Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2012, 20:20   #21
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: TDCi + LPG

Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteście pewni, że chodzi o instalacje LPG a nie o CNG przypadkiem? Wiem, że do diesli zakłada się CNG bez jakichś większych komplikacji ale o LPG w dieslu nie słyszałem szczerze nigdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie osobiście też to zastanawiało. W autobusach komunikacji miejskiej montują CNG , podobno testy z LPG nie przeszły z powodu osiągnięcia zbyt małej mocy. Ciekawe ile w tym prawdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2012, 07:08   #22
Janusz_p
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 07-12-2010
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: TDCi + LPG

Cytat:
Napisał Flita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd kolega wziął te wyliczenia na temat 1l oleju i 1,5l LPG ( wiarygodne źródło czy z cyklu kolega kolegi mówił)
Wziąłem to z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
__________________
Janusz_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2012, 21:25   #23
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: TDCi + LPG

Cytat:
Napisał Janusz_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wziąłem to z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Jeżeli te dane są wiarygodne, to tak na dobrą sprawę montowanie LPG to bezsens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie dosyć, że instalacja będzie kosztować fortunę to do tego stosunek ON do LPG to coś koło 40/60 czyli i tak tankujemy i jedno i drugie a z doświadczenia wiem, że jak się coś zacznie z tym chrzanić to lawinowo. Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2014, 23:30   #24
madmark
ford::beginner
 
Avatar madmark
 
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: Gliwice
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: TDCi + LPG

W ciężarówkach sprawuje sie to rozwiązanie podobno bardzo dobrze, głównie oszczędność paliwa ale też wzrost mocy i momentu obrotowego. Osiągnięte dzięki lepszemu spalaniu ropy bez ingerencji w komputer. Przy proporcjach w granicach około 80/20 - ropa/gaz. Pomijając oszczędności na paliwie, interesujący jest właśnie wzrost mocy oraz lepsza kultura pracy silnika, jego mniejsze zużycie oraz mniejsze osadzanie się niespalonych pozostałości na elementach silnika.
Orientował się ktoś może jakie są koszty takiej instalacji do auta osobowego? Słyszałem że około 5tys? Podkreślam że oszczędności paliwowe mimo że pożądane to jednak są sprawą drugorzędną. Głównie interesuje mnie właśnie wzrost mocy i polepszenie kultury pracy. Jakieś najnowsze informacje z tego poletka technologicznego?
__________________
Semper Fi
madmark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.