały, więc mogły trochę usiąść i dlatego efekt wizualny może być podobny.

P.S. To zdjęcie było zrobione tuż po montażu prawie rok temu i po założeniu od asfaltu do krawędzi błotnika było 66,5cm.
Teraz jest 65,5cm (właśnie przed sekundą sprawdzałem) więc w rok poszedł kolejne 10mm w dół.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 15:32   #30
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie

Możliwe, że mój usiadł. Sprężyny mają już 310 tys nalatane

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.